Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Koupě ojetiny na leasing

Zdar,
vím, že je to dost ohraný téma, ale pro mě se to stává v posledních dnech vítězem v hitparádě mých myšlenkových pochodů.
Chci si koupit nějaký jiný auto, asi tak do 180 tisíc. Zajímaly by mě vaše osobní zkušenosti, páč vím, že tady v poradně je dost životem zkušených a fundovaných hlav.
Zatím jsem ještě neměl čas objet bazary a podívat se na nabídku, ale co mě tak trochu zajímá, tak jestli si můžu v bazaru vybrat z více lesingových společností, nebo připadá na bazar jedna (co když najdu auto svých snů a maj tam blbou lízingovku?), jak moc se vám zdá leasing nevýhodný vůči úvěru? Obvykle dnes v ceně leasingu je pojištění i povinný ručení.
Máte někdo vyloženě špatné zkušenosti s konkrétní leasingovkou? Třeba špatný podmínky, možnost/nemožnost předčasného doplacení (sankce), příliš velká suma přeplacení v konečném součtu?
A naopak: můžete nějakou dobrou doporučit?
Pište, co vás napadne, budu rád za každou radu.
Dík všem předem.

Bych se zaměřil na německá a japonská auta, pokud nebudeš brát nějaké české.
V testech kvality po x letech jednoznačně vedou, nebral bych francouzská,
italská auta a Seaty, už vůbec nic z USA. Ideální by bylo mít známého v bazaru,
vrazit mu litr a nechat si pár aut doporučit. Leasingovou společnost ber jen tu,
která má ve smlouvě jednoznačně uvedeno, že od první splátky jsi majitelem ty
a ne, že do poslední splátky je majitelem auta leasingovka.

Můžeš se podívat na : cze

je tam konfigurátor, ojeté vozy včetně zrušených leasingů, fakt dobrá stránka.

Taky je dobré domluvit se předem s prodejcem, že zajedete spolu před prodejem na STK,
stojí to pár šušňů a máš poměrně solidní jistotu, že se ti auto do týdne nerozsype.

Já myslel, že majitelem je u leasingu vždy ona leasingovka a já jí platím nájem, po uplynutí určité doby při řádným placení nájmu se pak vozidlo převede na mě. Tohle by měla bejt podstata lízingu.

Jinak - pokud nekoupím tu Fabku, tak další v pořadí jsou německý auta - WV u mě vede.

Nechtělo se mi to číst celý, ale já bych to řešil tak. Než tři roky splácet ojetinu za cca 200K, koupím radši za 50-60K něco horšího ale pojízdnýho a zbytek peněz dám na termínovanej či jinak zhodnocenej účet. S autem budu drandit po městě a okolí, v případě nějakého většího výletu si auto půjčím. Až budou náklady na provoz ojetiny rapidně stoupat, zkusím ho prodat (na dojetí, na papíry, na ND) v horším případě zvrakovat. Z účtu vyberu dalších 50K a koupím něco podobného a tak dále a tak dále :-)

PS: auto je můj otrok, né já jeho ;-)

//edit: fabii a filcku - ani zadarmo

Jenže ojetiny za 50-60k furt papaj prachy, bo vývají nepojízdný častěji, než je zdrávo. Můj dosavadní vrak taky byl za 50 klacků, na zprovoznění vzal dalších 10 a každou chvílu na něm bylo něco. Proto raději dražší auto, který bude spolehlivější, idální po prvním majiteli. Levný auta mělo často X lidí předemnou a jsou v bůhvíjakým stavu a můžou být tudíž i nebezpečná, zvlášť pokud je po koupi člověk neopraví.

S tím otrokem souhlasím, ale ten otrok musí bejt spolehlivej. Občas se bojím, že nedojedu. U levných aut je to bohužel pravděpodobnější.

Tak pokud to do pondělka rychle nekoupí někdo jinej, tak si půjdu pro Fábku kombíka, 80k naježděných, z roku 2003 za 180 táců. Tažný zařízení, střešní lišty na nosič. Od prodejce Škoda jako ojetý vyzkoušený vůz, jak mi poradil Fuente.

Co su sebevrah, bo co? :-? Adrenalin nechávám hrdinům akčních filmů.
Do AAA nanejvejš na WWW se podívat na orientační ceny.
Historek jsem slyšel dost, nejvíc mě však fascinujou ty jejich "nejvyšší možné výkupní ceny", nabízejí polovičku toho, za kolik se to dá prodat. Bastardi.