Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Záloha operačního systému

Mám notebook Acer Aspire 8920, kde mám přeinstalovaný Operační systém - Windows 7, včetně veškerých ovladačů.
Rád bych současný stav operačního systému zazálohoval, abych kdykoli v budoucnu mohl OS znovu nahodit do této podoby. (zálohy souborů neřeší zálohu a nastavení OS) (po instalaci systému a ovladačů jsem nic dalšího neinstaloval)
Mám 2 Hdd (500 GB - se systémem a 300 GB) dále mám i externí Hdd, kde bud ukládat zálohy souborů.
Jaký program by jste mi doporučili? Kam by bylo lepší kopii zazálohovat.
Děkuji.

Díky za radu. Zkusím Acronis True Image Home.
Při minulým problému jsem recovery disk nenašel a musel vše přeinstalovávat, tudíž upřednostním kopii systému.
Originál CD k systému již nemám, takže další můj důvod, proč raději přes kopii systému.

Ale pozor: Zálohu nedělej z Acronisu nainstalovaného na disku. K čemu ti bude, když systém vysadí? Udělej si z něho bootovací CD a potom ho klidně odinstaluj, ať nezabírá místo. Zálohu potom dělej z toho bootovacího CD.
Já ji dělám na druhý, datový, oddíl (nebo disk), odkud si ji mohu zkopírovat/vypálit, jak jen libo. Ve tvém případě, protože máš přehnaně velký systémový oddíl (500 GB je moc, 50-100GB více než stačí) nevím, kam tu zálohu budeš později dávat, až si systémový oddíl zaplníš filmy a podobně.

Tá utilita sa volá ACER Recovery...
V správe diskov by si mal mať jeden oddiel/partíciu skrytú s názvom PQService - Recovery partition, "EISA Configuration"...
Okolo 10 GB.
V návode k notebooku by si mal mať aj popis ako sa obnovuje OS do výrobného nastavenia z recovery partície - zvyčajne pri Bootovaní sa stlačí klávesa (tuším F12???).

Žádný, je to ve windows7. Start, údržba, zálohování, vytvořit bitovou kopii systému. Nejspíš na druhý disk enbo externí usbdisk. Plus vyplálit "cd pro obnovu".