Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nákup volantu

Ahoj všem,
chtěla bych koupit volant, abych někomu udělala radost k Vánocům, ale vůbec se v tom nevyznám. Měl by to být volant k počítači, operační systém Windows 7 64 bit, měl by mít zapojení do USB, měl by dobře držet k desce stolu. Co ještě..pokud možno něco, co vydrží, ale za rozumnou cenu. Už jsem se na nějaké volanty koukala, moc hezké byly ty od Logitechu - G25, G27, ale asi chápete, že rozpočet je omezený... Poradíte někdo?
Děkuji moc,
Fizzi

G25 a G27 je prostě bomba, za kterou se musí platit - chápu ale, že ne každý je ochoten tolik peněz investovat.

Sám používám starší kousek Logitech Momo Racing Force, který se ale dneska už asi shání hůř. Za 3 tisíce slušný poježdění. Dnes přišla jeho náhrada v podobě Logitech Driving Force GT Gran Turismo, který je sice oficiálně pro herní konzole, ale na stránkách Logitechu jdou stáhnout ovladače pro Windows a hraní na PC by mělo být bezproblémů.

S levnějšími produkty příliš zkušeností nemám, jednou jsem měl doma nějakej levnej Genius a už mi to nesmí do baráku.

myslíš tenhle?

http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=1051400 7M0000002CJ

taky jsem o něm uvažovala, ale..
je to trošku nad limit, není to zrovna levná záležitost a asi by nebyl dotyčný nadšený, že jsem utratila tolik peněz. dál pak nevím, jestli by všechno fungovalo, jak má (myslím různé typy her, jestli by se hry nesekaly, někde jsem narazila na to, že toto volant může způsobit), jak často by ho používal, atd.

když ho tedy máš, mohla bych se zeptat, jaký je? jak se s ním jezdí, jestli je kvalitní, jak dlouho ho máš, jestli vše šlape v pořádku..prostě nějakou recenzi :-)
o Geniusu jsem taky uvažovala, ale zas jsem o nich nečetla nějakou chválu. každý má rád něco jiného, jinou značku, je tedy jasné, že jsem narazila i na pozitivní komentáře ke Geniusu, ale moc jim nevěřím.
taky jsem uvažovala, že bych se na volant vykašlala a raději pořídila gamepad od Logitechu. Logitech je kvalitní (tedy dle mého názoru) a je to cenově přijatelné, když je to gamepad.

Volant mám už tuším něco kolem 2 let, dodneška šlape na jedničku. Je hezky pogumovaný, takže na omak působí celkem luxusně a kvalitně (ne jako ty plasťáky od Geniusu za pár stovek). Zpětná vazba je dost silná, motorky jsou celkem slyšet, ale žádná tragédie. Pedály jsou udělaný pěkně, každej má jinej odpor (brzda logicky tvrdší jako v autě) a dole jsou takový ozubený destičky, takže pedály na koberci nemaj šanci nikam ujet. "Pádla" pod volantem jsou rovněž vhodná pro řazení, stejně tak sekvenční řadící páka - tu používám spíš. Líbí se mi, že pádla a řadící páka jsou jiná tlačítka, takže na pádlech můžete řadit a na páku můžete při pohybu vzad přiřadit třeba ruční brzdu - to je v Richard Burns Rally pěkný. ;-)

Je trochu škoda, že volant nemá možnost nastavit rozsah otáček, má jen 240° (myslím). Dnes už maj G2x i 900°. S intalací problém nebyl, chce to stáhnout na internetu nejnovější Logitech Profiler. Tuším, že mi v RBR na Vistách x64 nejdřív nešlo ForceFeedback, ale nějak jsem to vyřešil úpravou v registrech (na W7 jsem RBR ještě nehrál, takže nevím). Hraju na tom teď nejvíc Race07 a GTR 2 - v nich funguje skvěle. Samozřejmost je dodatečné napájení - volant se musí zapojit nejen do USB, ale také do 230V. Upevnění ke stolu je jen přes jeden šroub, ale drží perfektně. Trošku nešťastně mi přijde vyřešný připojení pedálů k volantu, kde je konektor podobnej VGA konektoru, ale nemá šroubky, takže se mi hodněkrát stalo, že se mi při nandavání volantu tenhle kablík odpojil (pří jízdě samozřejmě ne). Pedály by mohly být připojeny klidně napevnom, nebo aspoň ten konektor opatřit šroubkama. Kdo by asi hrál bez pedálů? :)

+ reálné ježdění
+ kvalita zpracování
+ pedály
+ dostatek tlačítek
+ řadící páka
+ Force Feedback

- cena
- nelze měnit rozsah otáček
- připojení pedálů
- hlučnost motorků zpětný vazby

Co se týče gamepadu, tak zde Vám taky mohu poradit - jedině Logitech. Sám hraju "závodně" Trackmanii a za tu dobu hraní mi už prošlo hodně kousků gamepadů. ;-) Zůstal jsem u Logitech Dual Action. Ten samý se ještě dělá s vibracema - Logitech Rumblepad. Nadruhou si myslím, že gamepad není alternativa k volantu a na automobilové simulátory bych ho fakt nepoužil.

K Geniusu se vyjadřovat moc nebudu - je to Acer mezi herníma zařízeníma - levný a nekvalitní (ale někomu postačí a funguje).

dnes jsem byla v jednom elektru a viděla jsem volanty od Geniusu. musím říct, že to je něco otřesného, nevypadá to moc kvalitně, připomíná to spíše nějakou hračku pro děti. řekla bych, že jste to vystihl perfektně tím srovnáním s Acerem

děkuji moc za vaši recenzi, je naprosto úžasná a udělala jsem si perfektní obrázek. jestli mohu ještě požádat, nejsem nijak znalá pojmů...co je to ten Force Feedback? trošku mám strach právě z toho propojení volantu a pedálů, jak jste o tom psal, že to vypadává.
škoda, že nemáte i ten druhý z volantů od Logitechu v té cenové kategorii - Gran Turismo. určitě by nebylo špatné srovnání. ono to totiž možná vyjde na stejno, jestli si vezmu GT nebo Momo - myslím teď cenově. GT je totiž na Alze, takže bych jej mohla objednat a přímo si ho vyzvednout na pobočce, čímž bych neplatila poštovné, Momo na alze není, objednávala bych ho z té Alfy a i když je levnější, poštovné by cenový rozdíl vyrovnalo.

když jsem uvažovala nad Gamepadem, určitě bych volila Logitech, i když je oproti jiným opět dražší, je stále v dostupné cenové kategorii. vím, že se to s volantem srovnat nedá, ale dotyčný hrál dost často na PS a gamepad používal, takže je na něj zvyklý. mám ten dojem, že se k volantu nikdy nedostal

ForceFeedback = zpětná vazba. Dnešní moderní hry dokážou simulovat odezvu auta, tratě apod. právě k volantu - najedete na obrubník, volant vibruje; trefíte kolem díru, s volantem to škubne apod. - skvělá věc.

Toho vypadávání kablíku se nebojte, prostě si člověk musí zvyknout, že vždycky když volant vyndavá někde ze skříně a jde ho připevnit ke stolu, musí ten kablík zkontrolovat. V žádném případě nepadá při hraní nebo tak, to byla jen taková malá výtka, ale nic významného. ;-)

S tím srovnáním Vám bohužel nepomohu - volant nevlastním. Vypadá pěkně, doporučujou ho, jen bych se malinko bál té kompatibility, když je určen oficiálně pro konzole, nicméně věřím, že když je tak rozšířený, problémy nebudou.

Ty Logitech gamepady jsou fakt držáky. Dokážu na něm hrát x hodin denně a to opravdu ty analogový páčky dostávaj neskutečnej čoud. Jediné, co se po nějakém čase projeví, je tuhost těch páček - už jdou moc lehce, ale to pořád nijak nemění vlastnosti gamepadu a troufám si tvrdit, že ten gamepad je při "normálním" používání nesmrtelný.

právě, na stránkách Logitechu jsem ovladače pro volant GT našla pro Win7 64 bit našla, takže by to funkční být mělo. takže teď těžko říct. vzít volant nebo gamepad a když volant, jestli Momo nebo GT. je to těžké. abych byla upřímná, tak se mi GT líbí víc, Momo vypadá masivněji. škoda, že tady nemáme nějakého majitele GT.
nejlepší by bylo vzít obojí, ale už tak si myslím, že když vezmu volant, tak mě dotyčný "zabije", že jsem utratila tolik peněz :-D
jestli to tedy nevypadává při hře, tak se toho nebojím :-)

ta recenze je perfektní a ještě jednou za ní děkuji. :-) když procházím nějaké recenze na internetu, abych si udělala o něčem obrázek a vybrala si to nejvhodnější pro mé potřeby, tak někdy se musím opravdu smát, když vidím recenze typu "úplně nejhorší volant", "volant nemám, ale je nejlepší" apod. člověk pak nemá vůbec žádnou představu o tom, co si kupuje a má pak strach. vím, že mi s tím neporadíte, musím se rozhodnout sama, co koupit, jestli volant nebo gamepad a jaký volant, ale prostě moc děkuji za vaše příspěvky :-)

pro ostatní: kdyby se tady objevil nějaký majitel GT, byla bych ráda, kdyby sem něco napsal :-) pokud se majitel GT neobjeví a já se rozhodnu pro volant, vezmu určitě Momo :-D

MOMO racing mám doma taky, kupoval jsem ho asi pred trema rokama za 3000Kč a nemůžu si ho vynachválit za tu cenu. Ale osobne bych si ted koupil tu G25 nebo G27 a to z toho duvodu ze bych chtel "Háčkovou" řadičku a spojkový pedál. Jiný důvod není protože ten momo je za tu cenu oravdu parádní. :-)

Zdravím. mohu se zeptat, co je to "háčková" řadička? nebo spíš tedy..jak se řadička odlišuje u Momo a G25? :-)
jinak docela uvažuji o tom GT, láká mě to, že se dá volant připojit k PS2 a že bych mohla k tomu přikoupit tu hru Gran Turismo, prý stojí za to a na PC není..

jinak znáte někdo nějaké dobré simulátory na PC?

H-řazení znamená, že je možno řadit jako u klasického automobilu - řadící páka má 6 poloh. Naproti tomu Momo má jen sekvenční řazení, což znamená, že pákou lze pohybovat jen dopředu a dozadu a kvalty tam "házet" postupně. U Hčkového řazení můžete zařadit klidně z jedničky šestku jedním krokem.

Simulátory už dlouhou dobu dělá slušný SimBin - začínal jsem na GTR 2 a nyní hraju Race 07. Moc pěkný závodění na asfaltu. Co se týče Rally, zatím není překonán dnes již trochu postarší Richard Burns Rally. Doporučuju sehnat originálku z nějaký TOP Edice za pár šlupek s českám dabingem.

Jak píše-shark.jd, G25,G27 je někde jinde. Pokud je ten, kterému chcete udělat radost opravdový nadšenec PC závodníh her, tak G25(je levnější) je skutečně zážitek a vyplatí se připlatit. Pokud to chce jen tak zkusit a zase hledat jinou zábavu tak nikoliv. Taky jsem si říkal, že je to dost peněz, ale teď vůbec nelituji a jsem rád, že jsem nekoupil něco, jen aby se to točilo. Momo byl chválen jako velice dobrý.

tak nadšenec. záleží, co si pod tím představuješ. v dnešní době nemá nikdo na nic moc čas, práce, domácnost atd, takže že by dotyčný hrál závodní hry od rána do večera, to určitě ne. proto si myslím, že volant za 8000 by bylo škoda pořizovat, protože by nebyl tak často využíván. dotyčný aktuálně hraje Eurotruck Simulator a WRC. spíš tedy sháním něco levnějšího, Momo by mělo být maximum, do čeho bych investovala.

Tak o volante som uvazoval aj pre seba, ale prave preto ze G25/G27 su tak drahe, doteraz som sa nerozhodol.

Teraz par poznamok k predchadzajucom reakciam:

H-radenie - je to fajn, ale maju to len tie drahe G25 a G27 volanty (AFAIK), zalezi od toho ci dotycny bude hrat simulatory, napr. trucky - kamiony a pod., pri racing hrach nie je velmi realne pouzivat H-radenie.

Znacky - Microsoft joystick Sidewinder tusim, sa mi pokazil po par mesiacoch, takmer som ho nepouzival, Logitech Rumblepad 1 - po 2 rokoch sa mi rozpadla lava packa, plastova, pouzival som ho obcas a setril som ho, hral som prevazne racing, obcas hokej a pod., Rumblepad 2 vydrzal ale niektore nove hry su nekompatibilne, uz podporuju len XBOX gamepady, tak som kupil Logitech Chillstream a ten je fajn, ale nemal vibracie, tak moj posledny je Microsoft XBOX 360, ten je fajn, ale pri dlhsom hrani - viac ako hodinu sa spotia ruky a nema ziadne gumove casti proti klzaniu, potom sa ruky aj otlacia, navyse ergonomia je strasna, na racing hry ked je nutne drzat pravu zadnu packu nonstop pravy ukazovak trpi, takze niekolko-hodinove hranie racing je utrpenie - a to je to naj co sa da kupit.

Znacky - OT - Pokazila sa mi aj mys Logitech MX400, tiez tesne po zaruke, je to draha laserova mys, mam pocit ze dnes uz nevyrabuju nic kvalitne, rozdiel je len v cene ktora ide stale hore, kvalita uz len dole. Ked chce clovek nieco, co nemusi kazdu chvilu reklamovat a co vydrzi aspon 2 roky, tak si musi kupit nieco drahe.

Gamepad - jedine XBOX 360 pre PC, prip. Logitech Chillstream - s nedostatkami o ktorych pisem vyssie, inak bude kazda druha hra nekompatibilna!

Volant - pozor aj na to aky ma dotycny PC stol, je treba zistit ci sa bude dat pripevnit, co nebude prekazat a hlavne ci bude mat na hranie cas - aspon par hodin cez vikendy, inak na hodinu sa mu neoplati ho montovat na stol a bude mu stat v skrini.

Ak volant tak nie MOMO, ale Logitech Driving Force GT Gran Turismo IMHO - prip. jeho predchodcu kt. by mal byt aj lacnejsi, ale neviem ci sa este da kupit, oproti MOMO ma rozsah otacania az 300 stupnov a este niekolko vyhod, uz sa nepamatam co presne, zistil som to ked som uvazoval o kupe, vtedy popri tomto volante bol dalsi kandidat G25 - viac ich ani nebolo. Mozno by som este predsa hladal nejaky Microsoft, ten ma celkom kvalitny HW v poslednej dobe, ale ci ma pouzitelny volant, to neviem.

Na gamepady od Logitechu jsem koukala, ale Rumblepad bych vůbec nekupovala, není totiž kompatibilní s Win 7, teda pokud jsem se dobře dívala. Na stránkách výrobce jsem to ale dál neověřovala, tak je možné, že nějaké ovladače ještě udělali.
Kvalita klesá u všeho, to je jasné. Každý se snaží vydělat za co nejnižší náklady, tak se každý výrobce snaží šetřit, kde se dá. Je to pochopitelné. Záleží ale na tom, jestli zboží vydrží týden nebo třeba 3 roky. Píšeš, že se ti myš Logitech pokazila těsně po záruce. Věřím, že i to je pěkná výdrž. Mě konkrétně se pokazil notebook MSI asi 2 měsíce po nákupu :-)

Na Momu se mi líbí to uchycení, zdá se mi masivnější než u GT. Zas GT je i na PS2, což by se možná docela hodilo

no, tak to aby se pak v tom člověk vyznal, když někde uvádí, že to na Win 7 funguje, někde zase ne. něco je kombatibilní s jednou hrou, ale s druhou zase ne. je to hrůza. pak člověk neví, co pořídit :-(
jinak jsem koukala na gamepady na Czech computeru a na Xbox tam Logitech žádné gamepady nemá.

Pisal som o tom - ked sa nieco vyrobi predtym ako vznikne novy Windows, tak na krabici byt nemoze a ani obchody to casto neaktualizuju, kontrolovat tisicky produktov a testovat alebo zistovat to nejde.. V zasade by malo vsetko co je kompatibilne s Vista byt aj so 7.

Kompatibilita hier nebude 100%-na ale na isty cas je istota XBOX 360 a jemu kompatibilne gamepady. Inak sa bavime o gamepadoch pre PC - XBOX 360 je len nazov, je to znacka Microsoft a je urceny aj pre PC, Logitech ma len Chillstream.

Kompatibilita s Windows nebude problem, najnovsi OS chyba casto v zozname, navyse 7 je dost podobny s Vista, problem ale BUDE (ako som pisal vyssie) s niektorymi hrami, navyse aj tie co by isli, by bolo nutne nastavovat manualne, proste dnes uz je istota len s XBOX 360 a kompatibilnymi gamepadmi, o ostatne sa vyrobcovia hier uz nestaraju.

Co sa tyka priamo typu, znacky, tak jedine Microsoft XBOX 360 pre PC alebo Logitech Chillstream (ine kvalitne XBOX kompatibilne nepoznam), Logitech nema vibracie, XBOX pogumovane hrany - myslel som si ze to je detail, ale ti co ich vymysleli mali na to dobry dovod, preto ma sklamal MS ze na toto zabudol - a to pri gamepade primarne urcenom pre hraciu konzolu, kde sa predpoklada pouzivanie aj niekolko hodin denne.

Kvalita klesá u všeho, to je jasné. Každý se snaží vydělat za co nejnižší náklady, tak se každý výrobce snaží šetřit, kde se dá. Je to pochopitelné. Záleží ale na tom, jestli zboží vydrží týden nebo třeba 3 roky. Píšeš, že se ti myš Logitech pokazila těsně po záruce. Věřím, že i to je pěkná výdrž.

Pochopitelne je to pri neznackovych vyrobkoch kde tomu zodpoveda aj cena, ale nie pri takych znackach ako Microsoft alebo Logitech!

Moja mys vydrzala 2 roky, to by bolo OK, keby mi Genius (znacka na ktoru kazdy nadava) predtym nevydrzala 3-4 roky - a to bola obycajna mys, ziadna herna, draha a predal som ju so starym PC, takze mozno funguje dodnes!

Este k MOMO - verim ze je to dobry volant, ale ja by som bral GT, MOMO mal niekolko problemov o ktorych pisali majitelia a aj ti co mali aj predchodcu GT, myslim ze to bolo tazsie otacanie a aj hlucnejsie, na vsetko si uz nespominam, ale ten predchodca GT mal podobnu cenu a MOMO som jednoznacne vylucil - a to po precitani recenzii, komentarov majitelov aj pozreti videorecenzie - pamatam sa na ten hluk - ono by mi to asi rychlo zacalo liezt na nervy.

Ale mi to pise, takze z toho najmenej nekvalitneho (lebo "najlepsieho" pouzit nemozem)...

...IMHO ked gamepad tak Microsoft XBOX 360 pre PC - predsa ma ako jediny vibracie a ak volant tak GT, prip. G25 aj ked sa uz asi nebude dat kupit, G27 je uz velmi drahy.

Inak co sa tyka volantov, je tu riadna medzera - je tu hromada lacnych hraciek po tisic korun a potom len MOMO za 3 tisic, prip. GT aj ked nie je primarne pre PC a potom uz len G27 za takmer 10 tisic. O tom ze za rozumnu cenu nie je ziadny volant s H-ckovym radenim uz ani nema zmysel pisat.