Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Ramdisk pro WinXP, odkazy

Poradna mi několikrát velmi pomohla, proto sem na oplátku dám pár odkazů na ramdisky fungující ve WinXP. Některý z nich jsou časově omezený, některý jsou shareware, něco je free a něco je jen placený. Snad se vám to tu hodí, no a kdyby jich někdo chtěl otestovat víc a podělit se, taky by to nevadilo.

www.ramdisk.tk
ramdisk.php
ramdisk_eng.htm
read_articles.php

Pavel

Autor té evaluate verze (ve které vyskakuje bublina a může obtěžovat) píše

Remember that people who want to use RAMDisk 5.3.1.5 but do not want to pay , may always download the full featured , no-nagging Russian version.

Pokud vám teda nevadí, že dialog s nastavením bude rusky, můžete si stáhnout plnou, legální, funkční, neomezenou a neobtěžující verzi ze stránky ramdiskent-rus.htm (jedná se o nejnovější verzi).

Pavel

Pavle, pomůže tan RAMDisk např. při operacích s velkými soubory? Já teď OCR-uji cca 50-MB soubory pdf a převádím je do *.doc (to vše na PC s 1 GB RAM). Pokud si ten výchozí nakopíruji do RAMDisku, zrychlí se nějak výrazně ta operace ?

Jinak který RD tedy doporučuješ, ten FAŤácký z ARsoftu nebo onen poslední do bukev přeložený ?

Těžko říct, zda se ti urychlí převod, asi by záleželo na tom, jak moc intenzivně se se souborem pracuje. To bys musel vyzkoušet. Asi bych doporučil ten ruskej, nastavuje se naprosto stejně jako anglickej a k tomu se dá najít návod i s vysvětlením, taky anglicky.

Takže doporučuju nastavit ramdisk tak, aby se ti do něj s rezervou vlezly oba soubory, pdf i výsledný doc, ale přitom aby se moc nezmenšila volná paměť. Když bude jako ntfs, můžeš zapnout kompresi.

Pavel

P.S.: Mám dojem že ten AR ramdisk už na jejich webu není, že ho dali pryč.

Tak jsem ten ruský RD v mezidobí nainstaloval a zkusil v něm jeden z těch pdf-souborů převést. Bohužel OCR (OmniPage Pro 8) havaroval, nevím jestli to má souvislost s tím RAMDiskem, ale určité podezření na to mám, protože u předchozích 9 souborů se mi to ještě nestalo.

Hm, tos mi teda radost neudělal. Nechápu co se vlastně stalo a proč to kolabuje. Ramdisk je stabilní, pokud sis důkladně přečetl dokumentaci a máš ho správně nastaven (věci jako "lock", "resident", "system" a tak).

Pavel