Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hláška "Nedostatek místa na disku" - proč?

Ahoj, předem říkám, že se v PC vůbec nevyznám, a tak mě nepřekvapuje, že se mi naskytl problém, který má možná jednoduché řešení, ale já nevím jaké. V "PC" jsem měl několik her, které jsem už nehrál, tak jsem je odinstaloval. Když jsem druhý den zapnul "PC" tak mě uvítala upomínka, že mám nedostatek místa na disku. Jako fakt nevim jak je to možný a kde je to místo... může mi někdo poradit? díky moc

[mod]Změna titulku dotazu (původně "Místo")
Změna kategorie Chyby->Operační systémy (host)[/mod]

predpokladam, ze mas win xp. takze prave tlacitko napr. na jednotku C -> vlastnosti a tam si pozri, kolko mas volneho miesta a ci ta hlaska je ozaj relevantna. ak ano, tak spusti z toho okna rovno cistenie disku -> zalozka "dalsie moznosti"->obnovenie systemu -> vycistit a nakoniec daj este OK. daj vediet, ci to este stale vypisuje.

No, já XP nemám, ale odinstaloval jsem to v ovládacích panelech v přidat nebo odebrat programy a potom jsem to i hledal v počítači a všechny savy apodobně co tam zůstali jsem smazal. co se týče koše, tak je prázdný:)

Byla to skutečně upomínka, že máš nedostatek místa? Nespustil se jen automaticky "Průvodce vyčištěním disku" nebo jak se to jmenuje...?

Jak máš velký disk? Kolik máš na něm volného místa? Jaký operační systém? Jaký systém souborů (NTFS, FAT32, ...)? Zkus také projet disk scandiskem, je možné, že je jen špatně detekována volná kapacita disku systémem.

Tak aspoň rozklikni Tento počítač, klikni na disk C: pravým tlačítkem myší a dej vlastnosti. Napíše ti to kolik máš volného místa na disku.
Pokud máš místa málo, tak něco smaž.
Nepřidával jsi tam nějaké nové soubory? Podle mě to bude tím systémem Obnovení systému. Nejen XP to má ale i Millenium.

OK, takže 20 GB ;-)

Každopádně by to ještě chtělo nějaké místo na disku uvolnit. Třeba vymazat adresář Temp, odstranit dočasné soubory internetu a podobně... Jinak je možný, že až spustíš víc programů současně nebo nějakou náročnější hru, hláška o nedostatku místa se objeví znovu.

j, ale zajímavé je, že vedle je napsáno 18,6BB:-? ale uvolňování nepomáhá... dyť jsem to psal...vymazal jsem několik her a to místo klesalo z 500b co jsem měl až na 3Mb a to se pořád mění...třeba teď to ukazovalo 172Mb volnýho místa...

skus si dat ak nemas zobrazovat skryte subory,a potom skus hladat v ktorom priecinku(ten zlty kufrik)je tak nezvycajne vela MB..ja som to tak raz robil a nasiel som skryty priecinok s 20 GB(filmy),co bola praca asi nejakeho virusu,lebo neviem si predstavit ako sa to mohlo stat..alebo skus dat zobrazit podla detailov a tam kde je velkost klikni a zoradi sa ti to vzostupne/zostupne...:-)

Tak jsem stáhnul Disk Recon a našlo mi to neviditelnej soubor _RESTORE a to má velikost něco přes 6GB... ale tu složku jsem otevřel a tam žádnj TEMP nevidim, ani žádný jiný složky, co tam mají být, protože je Disk Recon ukazuje, ale když jsem to otevřel, tak to tam nebylo... co s tím?:) pak už to bude asi vyřešený

Tak si sežeň někoho na pomoc. Ty to sám neumíš přečíst? :-?
...Klepněte na kartu Odstraňování potíží a potom zaškrtněte políčko Vypnout nástroj Obnovení systému.
Klepněte na tlačítko Použít, dvakrát klepněte na tlačítko Zavřít a potom restartujte počítač klepnutím na tlačítko Ano.

ak nevies dobre po anglicky, tak ti to dam v rodnom jazyku: cs - precitaj si na konci body 1-7 a riad sa podla nich. je to to iste, co som pisal v anglictine len bod 5 sa meni a to takto:
zaskrtni policko Vypnout nástroj Obnovení systému, stlac tlacitko pouzit, odskrtni policko Vypnout nástroj Obnovení systému, stlac znovu tlacitko pouzit a potom uz len dokonci body 6 a 7. dufam, ze je to ozaj zrozumitelne, lebo to uz lepsie popisat nedokazem.

toto pise priamo MS:
Manually Purge the Data Store
1. Click Start, point to Settings, and then click Control Panel.
2. Double-click System, and then click the Performance tab.
3. Click File System, and then click the Troubleshooting tab.
4. Click to select the Disable System Restore check box, click Apply, click to clear the Disable System Restore check box, click Apply, and then click OK.
5. Restart the computer when you are prompted to do so. When the computer restarts, the data store is purged and the System Restore feature begins monitoring the system again.

Dej si pravým myšítkem Tento počítač - Vlastnosti - Vyčištění disku, proklikej se
na kartu, kde je Systém souborů, Virtuální paměť atd, zadej vlastní volbu nebo upřesnit
nebo jak to tam je, teď to z hlavy nevím, vypni obnovení systému, dej použít, restartuj
komp. Po restartu smaž složku Restore, zapni Obnovení systému, nastav velikost třeba 1GB
( je to přímo tam ), dej použít a restartuj. Pokud se podle toho netrefíš, tak v 6:00
budu mít nastartovaný stroj a napíšu ti to úplně přesně.

Přesně je to podle Microsoftu takhle:
-V dialogovém okně Vlastnosti systému klepněte na kartu Výkon a potom klepněte na položku Systém souborů.
-Klepněte na kartu Odstraňování potíží a potom zaškrtněte políčko Vypnout nástroj Obnovení systému.
-Klepněte na tlačítko Použít, dvakrát klepněte na tlačítko Zavřít a potom restartujte počítač klepnutím na tlačítko Ano.
-Klepněte na kartu Odstraňování potíží a zrušte zaškrtnutí políčka Vypnout nástroj Obnovení systému.
-Klepněte na tlačítko Použít, klepněte na tlačítko Zavřít a potom klepněte na položku Systém souborů.
-V oblasti Nastavení přetáhněte posuvník Diskový prostor k použití na minimální nastavení 200 MB.
-Klepněte na tlačítko Použít, klepněte na tlačítko OK, klepněte na tlačítko Zavřít a potom restartujte počítač klepnutím na tlačítko Ano.

Ale to už jsem radil a nebylo to nic platné. Třeba budeš mít víc štěstí. :-D

Tak snad už poslední problémek... jak jsem prve zaškrtával to políčko na zakázání obnovení systému, tak teď to nemůžu vypnout:/ odškrtnu to,dám použít,zavřít,zavříž a ano,aby se PC restartoval... když je restart hotovej, tak je to pořád zaškrtnutý:/ nevíš proč?

Takže ještě jednou : zmáčkni tlačítko Win ( mezi CTRL a Alt ) + zároveň Pause,
vlez na kartu Výkon, klikni na Systém souborů, tam si změň Typické využití
tohoto počítače na Síťový server ( o něco málo se komp zrychlí ),
zároveň si nastav táhlem velikost Místa na disku pro obnovení systému na velikost,
která ti vyhovuje, dej Použít. Pak klikni nahoře vpravo na Poradce při potížích
a úplně dole aktivuj Zakázat obnovení systému. Dej OK, Windows tě vyzve k restartu,
po restartu smaž obsah složky _Restore, zapni zpět fci Obnovení systému, restartuj
a veget lípa. Když už budeš u toho čištění, vymaž obsah složek ( všechny ve Windows ) :
Applog, Cookies, Recent, Temp, Temporary Internet Files. Pak se nemůže stát,
že bys měl nějakou volbu zašedlou, nepřístupnou.
To jsem kurňa zvědavý, co si večer přečtu.
BTW, po zmáčknutí Win + Pause se ti objeví verze Millenia : obvykle 4.90.3000,
starší verze může mít koncovku 2500 nebo dokonce 2000 ( ta byla nic moc ). Jakou máš ?
Taky si můžeš nainstalovat klasické zálohování ( stejné jako ve Win98 ),
najdeš to na instalačním CD ve složce msbackup, stačí si pak vybrat k záloze
jen složku Windows a Program Files s vynecháním složek s hrami a vesele zálohovat
včetně registrů ( ta volba se musí aktivovat před zahájením zálohování ), takže
případné zhroucení systému tě už nemusí trápit. Akorát jedna zálohovací úloha ( soubor qic )
je omezena velikostí 5Gb, což bohatě stačí. Pro šťouraly, ne 4Gb, ale opravdu 5Gb.

Jo a ještě jedna věc. Ta složka _RESTORE je skrytá, tak jsem si nastavil, aby se mi taky zobrazovala. ale uvnitř jsou jen 4 soubory "DISKCFG" , "SRDISKID" , "VxDMon.cfg" a "VxDMon" a ty mají velikost jen 60,9Kb. Ale _RESTORE má velikost 6,47GB... Ale v tom nastavení, kde si můžu nastavit, jestli chci zobrazovat skryté složky apod. je zaškrtnutý políčko "Skrýt chráněné soubory operačního systému(dpoporučeno)"... když ho odškrtnu, tak se mi tam zobrazí další složky a to: Archive, "EXTRACT", "LOGS", "SFP" a "TEMP". Ty čtyři mají velikost těch 6,47GB. Co z toho mám smazat? jinak "TEMP" sám má velikost 6,45GB...

Inac podla toho co si pisal mas asi podobny problem ako niekto tu
archive299-2005-11-1960269.html
Ak nevies anglicky, tak pisu tam ze asi je cela zlozka _restore dosahana, zvycajne nejakym programom od symantecu. Radi mu vymazat celu zlozku _restore (to sa da len z DOSu), potom by si mali Win vytvorit novu, a mali by potom fungovat vsetky nastavenia k obnoveniu systemu (to co mas teraz zasednute).

Po tom co som si precital povazujem za nerealne ti vysvetlit ako zmazat restore z DOSu, ale v podstate nabootujes DOS a potom
ATTRIB -H -S -R C:\_RESTORE
REN C:\_RESTORE OLDREST

a potom mozes zmazat adresar "oldrest" pod windows.

Achjo. Ved si pisal ze to zaskrtavatko neslo odskrtnut ani predtym, tak to zaskrtavatko asi s adresarom Temp nesuvisi (ak neslo pred vymazanim Temp, a ani po vymazani), ale asi je este niekde bordel v tom _restore, alebo v celkovo v tych Win.

Ak sa nechces s tym uz zaoberat tak to uz tak nechaj, miesto na disku uz mas dost, a system restore si aj tak doteraz nepouzival. Ak by si velmi chcel, tak to by ti musel asi ukazat niekto osobne kto je schopny dekodovat co sme to tu pisali vyssie.

Skontroluj aj kolko zaberaju ostatne zlozky na disku, napr. cez pravy klik na zlozku a vyber vlastnosti), alebo to uz nechaj tak.