Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno smazáni součástky z knihovny EAGLE

Našel jsem zde, na jiném místě, výborný (hlavně poměrně rychlý a jednoduchý) postup, na tvorbu součástek v EAGLE. Prosím vás nevíte, ale někdo :
1.jak zruším součástku v knihovně EAGLE, kterou tam nepotřebuji?
2.jak přesunu součástku z jedné knihovny do druhé ?
3.pájecí plošky mají velké díry, jde to nějak obejít (zmenšit je)?
Toto bohužel nemůžu nikde najít. Jde mi o to, že při tvorbě DPS mi stačí řádově 50 součástek (dělám pouze DPS, ne schémata). Jelikož v Eagle jsou desítky knihoven a každá má desítky součástek, které se často i opakuji, hodně to zpomaluje hledáni. Chtěl bych si vytvořit jednu malou knihovnu pouze s mnou používanými součástkami.
díky moc!

ad 1) Zrušení součástky: File - Open - Library - Pozadovana_knihovna. V ní potom File - Export - Script a uložit soubor .scr někam. Zavřít knihovnu a editovat uložený soubor .scr (textový, čitelný). Tam najít součástku (.dev), případně, pokud jsme si jisti, že to není použito jinde, její symbol (.sym) a stejně tak i pouzdra (.pac). Který symbol a pouzdra jsou použity najdeme v popisu součástky .dev. Až jsme spokojeni,tak znovu v Eagle File - New - Library. Tam klikneme na symbol SCR a vybereme upravený soubor .scr. Pokud jsme mazali příliš aktivně (třeba pouzdro, které je potřeba), tak vznikne chyba a je třeba postup (s větší opatrností) opakovat. Proto editujte kopii .scr, ať nemusíte pořád exportovat z knihovny. Toto knihovnou přepište původní knihovnu.
-------------------------------------------------- -------
ad 2) Přidaní součástky: Otevřít cílovou knihovnu (File - Open - Library - Pozadovana_knihovna). V hlavním okně Eaglu rozkliknout zdrojovou knihovnu a požadovanou součástku buď přetáhnout myší do cílové knihovny, nebo na ni kliknout pravým myšem a vybrat Copy to Library. Vymazat lze postupem podle 1), ale je to zbytečné. Ničemu to nevadí, nic to nezdržuje (krom ručního hledání).
-------------------------------------------------- -------
ad 3) Editace pájecích plošek: Otevřít knihovnu, v knihovně vybrat upravovanou součástku. Potom Change - Drill - Pozadovaný_prumer, načež klikat na plošky, které mají mít ten průměr.
-------------------------------------------------- -------
Závěrem: Též používám svoje knihovny, ale já dávám přednost textové editaci .scr. Mám to rozdělené na hlavičku, .dev, .sym a .pac, abych nemusel editovat celý .scr. Když udělám změnu, jednoduchým scriptíkem je spojím dohromady na výsledný .scr.
Když si na to zvykneš, je to, alespoň podle mě, přehlednější, než přímá editace v grafické prostředí.

Pytlík, bez Pytlíka, s Pytlíkem. Pátý pádem voláme: Pytlíku! Tolik k oslovování. K tomu že si nevíš rady:
Uvedu příklad cívky (device):

Edit L.dev;
Prefix 'L';
Description '<b>Civka</b>';
Value On;
Add L '1' Next 0 (0 0);
Package 'DPU150' 'DPU150';
Technology '';
Connect '1.1' '1' '1.2' '2';
Package 'DPU150L' 'DPU150L';
Technology '';
Connect '1.1' '1' '1.2' '2';
Package 'TOR26x10L' 'TOR26x10L';
Technology '';
Connect '1.1' '1' '1.2' '2';
Package 'TOR26S' 'TOR26S';
Technology '';
Connect '1.1' '1' '1.2' '2';

zde řádek Add L ... odkazuje na symbol cívky L.sym
řádky Package ... odkazují na pouzdra DPU150.pac, TOR16x10L.pac a TOR265.pac pokud něco z toho není už jinde použito, můžeš to vymazat.
Pomohlo to vysvětlení?