Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Návrhy na úpravu poradny..Nemůžu najít staré vlákno

Mám pár tipů, co by se mi líbilo, kdyby se změnilo na poradně:
1.) v článcích, aby se komentáře zobrazovaly hned na stránce s článkem. Bez nutnosti pročíst článek a pak rozklikávat ještě komentáře.

2.) Pokud někdo zareaguje na starší novinku, aby povylezla alespoň na poslední viditelné místo. Díky absenci této fičury jsem přehlédl novinky v herní poradně, které někdo zaktualizoval.

3.) nešlo by udělat, aby ve vláknech které slouží jako fotogalerie (typicky na TP) první příspěvek zakládající strom diskuze neobsahoval obrázky? Neskutečně mě štve, když se pokaždé načítá xxx obrázků o 0,5MB v úvodním příspěvku a než se to donačte, tak se stránka pořád pohybuje a uhýbají odkazy před kurzorem myši...

4.) naprosto respektuji a jsem rád za to, že je poradna československá nebo chceteli slovenskočeská, nicméně nebylo by dobré sjednotit češtinu případně slovenštinu na úvodní stránce poradna.net?
Navigační panel s ikonami jednotlivých poraden je s českými popisky, (Loga chválím) Blok textu v pravo je slovensky a nápis na záložce okna je slovensky...Přijde mi to rozhašené, ačkoliv asi chápu záměr, který dotažený takto do extrému je asi lehce perverzní.

Díky za zvážení
Změna kategorie, původně: Ostatní (Kurt)
Přišpendleno - na chvíli... (host)

Souhlasim s kurtem, je prece uplne jedno, jestli je to cesky nebo slovensky a nevidim na tom vubec nic spatny, natoz perverzni. Predstav si pokud sem prijde slovak, tak tady ma 99% textu v CJ. Co ma rikat on? A delat tyhle veci (i kdyby jen na hlavni strance) 2x, jednou v CJ a pak v SJ, je zbytecny.

Já vás chápu, jen to na mě působí trochu rušivě, když na úvodní stránce jsou kombinované dva jazyky. Samozřejmě to byl jen návrh. A nemyslím si, že se dá srovnávat obsah diskuze a jazykové složení jednotlivých příspěvků s úvodní stranou poradny. Nicméně jak jsem říkal v úvodním příspěvku, nemám nic proti slovenštině, slovákům atd. Myslím to jen z jakéhosi designového hlediska, tak jak to na mne působí.

Ja tam prece psal, ze prekladat neco, byt na hlavni strance, je zbytecny. Nemyslel jsem celou poradnu, proto jsem to tam psal zvlast. Kazdy tomu stejne rozumi a pak, kdo vubec na hlavni stranku chodi.... A co clanky, ty bys taky chtel prekladat? To prece taky musi pusobit divne, kdyz prvni clanek je v CJ a druhej v SJ. Ale jinak mne osobne je jedno, jestli to bude v CJ nebo SJ. Az to bude v tatarstine, tak bych se asi ozval.

1. Clanok citat nemusis, mozes kliknut priamo na komentare a otvaraju sa ti hned tie. Pokial by sa otvaral clanok spolu s komentarmi zdrzovalo by to jeho nacitanie. Navyse to co navrhujes ty nema nikto, kazdy web ma clanok a komentare pod nim nie je vidiet a dostanes sa k nim az ked si na ne kliknes, u nas mas tu vyhodu, ze si mozes na konetare kliknut hned bez nutnosti otvarania clanku.
2. Novinky su zoradene podla datumu, to co navrhujes nema logiku a opat nikde to tak nefunguje. Nevidim dovod preco by reakcia na novinky mala novinku posuvat vyssie. Navyse si mozes vylistovat zoznam spraviciek, kde uvidis nove reakcie ku kazdej spravicke. Rovanky system funguje aj u clankov.
3. Opat dost subjektivna poziadavka, mas pravdu v tom, ze uzivatelia davaju obrazky neoptimalizovane a prilis velke a na pomalsich spojeniach to moze zdrzovat. Mozme im obmedzit velkost vlozeneho obrazku na poradnu, ale nevieme/nechceme zakazat nacitavanie obrazkov z externych zdrojov. Pokial ta to otravuje mozes si pomerne lahko nacitavanie obrazkov zakazat v prehliadaci.
4. Uvodne slovo sa prekladat asi nebude, je to prihovor clena poradna timu, ktory tym bol povereny a bude vzdy v jeho rodnom jazyku, je mozne, ze v dalsej verzii poradne bude mat prihovor niekto iny a bude tym padom mozno aj v inom jazyku. Myslim, ze osobne prihovory (citacie) by sa v nasich jazykoch prekladat nemali.

Myslím, že jsem zůstal nepochopen asi tak ve třech bodech ze čtyř.

1.) článek číst musím, jinak nevím k čemu je komentář. Že komentáře zpomalují načítání článku je imho alibismus, nechápu jak pár řádků textu může zpomalit načítání.

2.) bez rozkliknutí celého výpisu novinek si tedy nemám šanci starších okomentovaných novinek všimnout. Při tempu 4-5 novinek za týden není problém přehlédnout relativně aktuální komentář.

3.) Mě nevadí, že jsou obrázky velké, mě vadí, že jsou v prvním příspěvku, který by měl být imho informativní a ne aby tam naskakovaly půl megové obrázky, které posunují stránku při načítání, takže nejde číst text mezi načítáním.

4.) Úvodní slovo, ok, respektuji Váš názor. Stejně to na mě ale působí rozháraně :-P Je fakt, že jsem na úvodní stránku zabrouzdal spíš experimentálně, znám adresy jednotlivých poraden a používám ty..

ad 3) zákaz vkládat formát .bmp by myslím ničemu neublížil

ad 4) úvodní stránku bych neřešil, pokud má někdo u sebe odkaz na www.poradna.net, může tam mít rovnou pc.poradna.net

jedna technická za mě: nový engine by nemusel vést odkazy v "oblíbené" pro poradnu zvlášť, příspěvky zvlášť a články zvlášť - nebo aspoň po kliknutí na kterékoli favorites by mohl hned zpřístupnit tyto další odkazy.

To že sa tu mieša slovenčina čestina som si nikdy nevšimol. To je zrejme tým, že češtinu počúvam hlavne z televízora od malička a často neviem po pozretí filmu v telke ani v akom bol jazyku.

Mne vadí naopak, že niektoré služby si nevedia zvyknúť, že Slovák rozumie aj po česky a stále vnucujú len slovenčinu. Príklad za všetko je Google. Niekedy je umenie nájsť české stránky alebo stránky s českým textom. Často medzi slovenskými výsledkami je to biedne a keď chcem české výsledky musím ísť do nastavení a špeciálne tam dať hľadať stránky v čestine. Najviac ma vytáča posledný vzhľad Google, ktorý už nastavenia nemá a české výsledky je často umenie získať. Najhoršie na tom všetkom je, že nepomôže ani otvorenie stránky google.cz. V podstate mi tam chýba možnosť hľadať československé výsledky. Ale to páni v Google asi nikdy nepochopia.

3.) nešlo by udělat, aby ve vláknech které slouží jako fotogalerie (typicky na TP) první příspěvek zakládající strom diskuze neobsahoval obrázky? Neskutečně mě štve, když se pokaždé načítá xxx obrázků o 0,5MB v úvodním příspěvku a než se to donačte, tak se stránka pořád pohybuje a uhýbají odkazy před kurzorem myši...

Já myslím, že obrázky čehokoli jsou dobré, řekne to hodně. Ale možná by nebylo špatné, kdyby se z obrázku většího, než třeba 300 x 300 px udělal automaticky klikací náhled. Jenže to by asi neřešilo situaci, kdy někdo nahraje na třeba q3.cz obrázek 3 000 x 5 000 px JPG, případně 8 MB *.BMP a vloží ten.
Určitě by však pomohla (a to u náhledů i full velikosti) nějaká detekce rozměrů obrázku. Prohlížeč by si na to "vyhradil místo" a stránka (třeba i články) by neskákala při každém načtení dalšího obrázku. A když jich je v článku/threadu 20, je to docela mazec.

No, já to myslel trochu jinak, chápu, že obrázek u dotazu je k nezaplacení, jen mě štvalo, že když je dlouhé vlákno ve smyslu fotogalerie a občas nějaký text, tak jsem musel čekat, než se stránka, tedy obrázky načtou, případně vypnout načítání stránky.
Teď jsem na to koukal a mám tak rychlý internet, že obrázky jsou načteny dřív než stihnu kousek zrolovat, takže v pohodě:)

Stejně už skoro na vedlejší teraporadnu skoro nechodím, po tom co tam předváděli někteří návštěvníci, modi a admini...
Takže mi je to vlastně skoro jedno :-D

Ja by som mal jeden prakticky navrh, za vsetkych ktory pouzivaju netbook, pripadne ine zariadenie s malym displejom\rozlisenim. Celkom mi vadia vsetky tie prispendlene nezmysli.
- Vlakno s navrhmi na vylepsienie poradne vedené moderatorom, preco nie, ale toto. 90% temy zaberaju keci o CZ\SK preklade (nic v zlom cervenyhad).
- Treba si uvedomit, ze dlhy nazov temy zabera 2 riadky a to uplne zbytocne. A po zmenseni okna je "Námětovnice na články" stale v jednom riadku kdezto "Zoznam a vyznam skratiek pouzivanych v otazkach a odpovediach" je rozlezeny cez 4 riadky. "Zoznam skratiek" prip. "Vyznam skratiek v otazkach" by IMHO uplne stacil.
- A este moc nerozumiem tomu prispendlenemu prianiu. Vianoce sa uz skoncili nie?, alebo sa to odspendli az na troch kralov ked budete odzdobovat stromcek? Myslel som, ze sa nachadzam na PC poradni nie na fore TV NOE.

100x raději budu mít název vlákna přes čtyři řádky a posunu si to, než čtyři vlákna, každé s nicneříkajícím jednoslovným názvem
Dotaz
Pomoc
Word
HDD
V dlouhém názvu vím oč jde, ale ty krátké bych mnohdy zcela zbytečně otevíral a na mobilu by to bylo obzvláště bezva. Místo prohlédnutí a odepsání, bych převážně otevíral vlákna, čekal až se načtou, zvětšil a zpět...

Ja sice s tebou scasti suhlasim, ale kedze pracujem uz pomerne dost rokov s ludmi mam aj protiargument.
Majitelov nizkeho rozlisenia (mobilov) je na poradni minimum a vzdy aj bude, mobil je nudzovka, ja sam ho pouzivam pri ranajkach a mozno este v jednej malej miestnosti, ale inak nie som masochista a netyram sa citanim na pididispleji. Ale ok pokial by nebolo nic proti tak preco nie, prisposobime sa aj majitelom mobilov (tablety sa zacinaju uz na slusnych 1024px, takze tie beriem uz ako dostatocne siroke).
Lenze proti tomu nieco je a to je ludska blbost. Stretavas sa s nou dennodenne v zivote a aj tu na poradni. Mozes 100x napisat ludom nedavajte nazov otazky POMOC alebo PROBLEM a aj tak mas minimalne jedneho ignoranta denne co ti to tam napise. Ak nepopisem vlakno dostatocne vystizne cloveka nezaujem (cim kratsi popis tym mensi zaujem) a potom sa ma bude pytat, ze co je to ten OS, nb, alebo MB a to len preto, ze som prenho dostatocne nezviditelnil vlakno s vysvetlivkami.
Co sa tyka vianoc a tohoto vlakna je to vzdy zalezitost konkretneho moderatora, ktory sa rozhodol vlakno prispendlit hore a v drvivej vacsine si ho sam po svojej uvahe aj odspendli, mne osobne toto vlakno na prispendlenie nepripadalo a vianoce sa uz davno skoncili, ale kedze som nespendlil ani jedno z vlakien nezasahoval som do toho.