Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Vylepšenie PC

Mám dajaký Duron 1300, 3gb disk a ostatné neviem.
Používam ho iba na účtovníctvo,scanovanie a tlač nejakých dokumentov.
Mám v ňom widows xp profesionál OEM.
Vie niekto ako môžem zrýchliť ten pomalý počítač.
Ja by som ho komplet vymenil, len mi je ľúto za windows xp , lebo som za neho dal 5500,- Sk.
Vie niekto nejaké solidné riešenie?
ALebo či sa nedá preniesť nejak licencia OEM win xp do iného aj staršieho , ale výkonnejšieho PC?

Jak už radili rádcové, tak rozhodně přidat RAM. Taky by pomohl nový disk - ten 3GB bude nejspíš jen 5400 otáčkový s módem ATA33 (hádám). Tak by prospělo koupit nějaký moderní disk s 8MB cache a ATA100, pokud to deska podporuje. Kapacita stačí i nejnižší, co je na trhu (dejme tomu 80GB). To je docela rarita, vydržet s 3GB diskem a mít na něm XPčka...

K druhé části tvého dotazu - já jsem OEM verzi Windows nainstaloval na nový počítač bez problémů, i když to není úplně podle podmínek Microsoftu... Ale nový OS teda kvůli tomu kupovat nebudu, když jej mám legálně koupený.

Ako uz bolo povedane, rozsir RAMku...
Ale nemozem suhlasit s msx.om...
Mam v compiku 2x128Mb RAMky bezim na WinXP, a nemam ziadne problemy, nezda sa mi ze by to islo pomaly. Musim vsak povedat ze menej by uz bol hazard :-D Mam to na beznu pracu... Firefox, PSPad, niekedy skusam GIMP, a obcas sa hram Wara. A vsetko ide ok :-)

LucKobRa

Ohledně licence -záleží kdy jsi to koupil.Momentálně je OEM licence vázaná na základní desku. Pokud se ti pokazí můžeš ji max do dvou let vyměnit a OEM licence bude platit dál Dřív to microsoft zplichtil tak, že OEM platila dokud se nevyměnilo víc jak třetina počítače /počítala se tam myslím deska, hdd a ne třeba modem a myš/. Možná toho bylo víc microsoft do toho furt drbe aby co nejvíc rejžoval. Podívej se kdy jsi to koupil, najdi si někde jak zněla OEM a uvidíš. Osobně si myslím by jim ke štěstí mohla stačit nálepka na každém počítači...a nemuseli by řešit jestli se vevnitř něco neměnilo.
Podle mě pokud to účetnictví je staré pod dosem nepomůže ram. Pokud je to účto pod win tak potom bych přidal ram. Nevím co máš za desku ale 512 DDR stojí cca 1200czk a 256 sdram kingston-v provedení pro starší pc -stojí cca 1100czk. Použité jsou v bazarech zhruba za polovinu.

Můžeš to prodat jako počítač s licencí za to dostaneš něco navíc. Nebo si kup druhý počítač- bez windows, na doma- nedávej to do účetnictví /tím by to nemělo kontrolu tvojí firmy zajímat/a defakto zase vynaloženou trojku za winxp home ušetříš:-D8-) Pochopitelně nemyslím že bys na ten počítač měl snad instalovat něco nelegálně:-D:-D myslím pochopitelně že si tam dáš linux:-p:-x

jinak minumum pro XP s SP2 je podle mě 256, pro SP1 stačí 128.