Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Excel 2007 - jak upravit vzorec abych mohl mít proměnnou 0

Do buňky B1 se zapisují čísla, v buňce A1 je vzorec, B1 je proměnná. Když B1 je prázdná v A1 není nic zobrazeno. To funguje. Je to pomocí =KDYŽ(B<>0;... Ale já potřebuji do B1 zapisovat občas i nulu. A to je problém. Jak na to?
Záporná čísla se tam nezapisují, to mám ošetřeno pomocí Ověření dat. Funkci KDYŽ tam mám pro to aby se mi nezobrazovalo v A1 #N/A ale byla buňka prázdná.

Skus do toho vzorca zapojit funkciu NEBO (anglicky OR):

=KDYŽ(NEBO(B1="";B1=0);...........
Poznámka:
B1="" - test či je prázdny
B1=0 - test na nulu
;........... - tvoj výsledok po splnení podmienky

Druhá varianta na test prázdnej bunky:
=KDYŽ(NEBO(JE.PRÁZDNÉ(B1);B1=0);...........

Pardon , tak som to asi najprv zle pochopil. Myslel som, že prázdna bunka a bunka s nulou majú dať rovnaký výsledok.
Teda ak to chápem teraz, tak potrebuješ pri prázdnej bunke v B1, nezobrazovať v podmienke bunky A1, ale pri hodnote "nula" v B1 sa jedná o neprázdnu bunku.
Potom ten tvoj vzorec (pôvodný) zmeň na :

=KDYŽ(B1="";........... (namiesto tvojho pôvodného =KDYŽ(B<>0;...)

alebo druhý príklad:

=KDYŽ(JE.PRÁZDNÉ(B1);.................