Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Mobil pro starou maminu na den výskytu

Ave. K narozeninám své matky (mnozí se diví, že mám matku, ale je to tak :-)) jí chci koupit nový telefén. Něco jednoduchého s klasickým designem (žádný "smartfoun"), nejlépe Nokii, na kterou je zvyklá - zatím používá nějaký deset let starý Nokia kousek s monochromem, kterému vypadává zvuk, blbne displej a olézá klávesnice. Chce od toho volání a SMS, cokoliv navíc je "navíc" (nepoužije). Měl jsem vyhlédlého Aligátora (ten chci pro sebe), ale utřela mě odpovědí, že si z ní kvůli němu budou ostatní stařenky dělat prdel. Mám vytipované tyto dva kousky:

1. Nokia C2-01, Warm Silver
2. Nokia X2, červená (red) (ale zbytečný přehrávač čehokoliv)

Další dotaz je, zda to vezme desetiletou SIMku (ještě Paegas). Mobilům nerozumím ani zbla, prosím tedy o radu. Předem dík.

Pokud to má být z tohoto výběru, tak moje pořadí je: 1 3 2

Zkus si ty mobily někde v Electroworldu vzít do ruky a sám se rozhodni. Tohle za tebe nikdo neudělá. Mobil, kromě toho, že umožňuje volat, je hodně pocitová věc.
Třeba velká výdrž může být protichůdný požadavek oproti váze. Tak proto.

...nevím,co je na "Aligátoru" tak špatného.Koupily jsme ho tchýni a docela se jí šikoval.Potom jsrm koupil Aligátor 850,manžeelce a nakonec jsem si ho koupil i já.Zatím si ho chválíme všichni.Má to foťak,radio,bluetok,hlasové zvuky kláves,svítilnu,SOS tlačítko a další funkce.Je vhodný pro důchodce,nebo osoby ze slabším zrakem,neboť má velké klávesy a dobře čitelné písmo na displeji.Co se týče baterky,tak ta vydrží ,bez volání,v pohodě týden.Vzhledově je také docela pěkný (je černý).I kámoš,co je maniak do telefonů a několik jich už vystřídal,ho ohodnotil jako vynikající telefon pro jeho funkce,hlavně právě pro důchodce a osoby se zhoršeným zrakem.

Tak subjektivně (aspoň mně) se jeví nejpříjemněji ta Nokia. Samec je moc pěkný, ale takový jakýsi "levou rukou za pravým uchem", což se týká hlavně menu. Motorola je podivnost nad podivnost (na to by si máma nezvykla). Asi mám vybráno. Thread pokládám za uzavřený, nicméně kdyby měl někdo ještě nějaký nápad, směle s ním. A jo, všem zúčastněným můj nehynoucí dík :beer:.