Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak udělám průhledné pozadí?

Dobrý den.Prosím vás jak udělám na obrázku průhledné pozadí?Je nějaký program free ,který by to uměl byl jednoduchý na ovládání a byl nejlépe v cz?
Když si dám třeba tento obrázek někam do podpisu až ho samozřejmě zmenším aby se pozadí bylo v barvě té stránky.
[autotuning.jpg]
Děkuji za odpověď.

1) musíš použít formát, který umí průhlednost - tedy GIF nebo PNG
2) pozadí musí být jednobarevné
3) pak stačí třeba editor GIMP nebo prohlížeč IrfanView a podobně.
4) pokud se nemýlím, stejný dotaz už v poradně byl - překonej svoji lenost a hledej

Z tohodle obrazku to udelas jedine pomoci programu Gimp nebo neceho podobneho, protoze jak pise host, musi to byt jedna jedina barva, ktera bude pruhledna. Tech barev na tom obrazku je asi bubližiliardilion, tedy potřebueš SW, kterej ty barvy zaokrouhli, oznaci podobne barvy a ty je pak nahradis jednou jedinou. A pak pouzies treba tem IfranView nebo to udelas primo v tom GIMPU, krome Gimpu to umi treba Corel apod.

dobře, odpovídám na PM a vysvětlím.

moc ořezáváš a máš nastavenou "velkou sílu" mazání a nevyhlazuješ. Gimp nepoužívám, nesnáším to jeho rozhraní. Používám Paint Shop Pro, kde je funkce mazání pozadí :-D, nicméně se to pokusím vysvětlit na Zoner Photo Studio 13.

Otevřeš si obrázek

Zvolíš nástroj kouzelná hůlka a budeš označovat oblasti co nechceš- klikneš třeba na horní pruh a zmáčkneš klávesu del (smazat), pokud ti to vybere i kus auta, zmáčkneš zpět (nejčastěji používané tlačítko) a vybereš u nástroje nižší toleranci. v nástroji si zaškrtneš antialiasing (či vyhlazování), protože tvůj obrázek je zubatý a můj je krásně zaoblený. Hůlkou vymazej podstatné části, nepůjde ti třeba stín pod autem, ten tam nech.
Půlka hotovo, jdeme dolaďovat:
Pozadí je z velké části pryč, pryč není stín pod autem a okraje jsou hodně nepřesné.
Vybereme nástroj guma
[4384-guma-zps13-png]
Vidíš, že velikost mám docela velkou (40), ale hustotu nástroje mám jen na 50%- guma mi maže jaksi jen na půl a rozmazání mám 33%- to mi zaručí, že nebude mazat ostře- bude mi guma vyhlazovat. Jemně oklikávám okraje auta pouze okrajem gumy a mažu co tam nepatří.

Porovnáme si rozdíl ve vyhlazování+ jemným mazání ku nevyhlazování a mazání s tvrdým okrajem.
---

[4385-nevyhlazeno-png][4386-vyhlazeno-png]

Voalá Výsledek:
[4388-vysledek-png]
Záměrně to píšu obecně, dá se to použít v jakémkoliv programu, nastavit nástroj je o citu, ne přesně číslo (to dělaj jen Němci- taky jejich tutoriály stojí zato).

Možná špatně neděláš nic. Průhlednost jde u obrázků s příponami *.gif a *.png. Ale na fotky se používá *.jpg. Možná to ta fotokniha automaticky převádí do JPG, takže to nastavení průhlednosti zmizí.
Buď zkus nastavit fotoknihu, aby "žrala" i formáty, jenž podporují průhlednost a když to nepůjde (pravděpodobné), dej obrázku místo průhlednosti pozadí jako má kniha.
V jakém formátu obrázky máš, zjistíš třeba tak, že v ovládacích panelech > možnosti složky > zrušíš "nezobrazovat přípony známých typů".

[http://pc.poradna.net/file/view/17018-zobrazit-skr yte-soubory-a-pripony-gif]