Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno UPC internet a kabelová TV - zdá se mi to, nebo oškubali nabídku a podražili?

Zdarec všem,
vím, že existují jiná fóra, ale tady to mám rád, tak se ptám místního osazenstva.

Jelikož mi končí smlouva se stávajícím providrem netu, tak jsem chtěl vzít net a TV od UPC. Ještě nedávno jsem pokukoval po nabídce TV, konkrétně produkt Starter + Relax, což byly český a slovenský programy s několika filmovýma a dětskýma kanálama, za 150Kč měsíčně s platností ceny na pořád.
Dnes jsem se juknul na nabídku znova a co nevidím - základní nabídka programů zchudla, zůstaly jen CZ a SK programy (+ několik dalších bezvýznamných), filmový zmizely a dětský taky, navíc to podražilo na 250Kč (se slevou 50% na první půlrok). Což mě docela rozladilo a přemejšlím, že se na to celý vybodnu, jelikož jsem to chtěl hlavně kvůli synkovi, tedy dětský kanály. A dávat 250Kč měsíčně za pár SK kanálů navíc, se mi nechce, zbytek nabídky stejně chytám přes DVB-T.
Internet taky žádná hitparáda, jelikož těch 10Mb za 300Kč platí jen prvních 12 měsíců a pak to celý patřičně ohulí na ceně. Jo ještě pronájem modemu se taky počítá.

Takže asi s internetem zůstanu u stávajícího WiFi providera, kdy mi nabídnul 8Mbit za 425Kč při podpisu na dva roky. Nechcu se zase do UPC hrnout s příliš velkým rozběhem, protože jsem na ně četl dost negativ, naopak stávající provider má špičkovou komunikaci i technickou podporu.
Ještě uvidím, co mi nabídne lokální dealer UPC, třeba bude mít nějakou zajímavou neoficiální nabídku.

Tak jsem z toho všeho rozčarován. Co mi na to povíte vy? Děkuji všem za plodnou disuzi, za každej ohlas budu rád.

Nezmenil jsem nic, internet - rychlost, nabidka programu, zadna vymena modemu ani boxu i kdyz to s tim nesouvisi, mam s nimi na rok opet dohodu na 397,- za veskere sluzby, od ledna 2012. Za unor a brezen normalne 397,- nyni za duben a kveten jen 331,- volal jsem na info, napred nevedeli, volali zpet, pry udajne nejaka sleva, slecna u telefonu mi to nedokazala vysvetlit, mozna ani nechapala oc kraci. No byl bych sam proti sobe abych to jeste uhanel, na druhou stranu zas neminim neco potom doplacet, no poseckam jeste na pristi vyuctovania pak to nejak mozna poresim.

Nemyslim, ze je mozny nabizet treba 4MB za 200,- Vem to tak, oni maji vcelku slusnou kabelaz, ktera prenese temer cokoli (z dnesniho pohledu), tak jako tak musi investovat do obmeny aktivnich prvku, prichod IPv6 nebo treba jen prirozena obmena, kdyz stary prvek odejde. Takze oni tu konektivitu proste maji a bud si ji muzou skudlit nebo ji vytahnout a lakat na 30 MEGA lidi co to mu nerozumi. Otazka spis je jestli muzou dat za 2 kila tech 30MB a to si myslim, ze nemuzou, na druhou stranu jsem presvedcenej, ze soucasnych 500,- mesicne jim muselo vytvaret zisk a urcite ne jen tak tak nad nakladama, teda nechapu zdrazeni na 550,- kdyz konkurence O2 ADSL nabizi vicemene to same 16/1 levneji. Ale je to jejich volba, rekl bych, ze temer kazdy kdo ma UPC ma i telefonni linku a teda si muze zvolit levnejsi variantu, coz ja urcite udelam. ;-)

Proč by to nebylo možný? Je to jen o marketingu, nejspíš to mají spočítaný, že raději budou vydržovat stávající stádo uživatelů po pětikilu, než aby nabídli levnější tarif. Získali by tím další dávku nových uživatelů (těch, kteří nehledají rychlost, ale cenu, takže jsou raději za dvě kila na místní wifi), ale riskovali by tím, že by spousta stávajících přešla na ten nižší (levnější) tarif, protože 90% uživatelů tu jejich hyperrychlost nevyužije. Koneckonců, mají k dispozici logy s trafficem uživatelů, poznají z toho, jak moc jsou ty linky opravdu využívány.
Takže pro UPC je výhodnějších 100 uživatelů po 500Kč/měsíc, než 200 uživatelů po 200Kč/měsíc. A i kdyby těch uživatelů bylo 200 za 250Kč/měsíc, což je cenově stejně, tak provozní náklady jsou vyšší, protože jsou tu fixní náklady na každou přípojku a 200 přípojek je víc, než 100.
Takže jsem si asi odpověděl sám, proč nedají pomalej tarif za malý peníze. Leda by ho omezili FUPem, aby to hodně lidí odradilo.