Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak udělám průhledné pozadí?

Dobrý den.Prosím vás jak udělám na obrázku průhledné pozadí?Je nějaký program free ,který by to uměl byl jednoduchý na ovládání a byl nejlépe v cz?
Když si dám třeba tento obrázek někam do podpisu až ho samozřejmě zmenším aby se pozadí bylo v barvě té stránky.
[autotuning.jpg]
Děkuji za odpověď.

dobře, odpovídám na PM a vysvětlím.

moc ořezáváš a máš nastavenou "velkou sílu" mazání a nevyhlazuješ. Gimp nepoužívám, nesnáším to jeho rozhraní. Používám Paint Shop Pro, kde je funkce mazání pozadí :-D, nicméně se to pokusím vysvětlit na Zoner Photo Studio 13.

Otevřeš si obrázek

Zvolíš nástroj kouzelná hůlka a budeš označovat oblasti co nechceš- klikneš třeba na horní pruh a zmáčkneš klávesu del (smazat), pokud ti to vybere i kus auta, zmáčkneš zpět (nejčastěji používané tlačítko) a vybereš u nástroje nižší toleranci. v nástroji si zaškrtneš antialiasing (či vyhlazování), protože tvůj obrázek je zubatý a můj je krásně zaoblený. Hůlkou vymazej podstatné části, nepůjde ti třeba stín pod autem, ten tam nech.
Půlka hotovo, jdeme dolaďovat:
Pozadí je z velké části pryč, pryč není stín pod autem a okraje jsou hodně nepřesné.
Vybereme nástroj guma
[4384-guma-zps13-png]
Vidíš, že velikost mám docela velkou (40), ale hustotu nástroje mám jen na 50%- guma mi maže jaksi jen na půl a rozmazání mám 33%- to mi zaručí, že nebude mazat ostře- bude mi guma vyhlazovat. Jemně oklikávám okraje auta pouze okrajem gumy a mažu co tam nepatří.

Porovnáme si rozdíl ve vyhlazování+ jemným mazání ku nevyhlazování a mazání s tvrdým okrajem.
---

[4385-nevyhlazeno-png][4386-vyhlazeno-png]

Voalá Výsledek:
[4388-vysledek-png]
Záměrně to píšu obecně, dá se to použít v jakémkoliv programu, nastavit nástroj je o citu, ne přesně číslo (to dělaj jen Němci- taky jejich tutoriály stojí zato).

Možná špatně neděláš nic. Průhlednost jde u obrázků s příponami *.gif a *.png. Ale na fotky se používá *.jpg. Možná to ta fotokniha automaticky převádí do JPG, takže to nastavení průhlednosti zmizí.
Buď zkus nastavit fotoknihu, aby "žrala" i formáty, jenž podporují průhlednost a když to nepůjde (pravděpodobné), dej obrázku místo průhlednosti pozadí jako má kniha.
V jakém formátu obrázky máš, zjistíš třeba tak, že v ovládacích panelech > možnosti složky > zrušíš "nezobrazovat přípony známých typů".

[http://pc.poradna.net/file/view/17018-zobrazit-skr yte-soubory-a-pripony-gif]