Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem (polo)Automatické vyplňování pdf formuláře daty z Excelu.

Mějme zdrojová data v tabulce *xls. Vedle toho existuje (editovatelný) formulář *pdf s vyplnitelnými chlívečky. Ruční přepisování hodnot či copy/paste je nepohodlné a ve větším formuláři i pracné. Hodilo by se, kdyby se hodnoty z příslušného (otevřeného, propojeného) *xls souboru načetly nějak samy.

Existuje nějaký způsob, jak toho docílit?

K dispozici je Adobe Acrobat 9 (CS4) a Excel 97,2003,2007. Bez použití třetích aplikací za stovky USD.

V nápovědě/manuálu k Acrobatu není v podobném duchu o "excel" či "xls" ani ň.

Do toho se nepustím (nemám na to potřebné znalosti). Aplikace třetí strany by mi nevadila, pokud by byla zadarmo (nenašel jsem žádnou, ani free ani komerční - třeba jsem se googlu špatně ptal). Co jsem se ale díval na podobné utility pro propojení accesu a pdf, šlo o sw za mnohoset dolarů, často i přes tisíc.

šlo by to naskriptovat pomocí VBA. V podtstatě nabereš text z buňky Excelu do proměnné, přepneš fokus do Adobe readeru, pomocí klávesových úderů se donaviguješ do pole a opět pomocí úderů vložíš text a odbouchneš se na další pole a opakuješ proceduru s přepnutím se do excelu, nabráním textu atd..

Tohle asi taky nezvládnu.

Těch xls a pdf jsou spousty, měl jsem spíše na mysli něco jednoduchého, že bych v editačním režimu pdf do chlívečku zadal něco na způsob Excelu: =(soubor.xls)list1!a1 a při otevření pdf (nebo po vynucené aktualizaci) by se hodnota a1 sama do příslušného chlívečku načetla.

Jenže tohle bude fungovat, až Microsoft koupí Adobe. Nebo naopak :-)

Řešením ze strany Excelu je mít ten pdf formulář (jeho layout) v něm. Respektive jeho "kostru" a tisknout jen obsah chlívečků. Ale změní-li se tiskárna, je uspořádání v háji.

Dobrý den, podařilo se Vám vyřešit? řeším stejný problém, výchozí dokument je vytvořen v InDesignu, export do PDF, kde potřebuji vyhledávat k objednacímu číslu cenu (desetitisíce objednacích čísel s cenami). do formuláře by se zadalo objednací číslo, automaticky se vyplnila cena. funkce svyhledat je skvělá, škoda, že nefunguje v pdf :-)