Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Co brzdí výkon grafické karty?

Zdravím,
rád bych se všech zkušenějších PC maniaků zeptal na tuto otázku.

Dnes jsem si k 19. narozeninám koupil novou grafickou kartu. Hraji World of Warcraft a s mou starou ASUS EAH5670 1gb GDDR5 jsem vytáhl na střední detaily 30-60 fps
Pořídil jsem si o dost výkonnější ASUS EAH6950 1gb GDDR5 a s ní Seasonic 650W 80Bronze+.
Ve WoWku mám nyní opět na střední detaily 60-80 fps, což je opravdu, ale opravdu málo. Kamarád s ASUS GTX560 1gb má stabilních 250+ fps na maximální detaily.

Mno, usoudil jsem že mi výkon grafiky bude něco brzdit. Asi vím že to budou Paměti RAM a Processor, ale až takovou brzdu jsem opravdu nečekal.

Jinak mám v PC tyto komponenty
CPU: AMD Phenom II X2 550 BE 3.1Ghz 6mb L3 Cache, přetaktované na 3.5Ghz
RAM: 3x 1gb 800Mhz DDR2 CL4
HDD: WD 500gb 16mb Cache SATAII
MB: Gigabyte s podporou DDR2 RAM a AM2-AM3 processorů

Moje otázka zní, opravdu moje RAM a CPU brzdí výkon grafiky, nebo bude problém jinde?

Děkuji za názory, případně piště co potřebujete vědět. Děkuji

EDIT -> ještě bych se zeptal, jestli je u takto výkoné karty normální teplota 85°C při hraní? byl jsem u ASUS EAH5670 zvyklí na teploty max do 65°C
přitom ASUS se svou DirectCU II garantuje o 35°C nižší teploty, což je divné, pochybuju že by jinak karta 6950 jela na 120°C

V té budce sem nic špatného nenašel. Ty teploty pokud bych to u boxu bral jako +- tak s tím freezerem 13 rozhodně normální nejsou. Zkus tam dát normální rychlost a normální napětí. Už jsem měl v ruce procesory od amd,které byli špatné a přehřívali se..no nevím bez druhého cpu nezjistíš jestli to náhodou není procesorem. Nechci ale nějak strašit.

Máš pravdu ;) okey, no s tím chladičem to je už asi Okey, 70°C v zátěži asi není normální, ale není to kritické...
Přidám tam v pátek chladič zepředu aby fučel studenej vzduch, a třeba to bude Ok, kdyby něco ozvu se

Jinak mockrát děkuji za rady a pomoc, a i pokec ;) budu sem chodit častějc, samozřejmě i pomáhat, když bude v mojich silách ;)

Maj to asi všeci výrobci, snaží se při zátěži tomu cpu narvat víc asi aby to bylo stabilnější.
U asusu se to jmenuje loadline calibration a fakt to s tím přídáváním přehání. U novějších desek to jde nastavit,já to většinou vypínám a přidávám přetaktovanému cpu o 0,1v.

Každopádně zase o tolik by mu to teplotu zvednout nemělo...Podle mě s tím novým chladičem by se měl vrtět okolo 60sátky.

Navíc psal že normálně hraje..kdyby tam pustil primetest nebo linx tak nejspíš vidí modrou/se mu to vypne.