Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno HDD v USB boxu a nemožnost přístupu na soubor

Zdar lidi, mám problém. Doma jsem na interní HDD nahrál pár souborů. Pak jsem HDD vyndal a vzal do práce, kde jsem ho připojil přes USB box k počítači. Zjistil jsem, že ty data z domova mohu jen zkopírovat, ale ne přesunout nebo smazat - prý nemám přístup (Přístup odepřen). Tak jsem si řekl, že to doma (nebo jinde) srovnám, a přihrál jsem tam další data. Odpoledne jsem se dostal na jiný PC, kam jsem zase připojil USB box s tím samým HDD a zkusil to přesunout. Nešlo to. A nešly ani ty data přidaný z druhýho PC ráno v práci.

Je to tím, že se nějak dědí vlastnosti a vlastnictví souborů? Jestli ano, jak se tomu teď obrnit a ty soubory si zpřístupnit (resp. je moct přesouvat a mazat)?

Ještě to zkusím doma, ale tohle se mi ještě nestalo, tak se radši ptám... Díky.

1. doma byl HDD v PC (přímo vevnitř), nahrál jsem tam pár souborů

2. HDD jsem z PC vyndal a jel do práce, kde jsem ho dal do USB boxu a připojil k pracovnímu PC A, a zjistil jsem, že soubory nahrané doma mohu jen zkopírovat, ale nemohu je přesunout nebo smazat, a přihrál jsem tam pár dalších souborů

3. HDD ve stejném USB boxu jsem odpoledne připojil k jinému pracovnímu PC B, zjistil jsem, že nemůžu přesouvat ani mazat soubory pořízené v bodech 1 a 2, ale že je mohu jen zkopírovat, a přidal jsem pár souborů

4. doma jsem dal HDD zpět do PC a vše je v pořádku

na všech PC jsou WinXP, běžně přenáším HDD mezi svým domácím a svým pracovním PC B, tentokrát jedinkrát vyjímečně jsem do tohoto koloběhu zapojil i pracovní PC A, proto si myslím, že problém vznikl tam, ale tam už se na 99% nikdy nedostanu, takže to až tak důležité není, šlo mi jen o zpřístupnění dříve nakopírovaných dat...

takže tak asi na vysvětlenou... ;-)