Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Fonty Vogue a Vogue Bold - problém se zobrazením textu po uložení do PDF

Chci požádat o radu s následujícím problémem.
OS Win 7 Pro CZE. Doinstaloval jsem tyto české fonty Vogue a Vogue Bold. Po vzoru tohoto dokumentu jsem zkopíroval uvedený text a zkušebně uložil jak ve Wordu 2012, tak v OpenOffice jako PDF. České znaky jsou však v mnou uloženém PDF špatně zobrazené. Máte nějak nápad, jak to vyřešit a dosáhnout stejného výstupu v PDF, tak jak jsou české znaky ve výchozím PDF? PDF jsem ukládal přímo v uvedených editorech. Díky.

Karle, díky za příspěvek, máš pravdu. To co píšeš vím od první chvíle, protože jsem po tom pátral, když se mi ten font zalíbil.

V zájmu zjednodušení zadaného dotazu jsem bohužel neuvedl jednu asi dost podstatnou věc. České fonty "Vogue" mám doinstalované, ale už v textovém editoru (MS Word 2012 a Open Office) nejsou vzhledem české znaky (písmena s háčky a čárkami) "ve stylu fontu". Testováno na dvou různých PC.
Nejlepší je vykopírovat přes clipboard text z výchozího vzorového PDF, v textovém editoru naformátovat a uložit jako PDF a pak srovnávat. Hlava mi nebere, proč se to v textovém editoru nezobrazuje korektně.
:?:Nejprve tedy potřebuju docílit korektního zobrazení fontu textu v uvedených textových editorech. :?:
Pro ochotné testery připojuji přímý odkaz na ZIP s fonty.
Děkuji.

Ano, toto PDF je zcela OK, protože je font přiložený, tedy encoding není "Windows", ale je "Built-in".
pdfFactory Pro znám, ale bohužel nemám k dispozici licenci.
PDF musí být tedy uložené přímo z textového editoru (bude lepší se vyhnout i jiným volně dostupným "virtuálním PDF tiskárnám". Z minulosti mám opakované přenesené špatné zkušenosti, že PDF uložené v pdfFactory, se korektně nevytisklo na tiskárnách Hewlett-Packard. Zcela nevyzpytatelně sléval slova a ignoroval mezery a jinde zase vkládal mezery tam, kde neměly být a tím roztrhával slova. (edit: PDF bylo pohledově OK, jen na papíře lezla rozsypaný rýže). Nepodařilo se přijít na to proč se tak dělo.

Je to takové vážně začarované.
Řešením tedy bude, zjistit jak Wordu nebo OO Writeru vnutit aby do PDF uložil font. Ufff. stejně mi hlava nebere, proč se mi ty české znaky mrší už při editaci textu ve Wordu/OO Writeru. Nějaký nápad? Případně dám odkaz na PNG típnutý z obrazovky.

Odpovím si sám ...
Zde je Test_01.pdf. Při ukládání PDF do něj byly uloženy fonty. Pro změnu se mi do něj nějak nepochopitelně vmísil font Times New Roman. Je to vidět i ve Wordu při editaci textu.
Pokud někdo ví, jak korektně vyeditovat ukázkový text ve Wordu nebo Open Office Writeru, tak řešení bude na světě. Doufám, že se objeví nějaký schopný "grafik".
Jinak Karle díky moc za rady, zatím jsme došli ke stejným závěrům, ale odpověď stále nenalezena. :-(

zvlastny problem, ako najrychlejsie riesenie by som videl vlozit zdrojove pdf do indesign alebo illustratoru, rucne upravit (to iste co robis v textovom editore, cize cez clipboard problemove pismena), potom TEXT ROZBIT DO KRIVIEK a nasledne z toho vytvorit pdf. snad je to zrozumitelne.