Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno $sql = "UPDATE... špatná syntaxe

Ahoj, mám příkaz

$sql = "UPDATE 'czsp_kalendar' SET 'rok' = '$rok','datum' = '$datum','nazev' = '$nazev' WHERE 'id' = '$id'";

na změnu dat v tabulce a stále chyba

You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near ''czsp_kalendar' SET 'rok' = '2011','datum' = '16. 5.','nazev' = 'kráti pokusss' ' at line 1

Nemůžu přijít na to, co tam kydlím špatně. :-(

Mazání -

DELETE FROM tabulka WHERE id = 'neco'

- smaže řádek kde je sloupec id roven neco. (Jde to samozřejmě omezit přes LIMIT X)

Převod data - pokud je to yyyy-mm-dd tak v PHP lehce -

date_default_timezone_set("Europe/Prague"); //Nastavení správné časové zóny
echo date("j. n.", strtotime("2011-06-15")); // Vypíše 15. 6.

S mazáním jsem pako! Já si tam předávám proměnnou, přes $_GET a jak jsem to kopíroval, nechal jsem v tom souboru, kam se to předá $_POST. Příkaz jsem měl dobře snad 10x a furt to nechodilo :-)

Datum tahám z databáze a je pokaždé jiné, čili bych potřeboval něco jako

<?php $getid = $zaz["id"];
$getid_kodovana = urlencode($getid);
 ?>
<p>
<b><?php echo date("j. n.", strtotime($zaz["datum"])); ?></b>
<?php echo $zaz["nazev"]; ?>
</p>

což samozřejmě nechodí a navíc můj největší problém, je navíc správná syntaxe, zejména ' a ". :-(

Odkud bereš to ID?
Pokud to chápu správně jedná se o stránku kde je vždy jeden záznam, nebo se jedná o nějaký výpis více řádků?

Pokud jde o stránku s jedním záznamem a ID je získáno třeba z url (example.com/ukaz.php?id=5) -

<?php
$id = intval($_GET['id']);
$query = mysql_query("SELECT datum,nazev FROM tabulka WHERE id = '" . $id . "'");

$data = mysql_fetch_array($query);
?>

<p>
<strong><?php echo date("j. n.", strtotime($data["datum"])); ?></strong>
<?php echo $data["nazev"]; ?>
</p>

Pokud jde o stránku s výpisem záznamů (example.com/ukaz_vse.php) -

<?php
$query = mysql_query("SELECT datum,nazev FROM tabulka ORDER BY datum DESC"); //vytáhne vše a seřadí podle data sestupně

while ($data = mysql_fetch_array($query)) //pomocí while budeme tahat řádky z výsledku než nedojdeme na konec - false a while přestane pracovat.
{
?>

<p>
<strong><?php echo date("j. n.", strtotime($data["datum"])); ?></strong>
<?php echo $data["nazev"]; ?>
</p>

<?php
}
?>