Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem vhodny OS pre PDA

Caute,

chcem si kupit PDA kombinovane s telefonom a neviem sa rozhodnut, ci si vybrat take s OS Windows Mobile 2003, alebo s novsim systemom Windows Mobile 5.0. Ak by mi ktosi vedel vysvetlit podstatne rozdiely, hocico poradit, napisat skusenosti, postrehy, varovania atp., budem mu vdacny.

Ja som tiez zastanca toho, ze je lepsie mat vsetko v jednej krabicke. Poznam sa a viem, ze 2 elektronicke zariadenia so sebou tahat dlho nebudem a casom by to skoncilo tak, ze PDA ostane doma na stole a premeni sa na zbytocne vyhodene peniaze. Ale male PDA s telefonom - tu uz si viem predstavit ako vsadepritomne zariadenie.
Celkom ste ma nalomili na WM2003, ale je tu jeden problem - ako GPS navigacny system chcem pouzivat iGO Europe 2006. V tomto by som nechcel robit az take velke kompromisy. No a na strankach vyrobcu je napisane, ze pocas GPS navigacie so systemom WM2003 Smartphone sa mi nikto nedovola - co je pre mna problem, pretoze navigaciu budem vyuzivat prave v pripadoch, kedy sa blizim k miestu, kde ma niekto caka (akcie s kamaratmi, chaty, vylety, ...) a vacsinou mi tito ludia pred prichodom volaju. Tento problem sa pri WM5.0 nespomina.
-
Niekto mi este spominal o problemoch s WM5.0 na niektorych zariadeniach - ze je to uplne na nic, ze to len mrzne a je to nepouzitelne - ma niekto take skusenosti?
To PDA chcem vyuzivat v prvom rade ako telefon (volania a SMS), potom hlavne ako organizator casu, v exceli mam spravenu taku osobnu kontrolu financii (su tam aj grafy, co hovori v prospech WM5.0), sem-tam internet a sem-tam GPS navigacia. Zvazujem zariadenia MDA Compact (lepsi procesor Intel 412MHz, WM2003) a MDA Compact II (slabsi procesor, TI 195MHz, WM5.0). Nejak mi na tie moje poziadavky viacej sedi ta dvojka, nemyslite?

Ad "Niekto mi este spominal o problemoch s WM5.0 na niektorych zariadeniach - ze je to uplne na nic, ze to len mrzne a je to nepouzitelne - ma niekto take skusenosti?"

pravdepodobne mysleli pristroje upgradovane na wm5 z wm2003 - to se presne takhle projevuje. pda vyvinute pro wm2003 proste neni delane pro wm5 - lidi s ipaqem 4700 by mohli vypravet..