Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno archiv.bat

Zdravim, mam takyto problem, skusal som riesenie hladat na google, no neuspesne...
pouzivam subor archiv.bat na vytvaranie archivov
prikaz vyzera asi takto:

c:\winzip\winzip32.exe -a -r e:\zaloha\denne\data_nieco
\\svr-1\data\sekr_nieco\*.*

pri vykonavani tohto prikazu program WinZip 8.0 vypise hlásenie:

"WinZip encountered problems during this operation. Would you like to see WinZip´s log file?"
Na výber mám ÁNO, NIE

chcel by som aby sa automaticky stlačilo "N"
cim by hlaska zmizla a archiv.bat moze spracovat dalsie subory

Pripadne, ak viete ako odstranit tu hlasku vo WinZip-e, tak by to bolo este lepsie

archiv.bat je spustany v case, kedy pri PC neje nikto, kto by stlacal klaves
OS- Win2000

Prosim teda o pomoc, kedze neviem ako na to a
Vopred Vam Vsetkym DAKUJEM

Zkus to takto:

echo n>%temp%\N
c:\winzip\winzip32.exe -a -r e:\zaloha\denne\data_nieco \\svr-1\data\sekr_nieco\*.* < %temp%\N
del %temp%\N

Možná to vezme. Také by nebylo od věci se podívat do nápovědy, jestli obdobnou možnost nemá přímo v parametrech příkazového řádku.

a nezda sa zeby winzip mal problem s \\svr-1 alebo \*.*

unc cesty tvrdíš že to zná, budiž.
teď jsem se díval na syntaxi. předpokládal jsem pořadí: "winzip co kam", ale mají to opačně. tj. tam není problém, ostatně píšeš že to používáš.

archiv.bat je spustany v case, kedy pri PC neje nikto, kto by stlacal klaves

běží to pod nějakým přihlášeným uživatelem, nebo to spustí uživatel "system"?

v případě pádu si nech uložit do nějakého logu výpis procesů v paměti:

 if not errorlevel 1 goto END
 echo *** %date% %time:~0,-3% *** >> %log%
 tasklist /svc >> %log%
:END

Čo takto použiť vbscript:

Const zipPath = "C:\some.zip" //toto je archív, ktorý sa má vytvoriť
Set fso = CreateObject("Scripting.FileSystemObject")
Set shell32 = CreateObject("Shell.Application")
docs = "C:\bin" //toto je adresár, kde sa nachádzajú súbory pre archiváciu

'Create blank zip file
With fso.OpenTextFile(zipPath, 2, True)
.Write "PK" & Chr(5) & Chr(6) & String(18, Chr(0))
End With
Set zip = shell32.NameSpace(zipPath)

'Put stuff into zip file
zip.CopyHere shell32.NameSpace(docs)

'Sleep long enough to let zipping start
WScript.Sleep 10000

Upraviť podľa seba - uložiť ako *.vbs a spustiť.

Neviem, či to bude fungovať na Win2000, ale na XP funguje bez problémov...