Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak zálohovat?

Mám adresář na pevném disku, ve kterém jsou stovky dalších podadresářů a v každém podadresářu je několik souborů. Celé toto má velikost něco málo přes 100 GB.
Potřebuju to nějak odzálohovat na DVD-R média a to tak, že na DVD vypálím pouze kopii toho co mám na HDD a původní soubory teda z HDD mazat nechci.

Plánuju zálohovat nepravidelně a postupně, to jest třeba 2 DVD za týden.
Potřebuju nějaký program, který mi bude evidovat které adresáře už vypálené mám a které ještě ne. Pravda můžu to zálohovat podle abecedy a poznačit si na papír kde jsem skončil naposledy, ale neustále tam přidávám nové a nové adresáře, takže tudy moc cesta nevede.
A při tom množství značit si manuálně třeba na papír co už mám vše vypálené je taky utopie.

Celý tento případ lze "brutálně elegantně" vyřešit jedním prachobyčejným příkazem v příkazové konzoli windows.

Takže spustit cmd:

Vejdeš do kýženého adresáře, dejme tomu C:\mp3\>

a zadáš příkaz dir /aa /s > vypis.txt

To je vlastně celé.

Do souboru vypis.txt se přehledně, tříděno po adresářích , vypíšou všechny soubory v podřízené adresářové struktuře a s nastaveným archivním bitem (tedy zatím nezazálohované).

Chce to samozřejmě nastavit ve svém vypalovacím programu, aby při kopírování na DVD mazal u zálohovaných souborů archivní bit...

Leč to nevypadá moc jednoduše a zatím nevím jak to v Neru nastavit ať to maže ten archivační bit tak to nějak vyzkouším.
Disk explorer znám, na MP3 používám program MediaMonkey.

/edit dá se nějak nastavit ať to nevypisuje soubory ale pouze nezálohované adresáře?
Těch souborů je celkem 23 tisíc a je dle mě zbytečné je všechny vypisovat, stačí adresáře. Zálohovat to stejně budu po adresářích

Nero by mělo archivní bit nejspíš mazat automaticky, nevím, chce to vyzkoušet.

Takže vypsat jen adresáře?

Mohlo by ti pomoci toto:

na získaný soubor vypis.txt použij ještě příkaz

sort vypis.txt /o setrideno.txt

V souboru setrideno.txt pak budou všechny adresáře pěkně u sebe, zbytek (údaje o souborech,...) smaž nebo ignoruj.

Právě jsem to zkusil na podadresářovou strukturu s asi 9000 soubory a funguje.

1) Prosím, zapomeň na termín "CMD tabulka". Kde se proboha vzal?
2) Příkaz byl dobře, mě překvapilo, že si z něj nevyčetl, že místo výpisu na obrazovku půjde výpis do souboru. Mělo ti to alespoň dojít z té koncovky .txt.
/edit: Až se tu rozjedou i články, myslím, že dáme dohromady nějaký o základech DOSu. Všem by to jen prospělo.

Zadal jsem příkaz, příkaz se zjevně neprovedl, kdyby se provedl, tak by musel aspoň nějakou dobu šramotit disk jak sbíral info o názvech souborů, pouze se objevilo to co je na screenshotu.
Po manuálním ohledání adresáře v průzkumníkovi nebyl soubor vypis.txt nalezen, nebyl nalezen ani pomocí hledání souborů
Jsou 2 možnosti:
1, příkaz jsem zadal špatně, nevím jak ho zadat správně
2, systém Windows nepracuje správně

Zítra asi budu muset volat na Helpline Microsoftu, ať mi poradí.

Zkusil jsem ten příkaz zadat znova, a už tam skutečně ten vypis.txt mám ale je nějaký hodně divný, viz zde:

Svazek v jednotce C nem  § dnou jmenovku.
 S‚riov‚ źˇslo svazku je xxxx-xxxxx.

Věpis adres ýe C:\Documents and Settings\Pocitac\Dokumenty

02.04.2006  00:48                 0 vypis.txt
               1 soubor…,              0 bajt…

 Věpis adres ýe C:\Documents and Settings\Pocitac\Dokumenty\Hudba

07.05.2005  00:29               619 Uk zky hudby.lnk
02.04.2006  00:47               443 vypis.txt
               2 soubor…,          1˙062 bajt…

 Věpis adres ýe C:\Documents and Settings\Pocitac\Dokumenty\Obr zky

07.05.2005  03:03               111 Desktop.ini
07.05.2005  00:29               643 Uk zky obr zk….lnk
               2 soubor…,            754 bajt…

     Poźet soubor… v seznamu:
               5 soubor…,          1˙816 bajt…
           Adres ý…:     0,   Volněch bajt…:  1˙088˙921˙600

vypsalo to jen 5 souborů, které tam jsou od doby instalace Windows. Uživatelem přidané soubory to nevypsalo. Jak je to možné?

Kdyby ses chtěl něco přiučit, dám ti sem dva ukázkové dávkové soubory (pokud víš, co to je).

@echo off
chcp 1250
dir %1>%TEMP%\obsah_slozky.txt /o/b
start /wait notepad %TEMP%\obsah_slozky.txt
del %TEMP%\obsah_slozky.txt
@echo off
chcp 1250
dir %1>%TEMP%\obsah_slozky.txt /A:D /B /O:N
start /wait notepad %TEMP%\obsah_slozky.txt
del %TEMP%\obsah_slozky.txt

pozn. chcp 1250 ti mimochodem zajistí korektní zobrazení českých znaků

Počkej! Jak najít? On se ještě nenašel nebo co? :-) Stejně tak už se desítky let hledá nejmenší společný násobek a největší společný dělitel; taky se nenašly. Zatímco ostatní příklady začínají "vypočítejte ...", "zjistěte...", tak tyhle vždy začínají "najděte...". To ten svět nikam nepokročil?

Pavel

::) Drahé??
Mirku tak jako když budeš vypalovat 100GB dat, strávíš tim plno času, budeš pak stejnak něco dovypalovat protože se ti budou data měnit a budeš mít mraky dvd a děsnej bordel v zálohách, ten disk je sice počáteční investice,ale zase kdo řiká že to bude na rok.....

Víš Mirku mě je to fuk to je tvuj problém, chtěl jsi návrhy tak je máš :-p
Jinak 120 disk byl jen příklad vem si klidně větší nooo a spolehlivost....pokud to je na zálohy ve smyslu že je ještě někde mam tak bych neviděl problém ve spolehlivosti, disky vydrží docela dost, dvd nejsou úplně vhodné pro dlouhodobé zálohy (tedy alespoň jsou na tom hůř než cd)

jj právě proto uvažuju, že to budu zálohovat na CD a ne DVD, kvůli spolehlivosti.
Záloha na HDD není moc vhodná a to třeba z toho důvodu že může v PC odejít zdroj, který s sebou vezme všechno, tedy i ten disk se zálohou. Nebo například PC může spadnout ze stolu - zase se (možná) příjde o zálohu.
Navíc myšlenka mít další 120 GB disk na zálohy je asi fakt jenom taková idea. Kdybych měl další HDD v PC tak bych se asi vykašlal na zálohy, a kdyby ne, tak by mě zálohování stejně brzo přešlo a využival bych kapacitu na běžná data.
Dostal jsem návrhy, tak se k ním i vyjadřuju.
Disk je elektrotechnické zařízení u kterého může nastat porucha.

120GB na CD tě vyjde na stejné peníze jako 120GB HDD... (+/-, pokud nepoužiješ nějaké noname z vietnamské tržnice).

Zálohy (důležité) dělám zásadně na DVD-RAM (3 rychlostní Panasonicy kupuju za cca 80Kč s DPH). Vyjde to na stejné peníze jako ty tvoje CD, ale záruka trvanlivosti je úplně jinde. DVD mechaniku mám stejnou jako ty, Fuente a mnoho dalších - LG 4163B

Zkoušel jsem tak nějak cvičně zálohovat pomocí navrženého postupu:
No představa že bych to měl dělat na ostro není zrovna nejlepší. Výpis to sice udělá, ale v tom množství dat ve výpisu je to spíš práce pro otroka.
Tudy asi moc cesta nepovede :-(
Proto:
Neexistuje nějaký program, který by přehledně ukázal které adresáře nemají archivní bit a přímo nabídnul jejich vypálení? (to už ale není podmínka)
Prostě potřebuju něco co to bude dělat automaticky - ukáže mi co už zazálohované je a co není. To co není bych pak zkopíroval na záložní CD a DVD disky.

I když je už tento thread starší a Mirek už nám asi neodpoví, vrtal jsem se dneska v komandlajně (aka cmd tabulce ;-)) a mám to vypilovaný skoro k dokonalosti:

Nejdřív spusťte příkaz

dir /aa /s > vypis.txt

potom:

FOR /F "usebackq tokens=3*" %i in (`find "Výpis adresáře" vypis.txt`) do @echo %i %j >> vysledek.txt

V souboru vysledek.txt budou přehledně vypsané ty adresáře, ve kterých se nachází jeden či více souborů s archivním bitem.

např.

D:\TEXTY\Jak na holky\365 Způsobů milování
D:\TEXTY\Jak na holky\Erotické masáže
D:\TEXTY\Jak na holky\Jak na holky
D:\\TEXTY\Jak na holky\Pivrncova kamasutra

p.s. Pozor, použijte zpětné uvozovky u toho (`find...
p.s.2. Při použití v baťáku je u příkazu FOR nutné zadávat %%proměnná místo %proměnná
p.s.3. Na ten nápad s FORem jsem přišel když jsem řešil toto http://pc.poradna.net/question/view/36392-edisk-cz- uloziste-pro-vase-data#re-37196

Uf :-)