Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknutoVyřešeno Měření spotřeby PC ampérmetrem

Na netu jsem narazil na názory, že PC má nějaký pulzní zdroj nebo nevím co to přesně, a že tedy měření příkonu ampérmetrem není vůbec přesné.
Je tato informace ale pravdivá?
Když na zásuvku kde je připojen PC připojím ampérmetr, hodnotu v A vynásobím 230ti (P=U*I) tak získám aspoň trošku přesnou spotřebu ve wattech nebo nikoli?
Zajímalo by mě kolik ten můj PC žere a jedinná dostupná věc je multimetr za 3 stovky..

[mod]Zamčeno na žádost tazatele - problém vyřešen. (Zarniwúp)[/mod]

Jezis to si nemozes o nicom najst informacie samostatne:?:
Ampermetrom spotrebu u striedaveho napatia/prudu nezistis, ak sa jedna o zataz ktora nie je cisto odporova (nielen PC). Tvojim sposobom zistis totalnu haluz, nic co sa ani z dialky nemusi podobat na skutocnu spotrebu (zavisi od typu zataze).
Ak ta zaujima spotreba PC musis pouzit wattmeter.

tiez ma to davnejsie zaujimalo a myslim ze vysledok by bol dost skresleny...
Neviem ci ten impulzný zdroj robi nepravidelne (ne)harmonicke kmity a to znamena ze obycajny ampermeter ti vypise somarinu...
činny vykon P vypočitaš ako P = U.I. cos Fi (fazovy posun)
Ako cos Fi = 0 ,tak fazovy posun medzi prudom a napätim je 0°, vtedy ma spotrebic najmensi odber, preto sa vyrabaju zdroje ktore sa snazia priblizit cos Fi = 1..
neviem ci ti to pomohlo, ale spytaj sa radsej ucitela v skole a daj vediet :)

Ampermeter nevypise somarinu ale efektivny prud, somarina je az pokus ratat z toho skutocnu spotrebu (skutocny vykon) ;-)

Ratat ucinnik ma zmysel len ak je napatie aj prud cista sinusovka, co u impulzneho zdroja neplati. Preto jedine wattmeter (berie do uvahy okamzitu hodnotu prudu pri okamzitom napati).
Je dost zalostne vidiet ze ludi nieco naucia v skole, ale neupozornia ich dostatocne na to, za akych podmienok to co ich naucili vlastne plati, potom su z toho ludia len este viac dopleteni, ako keby ich neucili vobec nic.

"Je dost zalostne vidiet ze ludi nieco naucia v skole, ale neupozornia ich dostatocne na to, za akych podmienok to co ich naucili vlastne plati, potom su z toho ludia len este viac dopleteni, ako keby ich neucili vobec nic."

njn, dnes kaslu na to ci to vies alebo nie..
oni potrebuju hodinu odučiť a nie naučiť a utekaju preč domov a ešte sa sťažuju na male platy, a pritom niektori si ani to nezasluzia :.(::)

Impulsni zdroj ma rozmezi frkvence 15Khz az 30Khz zaroven je hlidan na secundaru (vystup) a to se pak po vyhodnoceni ridi pres optiku a zpet na primar kde uzavira primarni trnzistor/y a tak to bezi dokola , navic na vstupu je mustek + elektrolit byva nejcasteji 100uF / 400V coz je u 230 x 1,41 ale jen diky mustku s kondikem jinak dal zase toto napeti pada dolu vypocet je dan podle frekvence v siti takze 1,41 neni uplne presny +/- 1%.

Úplně nejlépe je si koupit elektroměr do zásuvky (3600W je dostačující příkon). Takto to mám už několik let a každý měsíc si zapíši data, vanuluji a jedu dále. Nyní když toto klofu mi to bere 125VA >PC+LCD monitor+trafo s modemem. Když delší dobu nedělám tak vypínám i takový trafáček(ky) si něco vezmou.

nemohl by jste sem dát link na ten váš elektroměr ? Jinak je mi z téhle diskuze opravdu smutno kam ta škola spjeje :-?. Impulzní zdroje jsou dnes základem většiny spotřební elektrotechniky ale povědomost 0. Onehdá jsem musel 25letým klukům (technici od telecomu) vysvětlovat jak zapojit záložní zdroj k tel. ústředně aby byly články sériově, opravdu tristní. Nepochopím jak někdo takový může vůbec udělat zkoušky či maturu.

děkuji za link. Ano čeština zde je opravdu někdy problémem. Každý může občas udělat chybu nebo se překlepnout, ale občas mi připadá, že to dělají naschvál, včetně těch zkratek njn atp. To jsem si musel nechat vysvětlit od dcery, prý to zdržuje tak na ICQ píší bez samohlásek.