Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nový HDD

Ahojte..

Vím že jsem již podobné téma zakládal ale teď trochu pozměním otázku: Koupit Externi HDD (320GB) nebo klasický HDD(500GB) a umístit jej do PC (ne jak v předchozí otázce do boxu)
Jelikož to má být dárek na Vánoce tak už to rodiče celkem urgují. Externí HDD je mi jasný ale klasický nikoliv.
Teď mám desku Gigabyte M68M-S2P www.gigabyte.cz mám do ni připojen HDD (120GB) starý cca 6let ještě se starým rozhraním (asik PATA /široký kabel/) ten by jsem chtěl zachovat čistě jen na nějaké blbosti(teď jsou na něm Dva oddíly C: a D: kde C je systemový a D datový)
Jak je to s Instalací? chtěl by jsem ,,nějak,, zapojit nový (Jak?) vytvořit na něm dva oddíly C: a D: , nainstalovat Win XP. Starý oddíl se systémem by jsem zformátoval a datový zachoval pro následné zkopírováni dat na nový oddíl (na nový HDD).

Prosím vás o pomoc a rady jak toto vše udělat (nechci to dávat zase někomu který si za to veme 500,-)
1. Výběr HDD 500GB cca ~1000Kč
2. Jak jej nainstalovat do PC
3. Musím Starý HDD odpojit, pak připojit nový , vytvořit oddíly a nainstalovat XP a pak mohu pripojit starý a nasledně data zkopírovat na nový?

tvůj předchozí dotaz neznám, netuším co jsi řešil nebo jestli to s tímto souvisí.
disk prostě připojíš jako druhý, ve správě disků dáš vytvořit nový oddíl přes celý disk a naformátuješ. můžeš si udělat i pořádek v písmenech, ať se ti dvd nemotá mezi disky - odsuneš to někam pryč (O:, X: ...)
pokud nemáš příliš starou desku, nebudou problémy.

externí/interní - to je na tobě. když to más sloužit hlavně pro rozšíření současného poměrně malého místa (120gb), volil bych interní disk aspoň 640gb/sata. nemusí být ani green, ani nejrychlejší/nejdražší black, stačí modrý střed.
ty máš board s nforce? no někdo to kupovat musí.

Ja jsem spíše ,,myslel,, že odpojím starý disk, připojím novy a vytvorim si na něm oddíly C: a D: a nainstaluju Win XP. Pak připojím stary a data co na něm jsou zkopíruji na nový. Starý pak Kompletně zformatuji a ze dvou Oddílu vytvorím 1.
Tak by to nešlo? Budou se asik hádat ty Disky že? (dva stejné oddíly C) takže asik bude nustnost je nejak prejmenovat

PS: deska mi pred nedavnem klekla tak sem dal PC zpravit s tim at zachova ostatni a koupil tuto..

Ten postup je v pořádku, disky se nebudou "hádat" nemusíš nic přejmenovávat - on si systém ty písmenka přerovná - systémový disk bude vždy C:, spíš si přejmenuj názvy (jmenovky) těch disků (jako třeba STAREXP, STAREDATA) ať se v nich pak neztratíš. Jediné, co by mohlo dělat "problémy" je pořadí startování, v Setupu BIOSu si zkontroluj, jestli jde nastavit pořadí nejdříve SATA pak PATA disk, aby ti po připojení starého disku nenaběhly "staré" windowsy.

Takže pokud jsem to Zprávně pochopil:

1.Odpojím starý HDD (PATA)
2.Připojím nový HDD (SATA)
3.Klasicky zapnu PC s vloženým CD Windows. Spustím instalaci z CD a vytvořím oddíl C:(system) a D:(data). Na C: nainstaluju Win XP
4.Po nainstalování všeho potřebného Vypnu PC připojím starý HDD a v Boot menu nastavím prioritu spuštěni 1.Disk Sata a 2. PATA
5.Zkopíruji si data na Novy disk
6.Mohu bez problému naformátovat PATA disk a vytvořit z něj jeden oddíl

Je to tak jak popisuju?