Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Po zapnutí PC hláška "Non system disk and error disk" a nebootuje.

Mam mensi problem, kdyz jsem vcera nastartoval pc tak po spusteni se me zobrazilo nez nabehne windows hlaska
"Non system disk and error disk
Replace and ...."

Mate nekdo z tim zkusenosti?
Jedná se mě abych neprisel o fotky a dokumenty.
Kdyz prepnu do BIOSU tak me detekuje disk jako primary.
:.(:.(:.(

[mod]Upraven titulek dotazu - původně "HDD problem". (host)[/mod]

nehral jsem si z nicim, normalne jsem vypnul pc a uz jsem ho nemohl spustit.
OS Windows XP Home SP2, pc mam asi 5 let, zkousel jsem prehodit snury ze zakladni desky, nic.
se systemem jsem si nehral.

Naposledy jsem mel pusteny FireFox a Photoshop. Pouzivam System mechanic 6 na spravu pc.

nemam tam cd ani disketu. Zkousel jsem snury ktere jsou pripojeny k hardu a zakladni desce. nebojte se vratil jsem to zpatky, v tom jsem vyloucil zavadu propojeni.

Co mam tedy z tim udelat? V Biosu to vypada uplne normalne, zkousel jsem odpojit hard disk a znovu pripojit a podle Biosu si ho sam detekoval, uz nevim co delat.

Sakra chlape napiš co máš za systém, bez toho je to vořech 3-[. Můžeš zkusit nabootovat z nějakého live CD (DVD) a mrknout se v jakém stavu ten disk je.
Pokud se jedná o XP a máš instalační CD a souborový systém je v pořádku lze to při troše štěstí vyřešit ...

Tak zatim se dostanu do windows jen kdyz vlozim cd XP Windows do mechaniky, tak to nabootuje, pak se system chova stejne jako by se nic nestalo. Jakmile ale restartuji pc a vyndam cd tak me hned vyhrkne hlaska "Non system disk..." Je asi chyba v bootovani.

Tak jsem znovu nainstaloval windows a opet nic, jeste je to horsi, kdyz se podivam do stare slozky dokumentu tak nelze otevrit treba obrazky a vypise se hlaska "pristup byl odepren".

Prosim o jakoukoliv pomoc.

Dekuji

Nic si este nemal instalovat, hlavne si si mal v BIOSe pozriet poradie bootovania (ako uz niekto vyssie pisal), z toho co pises mam pocit ze mas v BIOSe nastavene len boot z CDROM a nic viac. Pozrel si? Co mas v BIOSe nastavene? (1st boot device, 2nd boot device, atd...)?

P.S. to pristup byl odepren, ked si administrator tak si mozes privlastnit prava, pravy klik - vlastnosti - zabezpecenie.

P.S.2. pozrel by som v DOSe (W9x bootdisketa alebo CD, napr. www.bootdisk.com) fdiskom alebo radsej utilitou ranish partition manager (www.ranish.com, pouzivat len stable verziu) ci je particia na HDD oznacena ako aktivna (u ranisha to oznacuje znak ">" nalavo od particie)

P.S.3. Skusil by som z instalacneho CD nabootovat to konzoly pre zotavenie (recovery console) a zadat:
fixmbr
fixboot

On je problem v tom, ze kdyz jsem to preinstaloval a vratil jsem se do slozky "document and settings-uzivatel blabla(stary uzivatel)-dokumenty- pote je tam 20 slozek, do nekterych se muzu dostat, ale treba do obrazky, hudba atd se nemuzu dostat, hlasi to hlasku pristup odepren, kdyz si dam vlastnosti slozky ukazuje to 0 souboru, 0 slozek 0 Kb, dale to nejde odstranit do kose, ale i kdyz slozku chci kopirovat nebo pretahnout, protoze se zobrazi nasledujici hlaska:
"Soubor hudba nelze vytvorit nebo nahradit
Overte zda disk neni zaplnen nebo chranen proti prepsani a zda soubor neni prave pouzivan"

To je muj problem. Ale delalo to i kdyz jsem disk zkousel na jinem pc.

Tak tak.

Chcete-li Zjednodušené sdílení souborů zapnout či vypnout v systému Windows XP Professional, postupujte takto:
1. Poklepejte na ikonu Tento počítač na ploše.
2. V nabídce Nástroje klepněte na příkaz Možnosti složky.
3. Klepněte na kartu Zobrazit a zaškrtnutím políčka Použít zjednodušené sdílení souborů (doporučeno) zapněte Zjednodušené sdílení souborů. (Zrušením zaškrtnutí tohoto políčka tuto funkci vypněte.)

Převzetí vlastnictví souboru nebo složky

1. Otevřete Průzkumníka Windows a vyhledejte soubor nebo složku, jejíž vlastnictví chcete převzít.

2. Pravým tlačítkem myši klepněte na soubor nebo složku, vyberte příkaz Vlastnosti a klepněte na kartu Zabezpečení.

3. Klepněte na tlačítko Upřesnit a potom na kartu Vlastník.

4. V poli Změnit vlastníka na proveďte jednu z následujících akcí:
- Chcete-li vlastníka změnit na uživatele nebo skupinu, kteří nejsou uvedeni v seznamu, poklepejte na položku Další uživatelé a skupiny a do pole Zadejte název objektu k výběru (příklady) zadejte název uživatele nebo skupiny a klepněte na tlačítko OK.
-Chcete-li změnit vlastníka na uživatele nebo skupinu, kteří jsou uvedeni v seznamu, klepněte na nového vlastníka.

5. (Nepovinné) Chcete-li změnit vlastníka všech podřízených kontejnerů a objektů v rámci stromu, zaškrtněte políčko Nahradit vlastníka v podřízených kontejnerech a objektech.