Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Creative Inspire P380 - demontáž průzvučné tkaniny

Na již několika místech i v recenzi jsem četl, že u subwooferu tohoto 2.1 setu má jít sundat ta ochranná průzvučná tkanina. Já to zkoušel za použití přiměřené síly, a nepovedlo se mi to. Zkoušel jsem to taky v Tescu na modelu P5800 (což je akorát 5.1 verze) za použití ještě trošku větší síly a opět nic.

Jakto? Jak to tedy sundat? Když klasickou metodou to nejde? Nebo to opravdu sundat nejde, a na těch několika stránkách to byla dezinformace?

Ani jednoho z těch pánů neznám; hry nehraji, jen MS Train simulator. Napadlo mne - on asi výrobce ví proč průzvučná tkanina sundat nejde. Pak by jsi spatřil co si v číně představují pod pojmem hlubokotónový reproduktor. Myslím že by jsi byl docela překvapen, ale nikoli příjemně...

¨Takové ty minisystémy a mikrosystémy třeba za 5 tisíc nebo klidně i za 15 tisíc většinou bývají "3Pásmové" ale je to jen falešné 3 pásmo, ve skutečnosti to jsou 2 pásmové repro, co mají jenom přídavný piezo elektrický měnič schovaný pod maketou kaloty.
Tedy to vysokotónové repro co na té soustavě vidíme není skutečný reproduktor, ale pouze maketa s vydutou stěnou pod kterou se skrývá vysokotónový měnič, který stejně ani nejde slyšet.
Podle technika Philipsu se jedná o "novou koncepci poslechu zvuku"

PMPO na Philise? Mozno na nalepke,ale doteraz som videl u Philipsov vzdy v prospektoch realny vykon (10W ci kolko u takeho mikro systemu). Ja mam mikrosystem philips namiesto reprakov k PC (prislo mi to lepsie ako kupovat nejake umelohmotne PC smejdy, ten philips je drevo, a da sa na tom pustit si aj CD alebo radio, ked zrovna nemam chut na zvuk z PC :-) a stal urcite menej ako 100€ :-)). Neskumal som ale verim ze ten vyskac je tiez imitacia, ale vysky to nema zle (mozno to tam ma nejaky piezzomenic niekde skryty :-))

Philips uváděl PMPO co já vím jenom na Radiomagnetofonech s CD. Na mini/midi/mikro systémech vždy hodnotu RMS. Od roku 2002 přešel na hodnotu MPO (neplést s PMPO).
RMS - trvalý výkon, na určitém kmitočtu s daným zkreslením. Uvádí se třeba 1KHz 10%THD
MPO - hudební (špičkový) výkon. Výkon který je schopen zesilovač krátkodobě v případě potřeby dodat - třeba úder do bubnu
PMPO - hausnumero - nedá se nijak porovnávat, jedná se snad o vymýšlenou hodnotu.

Já to mám třeba:
2x100 W RMS (1Khz, 10% THD)
2x200 W MPO

a někde v polské části návodu jsem se dočetl něco o 3800 W PMPO.

Máš tam malou chybku:

MPO - hudební výkon (Music Power Output)
PMPO - špičkový hudební výkon (Peak Music Power Output) - to samý, co MPO, jen je to špička (úder do bubnu). Měly by to být výkony, které zesilovač podá po velmi krátkou dobu, ale za ideálních podmínek, tj. naprosto tvrdý zdroj a dokonalé (tedy nerealizovatelné) chlazení. I tak je to nadsazený číslo.

Tam nejde o to, jestli to ten kazeťáček na baterky podá, tam jde o to, že tolik ten zesilovač dokáže při laboratorních, resp. ideálních podmínkách. Že jsou ty podmínky normálně neskutečné, je vedlejší. Jenže to časem začali všichni zkreslovat a psát tam ty hausnumera, takže původní význam zanikl a je to tam už jen pro srandu králíkům.

Příště nezapoměn, jak budeš mít třeba zácpu tak napiš to tady hlavně do poradny aby byli všichni informováni. Pišeš sem každou kravinu. Titulek dalšího threadu: Zácpa, nemůžu zatlačit. Odpověd: Musíš pořádně.

PS: Bude třeba požádat o asistenci MUDr. Kyselku na této poradně. Další pacient. Chytrolín bude mít kamaráda.