Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sestavení počítače

Budu si sám sestavovat počítač a tak se chci zeptat na pár věcí.
1. Když mám nový procesor s boxovým chladičem, musím tam dávat teplovodivou pastu, nebo tam už je?
2. Když to seskládám, mám počítač jen zapnout a nainstalovat windows, nebo musím něco nastavit nejdříve v BOISu?
Díky!

doporučuju klasiku:

na CPU orthos nebo Prime95 (ten mi připadne lepší - dá se velmi dobře nastavit na vytěžování vícejádrových CPU) + Coretemp
na grafiku Furmark v režimu burn-in
na čipset a pevné disky funguje buď nástroj od výrobce desky/disku, popř. SpeedFan (ideální je kombinovat, abys viděl, zda ukazují oba totéž)

obojí je třeba provozovat do okamžiku, kdy se teploty ustálí alespoň na 5 minut okolo +/- 1°C, nebo dojde k překročení limitní teploty.

1) na amd i intel boxech pasta je.
2) No já třeba v biosu kontroluju jestli se našly mechaniky, zapínám nebo vypínám ahci,nastavuju datum, vypínám fdd mechaniku, kontroluju zaplej smart, kontroluju teploty a otáčky a nastavuju pořadí bootování (cdrom-hdd zbytek vypínám), vypínám debilní reklamní screenshoty a u asusu tu parodii na OS.
Taky před instalací OS testuji paměť (memtest.org) a někdy i disk.

Tak už to mám doma, ale chci se zeptat na zapojení pár konektorů které se zapojují z case do MB. Mám tuhle desku : http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=1051400 06000000YLD&Search=770%20ud3&SearchType=1 Je tam např. RESET SW, POWER SW atd. Vím že se mají zapojit do desky do F_Panel, ale nevím kde je na těch konektorech + a -, nebo je jedno jak to tam zapojím?
Dál mi tam vede kablík s konektorem HD AUDIO a na stejném kabelu je ještě AC 97. Tuším že ten HD AUDIO mám napojit do F_AUDIO, ale nevím kam stím AC 97. Děkuji

na kabelech od krabice je to většinou popsáno. Pokud ne, tak za + se považuje barevný kabel, - je bílý nebo černý. Když to zapojíš obráceně, nebude to svítit.

do desky se zapojuje buď HD_audio (pokud jej deska podporuje), nebo na totéž místo AC97. Nenapadlo tě, že když to je nacvaknuté na jednom kabelu, že to je dvojí možnost pro jeden konektor? :-)

Systémový ventilátor zapoj do bližšího portu, je to fuk (jediný důležitý port je CPU_FAN, ten musí být správně zapojen na ventilátor chladiče CPU)

Pokud si pamatuju tak máš -
Artic Cooling Fusion 550 550W Bulk
Konektor pro základní deskuATX 20 + 4 pinů

Konektor ATX 12V (4 piny)1 (a tohle je co)

Konektor PCI Express 6 pinů1
Konektor PCI Express 6+2 piny1
Konektor pro mechaniky a disky3
Konektor SATA4 Konektor pro FDD mechaniky1

A jak to souvisí s napájením desky? To jsou přece napájecí konektory pro grafiku.

P.S.: nedělej ze sebe idiota, pokud zdroj má odpovídající konektory, proč bys měl používat nějaké redukce s rizikem přechodových odporů, špatného kontaktu a zapojení na nesprávnou +12V větev? Aha?