Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Acer nebo HP?

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, jaký notebook je lepší? Jestli od Acer nebo HP? Na internetu se najde mnoho recenzí,které však nepomohou.
Předem děkuji za odpověď

Zrejme bude záležať aj na modeli/výbave toho-ktorého ntb...
Značka ešte sama o sebe nič nevypovedá, avšak mal som tú možnosť skúsiť aj ACER aj HP a naozaj - ACER už radšej nie...:-)
Ale ako píšem záleží od "vnútorností", možno ak sem dáš odkazy na Tebou vybrané modely - dá sa zhodnotiť.

Máš pravdu. Před pár měsíci jsem chtěla HP Mini 210-1099EC Vivienne Tam Edition, ale nelíbí se mi touchpad a existuje ještě v růžovoučký verzi, ale musím tě zklamat, nejsem barbie. Jenom se mi zničil notebook a už nevím, jaký vybrat. Hlavně nevím, jakou značku, zbytek už si sestavím sama.

úplně žůžový krám jsem snad nenabízel.
když se ti nelíbí kytky a jsi těžký geek, ber něco z řady hp probook - většina jich má numerický blok, integrovanou grafiku (kancelářské použití, šetří to baterku), dokonce se dá najít i vyšší rozlišení než stupidních 1366x768. i když třeba u mě je notebukový displej podružný, obvykle mám připojený ještě normální monitor.
pokud preferuješ šetřící režimy, začni od procesorů řady "i3" nahoru (v mobilních amd cpu se nevyznám).
a probooky nedělají jen v nudné černé.

acer je v noteboocích z minulých dob sprosté slovo, a člověk není pokusný králík, aby na sobě testoval jejich "vyhlášený" servis.

kromě hp existuje i lenovo, pro vyhazovače peněz pak dell.

to nejde rici, nejdriv vyber nejake typy a pak sem dej na porovnani.

Acer se hodne zlepsil, smejdy zacali delat pod znackou eMachines. HP se zase horsi, takze je to spis o vyberu konkretniho typu, ale samozrejme jako znacka je na tom porad HP o neco lepe.

K čemu ho chceš převážně používat (např. běžné nenáročné věci jako office, internet, hudba, film atp./či i něco náročnějšího na výkon jako práce s videem, hry atp.?), jak má být velký/mobilní, bude-li často přenášen, zdali je požadavek na výdrž atd. A hlavně cena... Jinak se nic podstatného nedovíš.

Tedy běžné nenáročné věci. Za 20 tis., na zmíněné užití, seženeš několik opravdu solidních notebooků. Máš nějaké preference na velikost - mobilnější 14" nebo větší a běžnější 15" a z toho rozlišení - např. základní 1366 x 768 nebo vyšší 1600 x 900?

Určitě nad 15, protože s ním moc necestuji. Já měla HP Pavilion dv-5 a 4x šel na reklamaci a už mi za něho vrací peníze. Právě chci nový, ale každý mi říká o značkách úplně něco jiného. Na jednu stranu bych si znova vzala HP, ale vadí mi, že se šíleně přehřívají a do Aceru se mi moc nechce. Prý udělali velký skok dopředu, ale stále jsou tu názory, a nechce se mi dát do toho tolik peněz.

Např.: Aktuálně, vzhledem k tvým požadavkům, kdy stačí i integrovaná grafika, je např. extra zajímavý výprodejový kousek (minulá generace - v rámci toho dostupného na našem trhu) Lenovo ThinkPad T500 (výborná konstrukce - plasty s uhlíkovými vlákny, v základně i ve víku rámy z hořčíkové slitiny, vynikající klávesnice - jedna z vůbec nejlepších jaké jsou, matný display ještě 16:10, jeden z nejtišších business notebooků s HDD jaký můžeš sehnat atd. - navíc 3 roky záruka, za dalších pár stovek může být rozšířena na 3 roky NBD - opraví u tebe doma do "druhého pracovního dne") za 15 141 Kč a skladem.

http://www.lan-shop.cz/lenovo-nl13xmc-thinkpad-t50 0-103695

HP 6555b za 15 tis. Kč. Kvalita (na levnější platformě AMD, tady ale dostatečně slušné, nebál bych se) za opravdu dobré peníze (dobrá konstrukce, fajn klávesnice, solidní chlazení).

http://www.lan-shop.cz/hewlett-packard-wd766eaarl- probook-6555b-111968

HP 6550b za 16,5 tis. ("střeva" od dražšího, ale výkonnějšího a úspornějšího Intelu)

http://www.lan-shop.cz/hewlett-packard-wd702eaarl- probook-6550b-118452

Oba zmíněné B ProBooky od HP jsou i ve variantě s hi-res displayem 1600 x 900.

Co se týče notebooků - je přeci jednodušší (praktičtější a levnější) si zakoupit konfiguraci, kde už čtečka otisků prstů je (viz popis konkrétní konfigurace, respektive lépe i dotaz k obchodníkovi, někdy zde bývá chyba/nepřesnost).

Na jednu stranu bych si znova vzala HP, ale vadí mi, že se šíleně přehřívají

to snad tedy ne. možná se přehřívají ty HP bez loga (asi levná řada, myslím že je tom jen nápis pavilion nebo compaq či co) takové ty notebooky jak jezevčík dlouhé a nízké=hrůza , za chvilku snad bude rozlišení 10000x900

Jednoznačně HP!

Booky od HP jsem asi nejlepší kompromis cena/výkon. Sám mám již třetího hápéčko a naprostá spokojenost. Pravda, pavilion se trochu přehříval, ale po vyčištění (vysátí, vyfoukání) byl v poho. Nutnost používat podložky (příp. chladící podložky) je dneska běžná u všech booků. Do postele stačí kniha (atlas apod.), na hry booka nepoužívám.

Po dlouhém výběru který jsem řešil i zde a tímto zdravím VN :), jsem nakonec vybral HP Probook 4520s

Mám ho cca 2 měsíce a naprostá spokojenost, vše šlape jak má, je to rychle, svižné, konstrukčně pevné (panty nevypadají pevně, ale zdá se,že vydrží dost), z matnýho displeje jsem trochu zklamán, protože i venku na slunci toho moc nevidím, ale oproti lesklým je to určitě lepší. A čtečka prstů je pro mě geniální fičura, dokonce to má i detekci tváře :D ale to nevyužívám. Na tvé potřeby by jistě postačil levnější, ale myslím že investice do HP a přikoupení záruky ti zajistí kvalitního booka na několik let i po HW stránce. více v odkazu na můj dotaz :)

Jinak volba Lenova není imho též vůbec špatná.

Acer NEBRAT, nízká kvalita, děsný zpracování, statisticky mám dojem že booky Acer, se v poradně nejvíce vyskytují s HW problémem. Nezakládám flame, a je mi jedno jestli má někdo skvělýho acera, ale já bych do něj nešel ani zadarmo, styděl bych se za něj.

Odkaz na můj dotaz: http://pc.poradna.net/q/view/608041-dalsi-vyber-no tebooka

Nutnost používat podložky (příp. chladící podložky) je dneska běžná u všech booků.

Pokud notebook potřebuje ke svýmu provozu chladící podložku, tak je to nehoráznej šmejd. Notebook se musí uchladit sám, bohužel výrobci jsou svině, který jdou po zisku a tak do toho narvou výkonný komponenty s poddimenzovaným chlazením, hlavně že se to prodá.

Odpovím všem najednou k podložce:

Nutnost používat podložky (příp. chladící podložky) je dneska běžná u všech booků.

tím jsem samozřejmě nemyslel používat podložku na stole, ale aspoň já trávím hodně času s bookem v postely na klíne/peříně atd. a pokud nemám podložku, tak je jasné že se bude přehřívat. Chladicí podložka je už pak důsledek zaprášení chlazení.

Však já měl na mysli jen tu chladící podložku.
Používání ntb na peřině je blbost uživatele. V Ikei, nebo kde to bylo, jsem viděl zajímavej polštář pod notebooky - polštář měl na sobě přidělanej plastovej tácek do tvaru měsíčku, výborná věcička, když chceš mít noťas v křesle na klíně - je to měkký na nohy a tvrdý pod booka.

Nutnost používat podložky (příp. chladící podložky) je dneska běžná u všech booků.

Prosim te prestan tady placat nesmysly a lhat. Nikdy jsem to nepouzival a pouzivam ntb na mistech (prach, teplo..), kam se kazdej jen tak nedostane a teploty jsou v pohode porad. Dokonce ani "sunt" od Lenova, rada SL, se neprehriva a nepotrebuje podlozku - pred nedavnem jsme koupili 2 pro zensky. Takze pokud je to u nekterych modelu nutnost, tak jsou to smejdy.
Toto o tobe vypovida dost

styděl bych se za něj

. Jeste nikdy me nenapadlo, ze by se clovek mohl stydet za kousek plastu, ktery stejne za par let zahodi. Znam nekolik lidi, kteri vozi v prachu v busi ty nejlevnejsi Acer netbooky a vydrzi tam uplne stejne jako ostatni znacky. Ja sam ho jeste nemam, ale dalsi ntb do Afriky je jednoznacne Acer. Je nejlevnejsi a zaroven i vykonnej, a ty 2 roky do skonceni zaruky s nim preklepu i s jejich zarukou. No a pak si koupim novej a nekolikrat vykonnejsi, nez tvuj starej, "kvalitni" HP anebo muj zcela zbytecne drahej Lenovo rady T.

Nebuď tak přísný... ;-) Ale souhlasím, že chladící podložka je trošku něco zbytečného, pokud je chlazení vyřešeno dobře (samozřejmě, pokud je dobré chlazení řešeno/vázáno na neucpání otvorů vespod noteboooku atp., je lepší - nebo by mělo stačit - např. v případě užití "do postele" - dát pod notebook rovnou podložku, neměla by být nutná "nějaká/jakási přímo chladící podložka" - což je v podstatě "šidítko").

Ono (oproti první generaci SL) už SL410/510 má řešeno chlazení dvěma bočními průduchy, což je obrovské plus, pokud je notebook např. na peřině (obdobně je řešeno u vyšších ThinkPadů R/T/W, které byly/jsou v tomto jedny z nejefektivnějších - "chlad a ticho"). A dobře píšeš "šunt" v úvozovkách, jde totiž - za ty prachy (SL510 od cca 9 tis. s Linuxem, a pevnější SL410 obdobně) - za opravdu dobré (ač plasťáky a teď jen s lesklými displayi oproti dřívějším konfig. v době uvedení na trh, dnes řeší toto řada "L") notebooky (a jako office book za tu cenu momentálně nej...).

Ad Acer - už jen všeobecně, opět trochu souhlas/navazující poznámka - i Acer už dnes umí relativně solidní kousky (v rámci konkrétních řad, repektive modelů a konkurence/zaměření), to tradované "Acer = shit" není úplně na místě, to se tady na poradně pořád trošku zbytečně nese ve všeobecnosti/zevšechnění, to je dnes už - oproti letům minulým - zbytečné. To není jen můj pohled, ale v podstatě souhlas s širším spektrem lidí, kteří notebooky přímo testují (a nemyslím rozhodně jen u nás). Tady bychom Aceru dnes křivdili.

Ještě na věčné téma kvality ACER:
Myslím, že řada Timeline X se hodně povedla a nebál bych se do toho jít. Výhodou proti cenově srovnatelné konkurenci je určitě (mimo jiné) výdrž baterie. Cokoli cenově "pod tím" od téže firmy by byla IMHO loterie...