Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Debordelizace

dobrý den, mám notebook s předinstalovaným systémem winXP home, a už ho mám hrozně zas*****, neznáte někdo nějakej dobrej prográmek kterej by dokázal mýho miláčka uvést do stavu jako byl při zakoupení, nějakej debordelizátor se kterým máte dobrý zkušenosti. děkuji moc

loading...

Do stavu jako po instalaci jej uvedes pouze preinstalaci ;-)

Jinak muzes zkusit:
- vymazat odinstalacni soubory po nainstalovanych zaplatach - vsechny adresare v \Windows, zacinajici dolarem + vsechny soubory *.LOG
- vymazat obsah adresare \Windows\Prefetch
- spustit utilitu Vycisteni systemu (Start / Programy / Prislusenstvi / Systemove nastroje) + na druhe zalozce odstranit stare body obnoveni
- nastavit IE velikost cache max. na 50 MB (pokud pouzivas IE)
- povypinat zbytecne bezici programy po startu + povypinat zbytecne sluzby
- odstranit spyware apod. napr. pomoci Ad-Aware
- vycistit registry (RegSeeker, RegSupreme) + defragmentovat jej napr. pomoci NTRegOpt
- pomoci nejakeho inteligentnejsiho defragmentatoru defragmentovat SWAP + MFT pri startu systemu (tzv. offline defragmentace)

Když se k systému chováš jako bordelář, tak se pak nesmíš podivovat, že v něm máš bordel...

Při používání je potřeba dodržovat určitá pravidla, neinstalovat každou kravinu, pravidelně defragmentovat, atd... Taky není na škodu dělat zálohu celé partition... Pro čištění můžeš zkusit třeba program CCleaner. Pokud máš systém opravdu hodně zaneřáděný, tak pomůže jen kompletní přeinstalace.

...neinstalovat každou kravinu...

Nad tím bych se trochu pozastavil. Jak má tedy našinec vyzkoušet, zda mu bude ten či onen program vyhovovat než tím, že si jej nainstaluje?
Já takhle používám desítky drobných freewarových utilit, které mi podstatně urychlují denodenní pracovní činnost, ale jen tím, že si u nich přečtu návod anebo se podívám na screenshoty, bych těžko získal představu o všech možnostech jejich využití.

Z toho plyne závěr, že kraviny instalovat lze, ale zvolit poněkud sofistikovanější přístup k těmto instalacím, např.

- používat programy, které umí kravinu precizně odinstalovat (např. Total Uninstall)
- před nainstalováním kraviny si vytvořit zálohu registrů např. programem ErdNT a místo odinstalování pak obnovit tuto zálohu (samotné Obnově z XP moc nedůvěřuji)
- kraviny instalovat buď na jiném uživatelském profilu anebo např. na session ve WMVare

Kraviny klidně instalovat, já to taky tak dělám. Ale pak jednou za měsíc až půl roku (záleží na frekvenci a mohutnosti množiny kravin) vyčistit počítač jediným spolehlivým příkazem: FORMAT C: /U Jenco dokončím v pátek daně, zahájím nové účetní období formátováním disku - je to jediná spolehlivá metoda vyčistění bordelu. Ostatní software jako CCleaner je řešení jen na chvíli.

Koupím si dobré jídlo a dobré pití a udělám si hezký den při nové instalaci. BTW nainstaluju jen životně důležité věci a zbytek "za pochodu". By ses divil, co toho vůbec nepotřebuješ. Možná pak zjistíš, že počítač lze vyměnit za psací stroj - klávesnice je stejná, akorát se k němu blbě připojuje myš.:))

Ke stálému svěžímu zdraví PC používám tyto programy. Jen první tři jsou shareware. Některé slouží k informaci. Myslím si, když toto bude mít na PC běžný uživatel tak to bude stačit. Předpokládám XP, zaplaty a zapnutý firewall.
INSTALL:
O&O Defrag V8
jv16 PowerTools 2006
NOD32
Crap Cleaner
Dick Cleaner
MRU-Blaster
Ad-Aware SE Personal Edition; instaluji občas
Spybot - Search & Destroy; instaluji občas
---------------------------------------------
NO-INSTALL:
pagedfrg
HijackThis
CWShredder 2.19; instaluji občas
MyUninstaller
ProcessExplorer WXP
Filemon 7.01
Regmon 7.0
Autoruns 8.4

Já si instalnul WinXP profíky, do toho dal všechen potřebný soft a všechno to nakonfiguroval k obrazu svému. Až jsem byl spokojenej s optimálním nastavením tak jsem to přes ghosta smáhnul na DVD jako zálohu a pro příště mi stačí pouze obnovit ze zálohy a ušetřím si minimálně 4 hodinky života, které bych jinak promrhal dalšími opětovnými instalacemi. 8-)