Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Flashdisk a mobil blízko sebe

Snad nepíšu blbost, ale slyšel jsem, že flashdisk (a stejně tak i paměťový karty) nesmí být blízko zapnutýho mobilu. U těch karet by to ale bylo divný, protože některý se zasunujou i do mobilu. Jak to teda je, má někdo reálnou představu?

Pavel

Je to pravda, ale trochu je to inak. Mám čítačku a ak je pri nej mobil a začne komunikovať so sieťou (kontrola siete, prihlásenie, hovor, SMS, proste akákoľvek komunikácia), tak mi vo Windows okamžite naskočí žltá bublina, že nebolo rozpoznané zariadenie a okamžite mi čítačka so systému vypadne. Správa sa to podobne, ako keď som mal preťažený (napájaním) USB port a vypadávala mi čítačka. Takže o tom, že by sa mohla poškodiť či už čítačka alebo flashdisk neviem a je to hlúposť.

Podobný problém jsme řešili již u sálových počítačů. Nesmaže se magnetická páska nebo disk (tenkrát disk byla kráva těžká 15 Kg a vešlo se na ní 7MB) při převozu tramvají, najmě tramvají s tyristorovým ovládáním motorů? Samozřejmě ne. Ale operátorkám jsme řekli (když se jelo počítat někam po Praze), že musí držet tašku s páskama nad hlavou, jinak se smažou a ony toto doporučení přesně dodržely. :-D

Nemalo by sa nic stat.
Mobil skor ovplyvni nedostatocne odtienenu elektroniku, nie samotne informacie vo flash.
T.j. nepriamo, ak zapisujes do flash nieco tak to zapisuje nejaka elektronika a ak mobil ovplyvni tu elektroniku tak zapise do flash blbosti.

P.S. ale bez zaruky :-) Umyselne by som to velmi blizko k sebe na dlhu dobu necpal, naco zbytocne provokovat...