Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno dotaz na síť wxp w98

Když si udělám síť z PC s WXP (NTFS) a W98 (FAT32), dostanu se na oba HDD nebo jen z WXP (protože umí ntfs i fat) na W98 můžu pracovat (ukládat,mazat...) a zpátky ne (w98 neumí ntfs)? Jak je to s brouzdáním z W98 po NTFS?
Nejde mi o sdílení.

Pokud mluvíš o síti, bezpochyby ti o sdílení jde - tuhle větu prosím vysvětlit :-)

Na filesystému disku sdílené položky vůbec nezáleží. Záleží jen a pouze na nastavených přístupových právech - ty mohou být u Windows XP definovány v první instanci na sdílené položce (disku, adresáři, tiskárně...) a v druhé instanci na NTFS disku.

hmm.. kdybys nenapsal tu poslední větu, tak bych věděl, ale tak vůbec netuším oč ti jde :-D

Ze síťového hlediska je jedno, jaký FS použiješ (zda ntfs nebo fat), protože tyto systémy jsou "schované" za nějakým síťovým souborovým systémem, kterým může být např. NetBIOS (tj. ono sdílení souborů). Pokud máš PC s W9x a PC s NT jádrem (NT4, W2K nebo XP), pak musíš buď zapnout zjednodušené sdílení souborů, anebo si na obou PC zesynchonizovat jména účtů a jejich hesla.

při přístupu přes síť je ti úplně jedno jaký souborový systém síťový disk používá, to je věc jeho operačního systému (třeba win98, xp, linux). ty jen vidíš výsledek co ti zpřístupní (přes windows sdílení, sambu, nfs).

souborové systémy by tě zajímaly ve chvíli, kdybys disk od xp s ntfs měl jako druhý v tom samém počítači, a zkoušel na něj přistupovat z w98, to by fak nešlo. ale to není tvůj případ.

pokud přistupuješ přes síť, jde o sdílení.