Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknutoVyřešeno Měření spotřeby PC ampérmetrem

Na netu jsem narazil na názory, že PC má nějaký pulzní zdroj nebo nevím co to přesně, a že tedy měření příkonu ampérmetrem není vůbec přesné.
Je tato informace ale pravdivá?
Když na zásuvku kde je připojen PC připojím ampérmetr, hodnotu v A vynásobím 230ti (P=U*I) tak získám aspoň trošku přesnou spotřebu ve wattech nebo nikoli?
Zajímalo by mě kolik ten můj PC žere a jedinná dostupná věc je multimetr za 3 stovky..

[mod]Zamčeno na žádost tazatele - problém vyřešen. (Zarniwúp)[/mod]

Úplně nejlépe je si koupit elektroměr do zásuvky (3600W je dostačující příkon). Takto to mám už několik let a každý měsíc si zapíši data, vanuluji a jedu dále. Nyní když toto klofu mi to bere 125VA >PC+LCD monitor+trafo s modemem. Když delší dobu nedělám tak vypínám i takový trafáček(ky) si něco vezmou.

nemohl by jste sem dát link na ten váš elektroměr ? Jinak je mi z téhle diskuze opravdu smutno kam ta škola spjeje :-?. Impulzní zdroje jsou dnes základem většiny spotřební elektrotechniky ale povědomost 0. Onehdá jsem musel 25letým klukům (technici od telecomu) vysvětlovat jak zapojit záložní zdroj k tel. ústředně aby byly články sériově, opravdu tristní. Nepochopím jak někdo takový může vůbec udělat zkoušky či maturu.