Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem funkce v excelu 2010

Zdravim, potreboval bych vyresit nasledujici problem

vytvoril jsem si makro na vlozeni objektu do dokumentu a potreboval bych, aby se provedlo bud jedno nebo druhe makro podle podminky. podminkou je hodnota v urcite bunce v sesitu, tzn. pokud zadam napr. 1 tak se provede makro1 a pokud vlozim 2 tak se provede makro2.

jde to vubec? da se nejak vlozit makro do funkce (v tomhle pripade by sla pouzit funkce kdyz), nebo to musim naprogramovat ve VBA?

podminkou je hodnota v urcite bunce v sesitu

Dejme tomu, že určitá buňka je buňka A1 na prvním listu. A hodnoty 1, 2 budeš do buňky vkládat (zapisovat) ručně.
Toto vložíš do modulu listu1

Private Sub Worksheet_Change(ByVal Target As Range)
If Target.Address = "$A$1" Then
    Select Case Range("A1")
        Case 1
            Call makro1
        Case 2
            Call makro2
    End Select
End If
End Sub

Pokud bude hodnota buňky A1 výsledkem nějaké funkce listu např. KDYŽ, tak použiješ toto makro (nalezeno na netu).

Private Sub Worksheet_Change(ByVal Target As Range)
Dim hlidana_bunka As Range
Set hlidana_bunka = Range(Target.Dependents.Address)
If Not Intersect(hlidana_bunka, Range("A1")) Is Nothing Then
 Select Case Range("A1")
    Case 1
        Call makro1
    Case 2
        Call makro2
   End Select
End If
End Sub

Nějak zvlášť sem to netestoval, ale mělo by to splnit tvůj požadavek.