Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Creative Inspire P380 - demontáž průzvučné tkaniny

Na již několika místech i v recenzi jsem četl, že u subwooferu tohoto 2.1 setu má jít sundat ta ochranná průzvučná tkanina. Já to zkoušel za použití přiměřené síly, a nepovedlo se mi to. Zkoušel jsem to taky v Tescu na modelu P5800 (což je akorát 5.1 verze) za použití ještě trošku větší síly a opět nic.

Jakto? Jak to tedy sundat? Když klasickou metodou to nejde? Nebo to opravdu sundat nejde, a na těch několika stránkách to byla dezinformace?

Ani jednoho z těch pánů neznám; hry nehraji, jen MS Train simulator. Napadlo mne - on asi výrobce ví proč průzvučná tkanina sundat nejde. Pak by jsi spatřil co si v číně představují pod pojmem hlubokotónový reproduktor. Myslím že by jsi byl docela překvapen, ale nikoli příjemně...

¨Takové ty minisystémy a mikrosystémy třeba za 5 tisíc nebo klidně i za 15 tisíc většinou bývají "3Pásmové" ale je to jen falešné 3 pásmo, ve skutečnosti to jsou 2 pásmové repro, co mají jenom přídavný piezo elektrický měnič schovaný pod maketou kaloty.
Tedy to vysokotónové repro co na té soustavě vidíme není skutečný reproduktor, ale pouze maketa s vydutou stěnou pod kterou se skrývá vysokotónový měnič, který stejně ani nejde slyšet.
Podle technika Philipsu se jedná o "novou koncepci poslechu zvuku"

PMPO na Philise? Mozno na nalepke,ale doteraz som videl u Philipsov vzdy v prospektoch realny vykon (10W ci kolko u takeho mikro systemu). Ja mam mikrosystem philips namiesto reprakov k PC (prislo mi to lepsie ako kupovat nejake umelohmotne PC smejdy, ten philips je drevo, a da sa na tom pustit si aj CD alebo radio, ked zrovna nemam chut na zvuk z PC :-) a stal urcite menej ako 100€ :-)). Neskumal som ale verim ze ten vyskac je tiez imitacia, ale vysky to nema zle (mozno to tam ma nejaky piezzomenic niekde skryty :-))

Philips uváděl PMPO co já vím jenom na Radiomagnetofonech s CD. Na mini/midi/mikro systémech vždy hodnotu RMS. Od roku 2002 přešel na hodnotu MPO (neplést s PMPO).
RMS - trvalý výkon, na určitém kmitočtu s daným zkreslením. Uvádí se třeba 1KHz 10%THD
MPO - hudební (špičkový) výkon. Výkon který je schopen zesilovač krátkodobě v případě potřeby dodat - třeba úder do bubnu
PMPO - hausnumero - nedá se nijak porovnávat, jedná se snad o vymýšlenou hodnotu.

Já to mám třeba:
2x100 W RMS (1Khz, 10% THD)
2x200 W MPO

a někde v polské části návodu jsem se dočetl něco o 3800 W PMPO.

Máš tam malou chybku:

MPO - hudební výkon (Music Power Output)
PMPO - špičkový hudební výkon (Peak Music Power Output) - to samý, co MPO, jen je to špička (úder do bubnu). Měly by to být výkony, které zesilovač podá po velmi krátkou dobu, ale za ideálních podmínek, tj. naprosto tvrdý zdroj a dokonalé (tedy nerealizovatelné) chlazení. I tak je to nadsazený číslo.

Tam nejde o to, jestli to ten kazeťáček na baterky podá, tam jde o to, že tolik ten zesilovač dokáže při laboratorních, resp. ideálních podmínkách. Že jsou ty podmínky normálně neskutečné, je vedlejší. Jenže to časem začali všichni zkreslovat a psát tam ty hausnumera, takže původní význam zanikl a je to tam už jen pro srandu králíkům.

Bylo to na nálepce a asi před 10 lety...:-[ Já mám k pc nějaký noname subvófr a k němu místo satelitů co u něj byly (místo dřevotřísky byly asi z balzy:-D) mám repro jamo - zadní bedny z nějakého setu pro domácí kino. Repro k hifi poctivé sloupovky AQ 611. Nedovedu si představit poslech hudby na PC. Navíc mé PC je docela hlučné... O ntb ani nemluvím.

Příště nezapoměn, jak budeš mít třeba zácpu tak napiš to tady hlavně do poradny aby byli všichni informováni. Pišeš sem každou kravinu. Titulek dalšího threadu: Zácpa, nemůžu zatlačit. Odpověd: Musíš pořádně.

PS: Bude třeba požádat o asistenci MUDr. Kyselku na této poradně. Další pacient. Chytrolín bude mít kamaráda.