Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Náhrada CPU

Zdravím.Chci se zeptat,jestli můžu zaměnit CPU na desce M810LR,kde je AMD Duron 950 na AMD Sempron 1500.Je tam nějaký rozdíl meri Duronem a Sempronem?

Co to je za procesor, Sempron 1500?
Pokud je to Sempron 2200+ na frekvenci 1500MHz:
article.php
tak by v desce fungovat měl, přestože v podporovaných pro desku není:
clanek.php
V BIOSu se zřejmě zahlásí jako Athlon a je otázka, na jaké reálné frekvenci pojede. Tady je udávaná max 1.4GHz:
http://www.multiweb.cz/pc%20chips%20m810lr%20t-bird /
ale FSB 266 deska umí. Na každý pád to rozběhnout půjde. Co to je ale za procesor, Sempron 1500, upřesnit....:-)

Podle mě se po vložení deska rozjede a něco vypíše.Nepojede ale na rychlostí na jaký má. Semprony potřebují 166mhz rychlost sběrnice a to deska neumí./durony 100mhz a athlony xp 133/. Vyměň tu 6let starou plečku s sdramama za nějakou rozumnější desku třeba i z bazaru. Jestli ten sempron budeš kupovat za plnou cenu tak Ti radím si to pořádně rozmyslet a nekupovat.

Ako uz pisal MM_Tank, Semprony potrebuju FSB333, aby mohli bezat na plnej freq., ta doska ale vie max. FSB266 (a to este pisu ze thoroughbred not supported, tak uz potom neviem ake CPU tam vlastne su supported::)), takze problem tam je (ak to aj rozbehne tak max. na 4/5 vykonu toho CPU, co sa mi zda dost odveci).