Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem dva sata disky nebo jeden?

Dobry den,mam skoro plny pevny disk sata matrox 250GB.Chci koupit novy 500GB.Jde me o to jestli stary vyhodit a novy virtualne rozdelit,nebo nechat oba dva.Nebude to brzdit pc,kdyz bude skakat z disku na disk?Vpripade dvou Hdd co nechat na tom mensim?Dekuji za odpovedi

Právě to "skákání z disku na disk" počítač zrychluje, pokud máš na jednom systém, na druhém data, pc je ve výsledku rychlejší. a pokud chceš ještě větší rychlost, můžeš ty disky zapojit do RAIDu

Ne, víc disků rozhodně nezpomaluje PC, naopak kopírování z jednoho fyzického disku na druhý je rychlejší, než když to máš na jednom fyzickém disku rozdělený na dva logický (virtuální).

Já to udělal takto (a tobě to doporučím stejně) - měl jsem starej IDE 250GB, do novýho PC jsem koupil Sata 500GB, ten jsem rozdělil na 100GB systém a zbytek data. Starej IDE disk jsem do novýho PC zapojil taky, mám ho na filmy a na zálohy. Zálohy dělám vícenásobný, tedy mám je na novým disku, kopie na starým disku a jednou za čas to vypálím na DVD-RAM (jedná se o fotky, ostatní nemá pro mě takovou cenu). Na DVD-RAM to kopíruju proto, že když se náhodou stane a udeří blesk, nebo chcípne zdroj a odnesou to oba disky, abych to měl ještě někde.

A se starým diskem to můžeš dělat ještě tak, že ho prostě necháš v PC, ale nebudeš ho zapojovat. Jednou za čas ho připojíš, uděláš na něj zálohy a zase odpojíš. Disk se tak nikde neztratí a ani nerozbije.

Uživatelé PC se dělí na dva tábory - na ty, kteří zálohují a na ty, kteří o data ještě nepřišli.
Časem najdeš, co by se hodilo mít v záloze.
A pokud opravdu nevíš, co s tím diskem, udělej si na něj image systémovýho disku a když se ti systém podělá, jen to překlonuješ zpět.

Jde me o to jestli stary vyhodit a novy virtualne rozdelit,nebo nechat oba dva.

To je jedno. Teoreticky jde i swap soubor přesunout na ten starý a na novém mít systém, tím by se to zrychlilo.

Nebude to brzdit pc,kdyz bude skakat z disku na disk?

Ne.Může to i pomoct například něco archivuješ z hlavního disku a ukládáš na pomocný, nebo převádíš video, instaluješ hru z virtuální mechaniky (na starém) na novej.
Akorát z hlediska montáže je dobré nelepit ty disky na sebe aby se nepřehřívaly.

Vpripade dvou Hdd co nechat na tom mensim?

Viz výše. Určitě adresář se zálohama dokumentům,fotek a tak, možná zálohu systému.

Hlavně nekup nějaký green disk a pokud možno s 32mb vyrovnávací cache /wd by měli mít i 5let záruku pokud to nezměnili/.Těch 32mb ale nepomůže až zas tak nějak moc...

Ne.Může to i pomoct například něco archivuješ z hlavního disku a ukládáš na pomocný, nebo převádíš video, instaluješ hru z virtuální mechaniky (na starém) na novej.
Akorát z hlediska montáže je dobré nelepit ty disky na sebe aby se nepřehřívaly.

Suhlasim. Nepoznam poziadavky, na co sa ma/moze pouzit druhy disk, ale ak bude zapojeny cez SATA, pomoze to pri kopirovani, zalohovani, nahravani videa z TV/sat. karty, ak bude zapojeny externe cez eSATA, pribudne moznost prenositelnosti. Takze skor naopak, nebude sa to brzdit, pojde to rychlejsie, teda v pripade ze ten stary disk nie je vyrazne pomalsi.