Jake dalsi komponenty k AMD.FX57 a ATI XT1800XTX?
Stavim si sam pocitac!Poridil jsem si procesor AMD.FX57 a 2 grafiky ATI XT1800XTX muzete mi prosim poradit jakou zakladni desku a zbyle komponenty si nejlepe poridit?Dekuju
[mod]Zmena predmetu.Bylo:jake komponenty? (rh)[/mod]
Na crossfire bych zvolil něco buď s nForce4 Ultra (celkem dobré zkušenosti mám s MSI K8N Diamond - má integrovaný SoundBlaster Audigy), NEBO bych si počkal na nějakou CF desku s Xpress3200/SB600 - v současnosti třeba ASUS A8R32-MVP Deluxe, ten ale nemá SB600, ale ULi M1575 (což taky není k zahození).
Podotýkám, že IMHO MSI AMD platformu docela "umí", narozdíl od Intel platformy (ale ono je to podobné jako u Asusu, ten taky "umí" Intel a "neumí" AMD).
Vybíral bych podle toho, co a kolik chceš do toho PC strkat karet. Pokud to bude čistě gamesnický PC, šel bych asi do NF4, pokud tam plánuješ strkat ještě nějaké PCI karty, tak bych volil ATI XPress3200, kvůli lepší implementaci komunikaci na sběrnici.
tady je recenze www.pctuning.cz/index.php?option=com_content&task=v iew&id=6962&Itemid=43&limit=1&limitstart=0
pokud bych jako čipset zvolil nforce 4 tak bych disky pokud budu chtít sata 2 jedině seagate nebo western ostatní dělají bordel. vzal bych v úvahu přítomnost toho hnusného malého ventilátorku na čipsetu a našel si desku kde je místo větřáku heatpipe. poslední dobou to furt zákaznící nosí a mě už ten malej hajzl pěkně se*e aj doma. msi osobně moc nevěřím tu už bych si nekoupil. integrovaná audigy je fajn ale stačí se podívat za kolik se prodává audigy 2 nebo 4 a už to taková výhra není. já koupil audigy 1 z bazaru za 600 aj s firer řadičem.
ostatní čipsety a řešení jsem montoval jen párkrát takže neznám dobře
Na nForce4 raději SATA 2 WD než Seagate, IMHO.
a důvod ? obě značky jedou OK
Kámoš technik má u některých MB s chipsetem nForce4 s HDD SATA Seagate
potíže, WD na všech značkách MB s nF4 jedou OK a není to jen otázka série
u SATA Seagate. Proto bych doporučil spíše WD.
mě jedou segate sata 2 bez problémů /200 a 300g/
zákl. dosku buď DFI LAN PARTY alebo GIGABYTE. Poprípade aj ASUS je dobrý. Potom dajakú tú ramku...trebárs MUSKHIN, KINGSTONE, CORSAIR....to je špička medzi pamätami. Ešte dajaký ten HDD. To záleží na tebe koľko GB chceš, ale keď kceš kvalitný tak SAMSUNG, lenže tie sa v Čechách/Slovensku ťažko zhánajú jak som počul. DVD napaľovačku to je v podstate jedno akú, hlavne aby fungovala trebárs NEC, LG, ASUS...atď atď. No a potom ešte skrinku a kvalitný a výkonný zdroj
nevím, kde bereš, že Asus je dobrý pro AMD. Viděl jsem pár desek, a ani jedna nebyla 100%-ní)
To samé s paměťmi - nechápu proč nakupovat "hype" značky - ty využijí snad jen overclockeři (a i tak to dost často stejně nefunguje), stejně používají všichni jen 3 výrobce. Pokud to není vyloženě noname modul, tak s nimi problémy nebývají.
Co se kvality disků týká, dobré jsou všechny, co nehřejí, tj. WD, Samsung. Ty co "smaží" (Seagate, Maxtor) při neaktivním chlazení po3 letech chcípají. Disky Hitachi si nedovolím doporučit, nedávné série chcípají po cca 2 letech.
tak on píše, že kúpil AMD FX57 a ATI 1800XTX..tak predpokladám, že to nebude kancelárske PC. . Tak k tomu by som pamäte od takých "kadejakých" výrobcov nekupoval (APACER, AM1, GOODRAM...atď) mám s tým zlé skúsenosti.
...P.S.: mám HDD HITACHI 40GB,ATA-100. 4 a pol roku a furt fičí.
hm. Když oni ti "kadejací" výrobci dělají ty paměti prakticky ze stejných čipů (stačí sundat chladič) jako "Korzáři" a spol. Jen platíš navíc za značku a za eye-candy ve formě "chladičů" a krásných log na modulech. Za celou dobu jsem nepotkal nestabilitu či nekompatibilitu "trochu-lepších-ale-ne-prémiových" značek typu Kingmax v režimech DC, pokud byly nakoupeny z jedné šarže. Dokonce se mi z těch stovek modulů ani jeden nevrátil na reklamaci...
Jediný důvod, proč jít do "superkvalitních" modulů, je overclocking, ale zvyšování FSB hodně nad 200MHz u AMD K8 je jasná cesta k nestabilitě a já ji nikomu nedoporučuju. A když už koupil FX-ko, tak předpokládám, že (pokud vůbec) bude OC-ovat, půjde přes otevřený násobič.
asus a8n-e athlon 3200 2000@2650. dělič ram snížený na 333 rychlost OEM apacerů 220mhz cas 2,5,(test s 4x512apacer OK) stabilita 100procent, napětí nezvýšeno
já netvrdím, že to nejde , jen tvrdím, že na to nelze sázet.
ASUS považuji za lepší značku než MSI a Gigabyte. DFI je podle mě předražená ale kdo má ty dva až tři tácy navíc ať si ji klidně koupí a udělá si radost.
ASUS beru jen na Intel, tam je to supertřída. Co se týká AMD, je to IMHO podprůměr. Ale nikomu to neberu , stejně jako to s MSI, protože zatím mám s těmito prkny veskrze pozitivní zkušenosti (tedy kromě desek pro Intel, tam je to zase hrůza)