Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Flashdisk a mobil blízko sebe

Snad nepíšu blbost, ale slyšel jsem, že flashdisk (a stejně tak i paměťový karty) nesmí být blízko zapnutýho mobilu. U těch karet by to ale bylo divný, protože některý se zasunujou i do mobilu. Jak to teda je, má někdo reálnou představu?

Pavel

Je to pravda, ale trochu je to inak. Mám čítačku a ak je pri nej mobil a začne komunikovať so sieťou (kontrola siete, prihlásenie, hovor, SMS, proste akákoľvek komunikácia), tak mi vo Windows okamžite naskočí žltá bublina, že nebolo rozpoznané zariadenie a okamžite mi čítačka so systému vypadne. Správa sa to podobne, ako keď som mal preťažený (napájaním) USB port a vypadávala mi čítačka. Takže o tom, že by sa mohla poškodiť či už čítačka alebo flashdisk neviem a je to hlúposť.

IMHO to je blbost. intenzita EM záření není ani tak velká, aby např. jednorázově smazala disketu. navíc "zapnutý", tj. do sítě sice zaregistrovaný, ale právě netelefonující mobil komunikuje s BTSkou jen občas.

Podobný problém jsme řešili již u sálových počítačů. Nesmaže se magnetická páska nebo disk (tenkrát disk byla kráva těžká 15 Kg a vešlo se na ní 7MB) při převozu tramvají, najmě tramvají s tyristorovým ovládáním motorů? Samozřejmě ne. Ale operátorkám jsme řekli (když se jelo počítat někam po Praze), že musí držet tašku s páskama nad hlavou, jinak se smažou a ony toto doporučení přesně dodržely. :-D

Za tu srandu to stálo, ne? :-D
Já jsem někdy v osmdesátých letech zblbnul kamarádky natolik, že pečlivě přeměřovaly velikost fotek na průkazku na MHD. Povedlo se mi jim namluvit, že na DP to kontrolují šuplerou....

Nemalo by sa nic stat.
Mobil skor ovplyvni nedostatocne odtienenu elektroniku, nie samotne informacie vo flash.
T.j. nepriamo, ak zapisujes do flash nieco tak to zapisuje nejaka elektronika a ak mobil ovplyvni tu elektroniku tak zapise do flash blbosti.

P.S. ale bez zaruky :-) Umyselne by som to velmi blizko k sebe na dlhu dobu necpal, naco zbytocne provokovat...