Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Koupě ojetiny na leasing

Zdar,
vím, že je to dost ohraný téma, ale pro mě se to stává v posledních dnech vítězem v hitparádě mých myšlenkových pochodů.
Chci si koupit nějaký jiný auto, asi tak do 180 tisíc. Zajímaly by mě vaše osobní zkušenosti, páč vím, že tady v poradně je dost životem zkušených a fundovaných hlav.
Zatím jsem ještě neměl čas objet bazary a podívat se na nabídku, ale co mě tak trochu zajímá, tak jestli si můžu v bazaru vybrat z více lesingových společností, nebo připadá na bazar jedna (co když najdu auto svých snů a maj tam blbou lízingovku?), jak moc se vám zdá leasing nevýhodný vůči úvěru? Obvykle dnes v ceně leasingu je pojištění i povinný ručení.
Máte někdo vyloženě špatné zkušenosti s konkrétní leasingovkou? Třeba špatný podmínky, možnost/nemožnost předčasného doplacení (sankce), příliš velká suma přeplacení v konečném součtu?
A naopak: můžete nějakou dobrou doporučit?
Pište, co vás napadne, budu rád za každou radu.
Dík všem předem.

Ja ti dam len radu z vlastnej dvojnasobnej skusenosti, az si kupis ojetinu tak do toho bude treba nacpat este aspon 50% sumy za ktoru si to kupil, aby to bolo v slusnom stave, takze si to rozmysli aby si stihal ten leasing splacat... :-/ Ja osobne uz vzivote ziadnu ojetinu (a to mali obe len 3.5roka ked som ich kupoval).

P.S. sorry za offtopic odpoved :beer:, s leasingom skusenosti nemam...

Taky jsem uvažoval koupit zánovní auto z předváděčky, stálo by jen kolem 240 tisíc, ale byla by to Fabia jen s 1.2 motorem a nepříliš vysokou výbavou. Jenže ani nový auta nevyjdou příliš levně, kvůli záruce se musí na pravidelný servisní prohlídky a ty taky něco stojí.
Bohužel 240k je na mě docela dost, chtěl bych to splatit do tří let, pak bych chtěl vzít hypotéku, s hypotékou už auto nekoupím (a stávající vozidlo má skoro 20 let a pomalu a jistě polyká peníze zepředu zezadu a spotřeba taky není malá).

edit// Za offtopic se neomlouvej, jsem rád za každej názor a zatím jsem ve fázi pečlivýho zvažování všech možností. Zatím jsem zavrhnul koupi Dacie Logan. Levná, ale nějak tomu nevěřím.

Nekolika znamym se podarilo natrefit na lidi, co si koupili dobry auto na leasing a po 1-2 letech se ho z nejakych duvodu potrebovali zbavit... takze bylo k mani za cca polovicni cenu a skoro novy (prevzali leasing + nejaky maly doplatek).
Jinak Fabii jsem mel nedavno na tyden pujcenou na cestovani po Evrope - a pred ni te teda opravdu varuju. Nechapu, jak nekdo muze treba nekolik let setrit na auto a pak si koupit novou Fabii. To je lepsi snad jakakoli i hodne starsi ojetina. Jezdi to hrozne, celou dobu jsem mel strach, ze se to prevrati... takovy pocity jsem mel naposledy pred patnacti lety ve svem zanovnim Trabantu.::) No ale to je jenom osobni nazor.
Dacii Logan ma jeden znamej a taky bych rekl, ze se za ty penize da v bazaru koupit neco o dost lepsiho.

Trochu mě děsíš, právě o Fabii uvažuju - co se týče servisování, tak to má širokou základnu. Z okolí, co ji vlastní, tak si nikdo nestěžoval a já sám se stávám řidičem, co dává přednost před racing jízdou bezpečnému dojezdu. Jakou jinou ojetinu bys doporučil? Za tu cenu a do max. 6ti let. Napadlo WV Polo. Nejde mi o velký auto, ale aby to bylo spolehlivější, než 20 let starej vrak. Zatím u mě Fobia vede, když to půjde, dám přednost kombíku, do budoucna se to hodí.

S leasingem Ti moc neporadím. Ale uvažuješ-li o vozidle kolem 180k, tak bych se osobně zaměřil na Peugeoty. Bratr má 205 GTI 2.0 rok 1994 a není na něm kouska rzi. Jak jsem koukal i po ostatních typech (zejména 309, 306, 405, 406) tak jsem fakt nezaznamenal jediného Peugeota rezatého. Navíc taková kuriozita - soused od naproti jezdil v 309 GLD zlaté barvy. Poté pořídil novější 309 GRD a (asi) použil papíry z toho zlatého. Neboť tento stojí na ulici druhým rokem a stále se na něm neobjevil kousek koroze. Je to zvláštní, ale je to tak... Možno vidět u nás před domem. Servisní základna je také široká, je jich u nás hodně. Já bych se velkým obloukem vyhnul starším Opelům, kamarád má Vectru r.v. 1996 a kvete mu celá. Vím že posuzovat vozidla pouze dle koroze kastle je jaksi "neúplné", ale též hraje roli. Taktéž bych nebral vozidla (jinak kvalitní) Mercedes nebo BMW - co jsem viděl tak 9 z 10 jich mělo najeto 200k km a víc. Navíc tyto vozy si obvykle nepořizují dědci v klobouku aby tím jezdili jednou měsíčně na chatu. No moc jsem Ti asi neporadil... Tak aspoň posílám do Moravského krasu jedno :beer:

Pozor na francuzov - drahe nahradne diely. Ja mam renaulta a ked mi hovoria v servise ceny za niektore diely, tak mam oci asi takto: ::) Som sa len tak medzi recou raz opytal bratranca co sa zaobera BMW ze kolko by stal taky diel na BMW, no a na BMW by bol lacnejsi :-D Peugeot neviem ale niektore diely mozu byt predrazene (iste mozno sa da zohnat aj nejaka cinska napodobenina toho dielu, ale...)
Co sa tyka hrdze tak aj za renault mozem povedat ani naznak hrdze (starsie ked som predaval malo ca 8rokov, karoseria ziadna hrdza, dokonca mi to nejaky dement oskrel trochu s nakladakom na parkovisku, mal som to tak vyse pol roka a ani to miesto nehrdzavelo, som az cumel :-)). Opel by som ani ja nebral, to zvykne byt pokazene uz od vyroby :-D
Zaujimavi su japonci, ale tazko povedat to chce niekoho co sa vyzna nech to poriadne obzire ci nie je v prdeli motor alebo ci nie su moc tocene km...

P.S. ale (IMHO) aj skodovka beznemu cloveku podla mna vpohode staci, ale skusenosti s dnesnymi skodovkami nemam (posledna skodovka s ktorou som mal skusenosti bol favorit :-))

Dík za :beer::-)
Oply hodně reziví, to jo. Právě třeba vůči Felici má už Fabka pozinkovaný plechy. Vyvařování a brouušení plechů jsem si s dosavadním Golfem II užil docela dost, právě když jsem vyvařil podlahu a udělal nátěry, tak se toho zbavuju. Nejraději bych to nechal mladšímu bráchovi, ale ten právě skončil školu a prachy na to nemá (ale už dostal zdarma slušnou 105ku).
Mercedes a BMW patří mezi vozidla luxusnější a tudíž je to na ně všechno dražší (i když jiní mi budou oponovat).

Osobně bych Peugeot a vůbec francouzské a italské auta nikomu nedoporučoval. Jednak ani ve své době tyto vozy rozhodně nepatřily k elitě své třídy (206, 307), tata jako mj. automechanik na francouzské auta dost nadává a na diskuzích autowebů tyto vozy majitelé zrovna nechválí. Nejspolehlivější bývají vesměs japonci, jen pro opraváře, když na to přijde, to není taková sranda jako třeba německá auta.

Já jsem makal pár let v servisu na Renaulty (je to ale již déle, ještě byly v prodeji R 19 a 21) a považoval bych je za ta méně problematická vozidla. Naopak bych neházel do jednoho pytle vozy italské a francouzské. Peugeoty sice třeba nejsou nějaké výkřiky posledních technologí, ale stačí se porozhlédnout kolik jezdí (například) čtyřistapětek. Takže se domnívám že s díly a podobně problém nebude. Toho bych se obával spíš u vozů japonských (a korejských...:-D), neboť se může vyskytnout i pěkný exot. U BMW a MB nebude problém s kvalitou, ale tyto vozy toho mívají obvykle v těle více než třeba stejně staří souputníci jiné provenience. A nikdo mi třeba nevymluví, že typ BMW 530i si kupuje někdo kdo s tím jezdí jak s hnojem. Takové vozy (třeba i Renault 19 16v) mívají v těle více než dost...

A co třeba Ford Focus? Ve své době skvělé auto - prostorné, s vynikajícím podvozkem a u nás nezpůsobuje moc zájem u zlodějů (jako třeba české a německé značky). Po vzledové stránce i dnes vypadá stále dobře. Jinak na autorevue psali, že ojetiny je nejlepší kupovat přímo od prodejců nových aut dané značky. Že neberou každý šunt jak autobazary a že je tam vesměs dávají lidé, co jsou věrní značce a kupují si nový model. Takoví lidé se o auta vesměs starají.

Pardon, ja ti asi nic nedoporucim, urcite se tady najdou lidi, co autum rozumeji mnohem lip.
S tou Fobii to je jenom takovej osobni postreh. Ja vlastne celej zivot kupuju ojetiny - nekdy je to skvely, jindy je to zas presne jak rika MM a musis do toho dodatecne hodne vrazit. Ale subjektivne me Fabia dost neprijemne prekvapila - jak uz jsem rikal - hodne rozpacitej pocit z jizdy (treba v zatackach) + strach, ze kdyz neopatrne vstanu, tak se neco utrhne nebo upadne kus palubni desky (prestoze auto bylo skoro nove)...
Abych to shrnul: kdyz jsme se po navratu pro porovnani povozili nasim "rezervnim" autem (coz je praaastara Sierra, kterou jsme koupili na jednom vylete vicemene z legrace za 18.000,- kdyz jsme meli auto v servisu), jednoznacne jsme se shodli, ze i ta stara sunka jezdi lip nez nova Fabia a je vyrazne pohodlnejsi :-p
To neni zadna averze vuci Skodovkam - naopak jsem se tesil, ze se pekne povozim, proto me to tak zaskocilo.

Abych precejenom rekl neco konstruktivniho - me se vetsinou osvedcily francouzsky auta. Jak Peugeoty, tak Citroen (Xantia).

P.S. a jeste jeden subjektivni postreh: v mimoprazskejch bazarech jsou mnohem mensi podvodnici nez u nas v Praze. Ale mozna jsem mel jenom stesti..

Fábky jsou v pohodě. Mám oježděné skoro všechny motorizace (až na výjimku 1,2HTP :-D - tu jsem jel jen jednou, z půjčovny, a byl to děs - po dálnici jsem si připadal jak v úle) - soukromá 1,4MPI 50kW, firemní 1,416V, 1,4TDI, 1,9TDI.

S 1,9TDI se dá přetočit tachometr a prohnat téměř cokoliv co jezdí po českých silnicích/dálnicích (až na výjimku jednoho jedince s Viperem :-D). nyní už ovšem nikoliv, případně za risk tučného bodového přídělu. Na druhou stranu jako bohus beru to, že mi klesla spotřeba o více než 2 litry /100km, takže se teď zase při cestovaní bavím tímhle :-D

Osobně - můj pocit:
1. kdysi jsem byl fanda Peugeotů, líbily se mi v dobách, kdy u nás jezdily stodvácy a favály :-), dneska, když to srovnám se škodovkama (mám možnost jezdit se vším mimo rum-rum-stra), tj. fabia-O2-Superb, tak musím říct, že ten germánský jednoduchý úsporný design se mi líbí, a fábka je IMHO nejhezčí auto co škoda dnes vyrábí.
2. Spolehlivost - firemní "lítačky" vydrží bez problémů 180 tisíc km (pokud ji nějaký "šikula" někde nerozstřelí), jediné co jim vadí, je vymetání děr, odcházejí silentbloky a geometrie. Na soukr. naježděno přes 100 tisíc, a zatím jen pár prkotin (podotýkám, že jezdím hodně svižně :-))
3. co se stablity týká - IMHO naprosto bez problémů, ale subjektivně hodně záleží na velikosti, stavu a značce použitých pneu. Samozřejmě že člověk může mít problémy na sedačkách, protože to je klasický koncernový "standard", tj. žádný sportovní sedák se nekoná.
4. Cena - relativně vysoká. Na druhou stranu je servis skoro v každém městečku a ND relativně levné (např. z ND co se hodně mění: kompletní zrcátka 1000-2500,- podle toho zda jsou v barvě karoserie či ne).

A nakonec: další auto asi bohužel nebude škoda, protože nevyrábí model, který by vyhovoval mým aktuálním potřebám. Jinak jsem ale spokojený uživatel. Až na nejvyšši motorizace nejsou škodovky žádní trhači asfaltu, na druhou stranu se vám nepřihodí "neštěstí s motorem" jako u vyšlechtěných (nebo přešlechtěných :-D) Toyot nebo Hond.

P.S.: nejsem žádný zavilý a fantický fanoušek-motorista, jen "Běžný Franta Uživatel" :-D

Já se z "mladýho hovada za volantem" měním na onoho zfotrovatělého BFU, proto ta Fábka. Bohužel mi u nich chybí větší výběr motorů, mezi 55kW a 70kW (74kW??) je dost velká mezera, kterou by vyplnila nějaká 66kW, která by mi vyhovovala.
Takže mě trochu mrzí, že půjdu s výkonem dolů, ale slyšel jsem zatím, že na tak malé výkony je to docela svižný auto, i u těch 1.2litrů.
Zajímá mě, jak jsi spokojenej s onou 50kW verzí, pro mě je to hranice, pod kterou nejdu, raději bych chtěl onu 55 a ideální tu 70ku. Ale těch je pomálu a asi to nemusí vydržet tolik, co ty slabší.

to je právě hodně subjektivní. Mně se fábky napřed vůbec nelíbily, teď se mi líbí, hlavně hatch a sedan. Jistě obě tyto verze mají "problematické" partie, ale není to až taková hrůza jako třeba poslední Suzuku swift, to je hrozně neforemné auto. O2 je třeba taky pokažená, třeba zadek sice zlepšili, ale zase totálně zmršili předek a boky. Ale co člověk, to jiný názor.

BTW, taky si myslím, že spoustě lidí se fábky nelíbí proto, že jich v ČR jezdí až moc :-D a jsou okoukané.

Mě se naopak Oktávka2 líbí mnohem víc, než stará, vypadá "majestátněji". Ale zase je to vyšší cenová kategorie, takže pro mě tabu :-(
A u Fabky se mě nelíbí, jak jsou přední blatníky seřízntý našikmo - ale jsem schopen to přežít. A zvláště pokud nejsou v barvě - typický je to u Juniorů, který jsou v kombinaci se "žiletkama" - těma nejužšíma kolama, opravdu odporný.

jsem vcelku spokojen, osobně mám radši svižnou, ale plynulou jízdu, takže mi "nižší výkon" akcelerace 50kW v nižsích otáčkách nedělá až takové problémy. Ta 1,4 50kW na druhou stranu docela zabírá už od 2000ot/min, takže se to tak trochu ruší. samozřejmě dá se jezdit sportovně, točit výš, na trojku cca 100-120km/h, 4.st. cca 140km/h a pak 5.st., ale to už leze do peněz.
Horší to je, když je zapnutá klima, nebo když je auto plně naloženo - tam vždy automaticky točím výš, protože se mi zdá že to netáhne, ale to je asi úděl všech malých kubatur... (můžu srovnávat s 2,5l motorem a tam to "táhne" vždycky :-D)

Co se týká 1,2HTP, tak tam bych šel jen do té 50kW verze, 40kW je slabota. Problém HTP je v tom, že to je vysokootáčkový motor, a tedy mu je dobře na okreskách (tam při 80-90km/h je 1,2HTP s 1,4MPI srovnatelná, ne-li lepší než 1,4), ale třeba na dálnicích se už u cca 140km/h ocitáš skoro v červených otáčkách a hlavně tam ten motor už vadne. Mně třeba na pětku nejlíp akceleruje mezi 120-140km/h.
Ještě jeden problém mají 1,2HTP a 1,4TDI - jsou to 3-válce, a ten gewicht co je tam místo toho 4. je takový damoklův meč, mám z toho vždycky bobana, hlavně u té 1,4TDI, ty se třesou jako staří ratlíci (na druhou stranu je 1,4TDI hodně úsporná a taky docela jede - subjektivně rozhodně víc než ta 1,2HTP)

PS: mně ve fábce taky chybí nějaká 1,6 66-70kW (anebo 1,416V s ne tak vražedně natuněným čipem)

No hej, ja len ze nechaj si trochu financnu rezervu ;-)
O leasingu asi najlepsie sa informovat u predajcu, ja osobne si myslim ze leasingovku si mozes vybrat ptz. predajcovi to moze byt jedno kto mu da peniaze, hlavne ze ich dostane :-) Kamoska u noveho auta (ale to bol mercedes Acko :-)) si mohla leasingovku tusim vybrat. BTW. servisne prehliadky - mercedes mal tusim akciu ze 6rokov vymena oleja a ete cohosi zdarma :-D

Jasně, každá ojetina bude ještě něco chtít. Počítám s tím, že něco budu mít a něco vytřískám prodejem současnýho přibližovadla.
Leasingovku si asi budu moct vybrat, ale budu ji muset asi kotaktovat sám, v bazaru bývá (myslím) obvykle zastoupení jedné společnosti (nebo i více???? - to by mě zajímalo).

Bych se zaměřil na německá a japonská auta, pokud nebudeš brát nějaké české.
V testech kvality po x letech jednoznačně vedou, nebral bych francouzská,
italská auta a Seaty, už vůbec nic z USA. Ideální by bylo mít známého v bazaru,
vrazit mu litr a nechat si pár aut doporučit. Leasingovou společnost ber jen tu,
která má ve smlouvě jednoznačně uvedeno, že od první splátky jsi majitelem ty
a ne, že do poslední splátky je majitelem auta leasingovka.

Můžeš se podívat na : cze

je tam konfigurátor, ojeté vozy včetně zrušených leasingů, fakt dobrá stránka.

Taky je dobré domluvit se předem s prodejcem, že zajedete spolu před prodejem na STK,
stojí to pár šušňů a máš poměrně solidní jistotu, že se ti auto do týdne nerozsype.

Já myslel, že majitelem je u leasingu vždy ona leasingovka a já jí platím nájem, po uplynutí určité doby při řádným placení nájmu se pak vozidlo převede na mě. Tohle by měla bejt podstata lízingu.

Jinak - pokud nekoupím tu Fabku, tak další v pořadí jsou německý auta - WV u mě vede.

Nechtělo se mi to číst celý, ale já bych to řešil tak. Než tři roky splácet ojetinu za cca 200K, koupím radši za 50-60K něco horšího ale pojízdnýho a zbytek peněz dám na termínovanej či jinak zhodnocenej účet. S autem budu drandit po městě a okolí, v případě nějakého většího výletu si auto půjčím. Až budou náklady na provoz ojetiny rapidně stoupat, zkusím ho prodat (na dojetí, na papíry, na ND) v horším případě zvrakovat. Z účtu vyberu dalších 50K a koupím něco podobného a tak dále a tak dále :-)

PS: auto je můj otrok, né já jeho ;-)

//edit: fabii a filcku - ani zadarmo

Jenže ojetiny za 50-60k furt papaj prachy, bo vývají nepojízdný častěji, než je zdrávo. Můj dosavadní vrak taky byl za 50 klacků, na zprovoznění vzal dalších 10 a každou chvílu na něm bylo něco. Proto raději dražší auto, který bude spolehlivější, idální po prvním majiteli. Levný auta mělo často X lidí předemnou a jsou v bůhvíjakým stavu a můžou být tudíž i nebezpečná, zvlášť pokud je po koupi člověk neopraví.

S tím otrokem souhlasím, ale ten otrok musí bejt spolehlivej. Občas se bojím, že nedojedu. U levných aut je to bohužel pravděpodobnější.

Tak pokud to do pondělka rychle nekoupí někdo jinej, tak si půjdu pro Fábku kombíka, 80k naježděných, z roku 2003 za 180 táců. Tažný zařízení, střešní lišty na nosič. Od prodejce Škoda jako ojetý vyzkoušený vůz, jak mi poradil Fuente.