Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kdo rozesílá nevyžádané e-maily (spam)

Jasně. Hodně jich je ze zahraničí. Ty ignoruji. "Domácím", které mají ještě navíc něco jako "můžete se odhlásit" - odkaz, píšu něco ve smyslu:

Dobrý den, žádný newsteller jsem si nikde neobjednal. Rovněž nejsem něčí poskok, abych se kdesi odhlašoval z odběru. Když jste mě uměli přihlásit, jistě mě budete umět i odhlásit.
Pokud mi od vás přijde ještě jedna nevyžádaná pošta (spam), udělám vám řádnou reklamu na portále www.poradna.net. Jen v PC větvi je návštěvnost okolo 14 000 denně http://toplist.cz/stat/?menu=4096&menu=1024&menu=2 56&menu=128&weekday=5&n=577397&show_stats=1

V 99 % to dokonce funguje a nic potom nechodí.
Pojďme sem do vlákna psát rozesílatele spamu aby se našlo, když bude někdo hledat informace o těch firmách - čili je uvádět.

Stejná firma provozuje i www.moje-topsleva.cz dole je kontakt 777 211 511 dále můžete kontaktovat i firmu Supernetwork která tuto firmu připojuje Nyní jste zde: Úvod > Kontakty
Kontakty
Technické oddělení

Tel.: +420 296 826 296
Pracovní čas: 07:00 – 20:00 (po – ne)
E-mail: podpora@superhosting.cz

Obchodní oddělení

Tel.: +420 296 826 292
Pracovní čas: 08:30 – 17:00 (po – pá)
E-mail: obchod@superhosting.cz

Datacentrum

24/7 dohled + restarty serverů
Pracovní čas: NONSTOP (po – ne)
Adresa: Tiskařská 10, Praha 10, 108 00
Tel.: +420 296 826 299, +420 777 111 297
E-mail: telehouse@superhosting.cz

http://www.uoou.cz/uoou.aspx?menu=23&submenu=27&lo c=464

czechmailing.cz
http://myip.ms/info/whois/95.168.205.65/k/11904911 29/website/czechmailing.cz

Daniel Trojan - jednatel
Písek, Gregorova, PSČ 397 01
daniel.trojan
mapsísek%2C+Gregorova%2C+PSČ+397+01&oe=utf-8&client=fi refox-a&ie=UTF-8&ei=CZ2UUqSwLYvhywPErYHYCw&ved=0CA oQ_AUoAg

Tomáš Urbančík
CORE Work s.r.o.
Táboritská 880/14
Praha 3, 13000
CZECH REPUBLIC
Telephone: 420608457746
tomasurbancik@seznam.cz
ttps://tomas.urbancik

CRESCO GROUP s.r.o.
sídlo: Janáčkovo nábřeží 39/51
150 00 Praha 5 Malá Strana, CZ

Petrova kreditka
Kdo se u nich zadluží (vezme si půjčku), bude mít několik dní bez úroku a potom takový úrok, že to nesplatí do smrti - to ještě není ta řádná slibovaná reklama. Toto vlákno je pouze její předskokan.

Několikrát jsem žádala o vymazání mého emailu z databaze společnosti CRESCO GROUP s.r.o.. Odpověd, že je to po odhlášení max na měsíc, je nesmyslná, emaily chodí stále znovu i po opětovném odhlášení už několik měsíců:

Tento email je již v naší databázi veden. Pokud Vám některý z našich newsletterů přesto přijde, je to proto, že některá z našich kampaní ještě probíhá. Obvyklá doba dokončení jedné kampaně je maximálně měsíc.
Děkujeme za pochopení.

Vaše emailová adresa:
(zadejte emailovou adresu, kterou chcete odhlásit ze zasílání)
Vaše emailová adresa znovu:
(zadejte stejnou emailovou adresu pro kontrolu)

Věc: Odhlášení mého emailu z newsletteru
Skutečně chcete odhlásit zadaný email z odběru našeho newsletteru?
Přijdete tak o zajímavé nabídky, výhody a slevy.

zkusmo jsem nahlasil par takypodnikatelu na uoou ci jak to je a meli se mi ozvat s vyhodnocenim do nekolika mesicu. Samozrejme kde nic tu nic.

Osobne z drzeni, tvorby a prodeje databazi na spam nejvice podezrivam seznam. Mam tam treba e-mail zalozeny, nikdy nikde neregistrovany a stejne na nej chodi spam. Jak je to mozne, netusim. Leda by nekdo mel e-mail databazi generovanou nahodne, coz je unreal nebo to fakt seznam prodava po korune kus.

Ozývají se. Tohle mi dnes přišlo

Stížnost/podnět na nevyžádané obchodní sdělení – vyrozumění
Sdělujeme Vám, že jsme na základě Vaší a dalších stížností na šíření nevyžádaných
obchodních sdělení provedli u společnosti 1. Dejvická spol. s.r.o., IČ: 27652301 kontrolu.
Předmětem kontroly bylo dodržování povinností, vyplývajících ze zákona č. 480/2004
Sb., o některých službách inf ormační společnosti a o změně některých zákonů (dále jen
„zákon č. 480/2004 Sb.“).
Kontrolovaný se dopustil porušení zákona č. 480/2004 Sb. tím, že prostřednictvím
sítě elektronických komunikací odeslal zprávy elektronické pošty s obchodním sdělením
(obsahující nabídky slevového portálu aaaslevy.cz) na adresy subjektů, kteří nedali
předchozí souhlas k využití podrobností elektronického kontaktu za účelem šíření
obchodních sdělení elektronickými prostředky. Tyto zprávy lze označit za nevyžádaná
obchodní sdělení ve smyslu ustanovení § 7 odst. 2 zákona č. 480/2004 Sb.
Mgr. Alexandra Bradnová
ředitelka inspektorátu IV

edit:// je to reakce na oznámení 23. 10. 2012, takže přes 8 měsíců.

Asi se něco začalo dít. Po včerejší výměně mailů s Casablanca INT mi nepřišel ani jeden spam. Žádný AAA-Auto, Berslevu, Ušetřeno, Slimtrim, kurvy až do obýváku, prostě nic. A to mi chodily tak tři-čtyři denně. Asi to chce fakt kontaktovat providera a pořádně se nasrat.

Ten centrální zdroj byla spamová "farma" s cca 500 IP, 109.123.202.0/23, hostovaná u Casablanca INT. Na jejich hotlajnu jsem několikrát psal a posílal vzorky spamu, vždycky na to odpověděli, že stížnost předávají zákazníkovi k vyřešení. Předevčírem jsem se nasral definitivně, provajdrovi jsem pohrozil UOOU a médii a od té doby mi nepřišel ani jeden spam.

Jáj, lol. Začal jsem obvolávat ISPky, protože to je primárně jejich starost, a kam je ta doména směrovaná a kdo je ISPík pro danou IP zjistíte celkem okamžitě. Musím říct, že tam dělají fakt odborníci. Nadiktuji týpkovi IP adresu, a on pá „celou adresu neznáte“? Jak celou adresu? Jaká celejší adresa než IP je? :D Jestli to má za routerem, co víc? IP má, ať si to najde, jejich router je jejich starost, doménu jsem mu taky řekl, tak ať maká chlapec…

Každopádně uvidím, co se hne, volal jsem na Dial Telecom (droom.cz) a SuperHosting (absleva.cz). Pokud nic, slíbil jsem jim zavolat ještě jednou. Pak už přes známé co dělají v krapet větších firmách a je to pro ně otázka jednoho telefonu (kdybych to nezjistil sám) můžu vyzjistit, kdo je provider jejich, a ten už na ně předpokládám dupne rychlej.

Jak vyšel v platnost zákon o nevyžádané reklamě, tak spam dosti rapidně utichl, ale potichoučku se tento nešvar zase začíná rozmáhat, neboť kde není žalobce, není ani soudce a přiznám se, že takovou smršť spamu, co jsem obdržel na své email adresy teď před vánocemi, už dlouho nepamatuji. Prostě jsem každou chvíli někoho musel dávat na black list a jedině tak byl od nich pokoj. Mám taky dojem, že je úplně zbytečné odškrtávat v eshopech políčko ohledně zasílání novinek a jiných blbostí na email. Stejně to hajzlíci pošlou, jeden příklad za všechny Mall.cz. Před časem jsem tam něco kupoval a poctivě odškrtnul veškeré jejich přiblblé nabídky na spam, stejně to začalo chodit. Když už se četnost jejich spamu stupňovala a nebavilo mě to přes Poptray mazat už na serveru, tak jsem klikl na odkaz v emailu, kde byla kupodivu i možnost toto zasílání zrušit a postupoval jsem přesně podle instrukcí a po následném potvrzení odhlášení jsem měl za to, že je konečně pokoj. Stejně to ale chodilo dále, takže vytvoření filtru na tomto emailu byla jediná možnost. A takových zmetků je dnes čím dál více a prodejní portál zmetkových výrobků aukro.cz je tady taky přeborníkem.

Zajímalo by mě proto, jak to řešíte? Kromě toho, že je hodíte na black list a filtrujete poštu.
Máte nějakou oblíbenou právní říkačku, která funguje a stačí ji poslat pouze jednou, nebo jiné fígle?

Napíšu jim něco takového:

Dobrý den,
nikdy jsem se u vás neregistroval k odběru obchodních sdělení. Rovněž jsem vám k jejich zasílání nikdy a nikde neudělil souhlas. Ani jsem vám neposkytl mou e-mailovou adresu.
Nejsem váš poskok, abych kdesi klikal na odhlašování. To je jako kdyby mi někdo dal za domovní dveře hromadu odpadků a k tomu cedulku, že jestli nechci mít za dveřmi další hromady, mám se odhlásit z odebírání odpadků v technických službách. :-)
Nehodlám se tedy odhlašovat z něčeho, co jsem si nepřihlásil, to udělejte vy. Když jste mě uměli přihlásit, budete mě umět i odhlásit.
Odepisovat na takováto nevyžádaná obchodní sdělení je sice pracné, ale dělám to proto, abych měl případné podklady pro ÚOOÚ k vyplnění formuláře uoou.aspx, jenž vyplňuji v případech, kdy je má odpověď ignorována a i nadále mi chodí spam.
S pozdravem a přáním prima dne Ladislav Kratochvíl

Jejich sdělení, že si mám ty spamy odhlásit mě docela točí.
Často přestanou po prvním. I Zumail asi po šesté odpovědi a vyplňování formuláře asi 3 z třiceti mi i odepsali, že mě vyřadili. :-)

Je to tahle parta
Zapakatel.cz
BerSlevu.cz
Slever.cz
NakupVAkci.cz
NewGo.cz
Jooka.cz
Slevoucher.cz

Přestane to chodit z jedné, začne to chodit z druhé... A ještě to mají nějak vychcaně, že se jim na to nedá odpovědět a musí se hledat majitelé domén a jiný kontakt.
Už aby jim někdo zatrhnul tipec a vymáchal je v koši ve Vltavě..

Trubka Karel Strejček, z mobil-cz.cz mail ve znění:

Dobrý den,

vzhledem k tomu, že jsme změnili software pro zasílání emailů, znovu vás žádáme o opětovné potvrzení vašeho souhlasu pro zasíláním newsletterů.
Pokud s tímto souhlasíte, klikněte na tento odkaz: http://www.mobil-cz.cz/www-mobil-cz/newsletter-ver ify/xynejakypismena

Pokud nesouhlasíte a nechcete dostávat reklamní e-maily, tento e-mail ignorujte.
Děkujeme
Karel Strejček

Takže tady ten jouda už se maskuje za to, že jsem kdysi nějaké jeho novinky odebíral a teď mám kliknout na potvrzovací mail.

Tyvoe, já bych podobným lidem normálně zabavil pc a zakázal přístup na net.

Hm. To asi ne, ale vsichni uz email na Seznamu mame, takze jeste dlouho mohou zit s tim co je. :-/ Taky tam mam email, kritizuju jenze tu domenu @email.cz Seznam proste koupil a vsichni co znam jsou na tu adresu zvykly nehlede na to, ze takhle jednoduchou (krestnijmeno@email.cz) si dneska nikde jinde nezalozim. Ale rozesilaj spamu tuny sycaci.

vysetrovat muzes, ale co postihnes? jako kdyz nekde chtej trestat nelegalni vylepovani plakatu, jenze jak dokazes, ze ti to tam nevylepila konkurence naschval, aby te poskodila? a verim, ze v pripade postihovani by se to stavalo. Pravdepodobnost, ze toho roznasece do schranek, vylepovace nebo spamera chytis za ruku pri cinu je miziva. :-/

Předmět: Vaša poštová schránka prekročila limit úložisko na 2.GB
Datum: Mon, 28 Jan 2013 11:21:44 +0100 (CET)
Od: webmail system admin <m.serra@vhebron.net>
Komu: undisclosed-recipients:;

Vaša poštová schránka prekročila limit úložisko na 2.GBNastavte správca je v súčasnej dobe 2,30 gigabajt, nemožno odosielať alebo prijímať nové správy, kým znovu potvrdí svoj ​​e-mail
Kliknite na odkaz nižšie pre overenie e-mailu
https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?formk ey=dEM4VlVxbE1KVkROR01OVkp4a09FT0E6MQ

ďakujemsprávca systému

Tohle se ke me dostalo, zadost byla abych to nejak vysvetlil co to po dotycnem chteji, dokument je na Google zablokovanej, info nikde nic, co to je za podvod, da se pres Gogle Docs poslat vir?

Myslím, že tohle nahlašování nemá moc smysl, tím spíše, že si ouřadové dávají pěkně na čas, jak tady bylo uvedeno. Aby trvalo takovou dobu, než odpovědné orgány začnou vůbec něco řešit, navíc s kdo ví jakým závěrem a mě se stále plnila schránka spamem, no jeblo by mě z toho :-) Proto je mnohem účinnější a rozumnější si během pár minut vytvořit pravidla na black listě a je klid. Nejlépe s okamžitým mazáním na serveru, čili v emailové schránce, aby to poštovní klient nestahoval a zase neházel do schránky spam, kterou bych zase musel promazávat, což je z bláta do louže. Stačí zadat na blacklist pouze slova, které momentálně nejvíce frčí, jako např. sleva, novinky, levne, zkusimto a pak pokud nechceme úplně bloknout některé eshopy, ze kterých občas nakupujeme, stačí pouze bloknout jejich spam adresy, protože jsou většinou jiné než ty, ze kterých posílají informace o provedené objednávce. Čili třeba @abxyz.cz a je pokoj. Jde o to, že pokud se zadá na blaclist pouze slovo např. alza, aukro, nebo jiné a pokud si něco odtud objednám, pak se samozřejmě nemůžu divit, že mi požadovaný email nedošel, protože byl automaticky smazán. Tohle je pro mě stále nejúčinnější a hlavně rychlé řešení. A pokud už mě opravdu sakra štvou, nechám ten spam odesílateli automaticky s upozorněním o nevyžádaném spamu přeposílat zpět. Párkrát jsem to udělal a když jsem po nějaké době zrušil filtr, už nic nechodilo.
Vzhledem k právní džungli tady v ČR, kde si každý zákony a povinnosti vysvětluje jak se mu to zrovna hodí, je to nejrozumnější řešení. Možná by bylo rozumnější tady pouze vkládat spam adresy a ty si již každý sám přidá do blacklistu svého email. klienta jednou za čas a je na nějakou dobu pokoj. Bohužel jiná řešení nejsou dostatečně efektivní.

Já si myslím, že ten úřad čeká, až se mu sejde třeba 500 stížností na stejnou firmu a až pak koná.
Asi bych byl za pěkného idiota, kdybych to měl jako ty, kámoš mi napsal úplně normální e-mail, jak byli na výletě a v něm byla věta: "Na vstupném tam byla sleva..." a ten filtr to nenávratně smazal.
Navíc to je jakési "momentální řešení". Ty firmy mívají vícero domén, jednu na slevy, druhou na pojištění etc. Slevy se zarazí, z další chodí pojištění.
Docela účinná a "do budoucna" je ta metoda, kdy se vyhledají všechny možné kontakty na tu firmu, stránka na Facebooku, Linkedinu, Tweetru a všude se rozešle slušná odpověď, že se žádný odběr neobjednával.

Kdo si počká, ten se snad i dočká, ale aby mu za tu dobu nechodilo na email nic jiného než pouze spam :-) A pokud to někoho baví a je tomu ochoten věnovat svůj čas s nejistým výsledkem, do toho nebudu nikomu nijak mluvit, ale je to poněkud sysifovská práce.
Ale opravdu jenom idiot si nechá filtrovat obsah zprávy nebo její předmět a ne emailovou adresu nebo její část. Tak doufám, že tohle nikoho snad ani nenapadne :-D
Předpokládám, že normální lidé si nevytvoří vlastní email se zastoupením slova sleva, levne, koupe, apod. Stačí při vytváření pravidel používat pouze hlavu a není žádný problém. Kdo nemá poštovního klienta a používá přístup na svůj email pouze přes net prohlížeč, tak snad každý provozovatel má tyto filtry a třeba seznam.cz má filtry dosti slušné a zvládne si je nastavit každý, kdo umí používat klávesnici a myš.
Samozřejmě spameři jsou stále vynalézaví a používají různá slova, proto je třeba čas od času pravidla aktualizovat. Vše zabere rozhodně méně času, než ona detektivní práce. Jo kdyby u nás fungoval právní systém jak má, pak bych tomu ten čas obětoval, protože bych měl jistotu, že to neskončí pouze ztrátou mého času a spameři si vesele budou emaily posílat dále. Takhle nezbývá nic jiného než nastavení filtrů a ignorování dementů co si myslí, že tím spamem si získají zákazníky. Je to totiž stejné, jako by vám věčně někdo volal na mobil, nebo zvonil u dvěří a něco nabízel. Asi by brzy dostal přes klapačku, nebo ti mírnější by přestali otevírat dveře a zvedat telefon s neznámým číslem a o nějakém potencionálním zákazníkovi už tady nemůže být vůbec řeč. Ale těmto spamerům to stále jaksi nedochází :-)

Už došlo i na GTESCO GROUP. Tohle dnes rozeslal úřad stěžovatelům.

ÚŘAD PRO OCHRANU OSOBNÍCH ÚDAJŮ *UOOUX005Q9VA*
Pplk. Sochora 27, 170 00 Praha 7
Telefon: 234 665 111, Fax: 234 665 444
email: posta@uoou.cz, www.uoou.cz
Vážený/á pan/í
Č.j.  INSP4-6755/11-268
Praha 18. července 2013
Žádost o vyjádření
Na základě obdržených  stížností  byla  Úřadem  pro ochranu  osobních údajů  zahájena
kontrola  č.j.  INSP4-6755/11-28 týkající  se  šíření  nevyžádaných  obchodních  sdělení
společnosti CRESCO GROUP s.r.o., IČ: 248 29 099.
V rámci prováděné kontroly kontrolovaný sdělil, že někteří uživatelé emailových adres
jsou nebo  v minulosti  byli  registrovanými  uživateli  společnosti  CRESCO  GROUP  s.r.o.,  na
některém  z portálů,  které  provozuje  výše  uvedený  subjekt,  a  to  www.cgonline.cz,
www.cgenergie.cz,  www.ibankomat.cz,  www.itutovka.cz,  www.korektnipujcka.cz,
www.pujcka24hodin.cz,  www.rozhodnuto.cz,  www.schvalimeonline.cz,  www.pujcimeradi.cz,
www.petrovaenergie.cz,  www.petrovakreditka.cz, www.crescogroup.org,  www.yes-pujcka.cz,
www.schvalime.cz,  www.snadna-hypoteka.cz,  www.vyridte.cz,  www.uzasnapujcka.cz,
www.chcikreditnikartu.cz .
V této  souvislosti  Vás  žádáme o  Vaše  vyjádření,  zdali  jste  v současné  době  nebo
v minulosti  byli  někdy  registrovanými  uživateli  výše  uvedených  portálů,  případně  jestli  jste
udělili  souhlas  k  zasílání  obchodních  sdělení  společnosti  CRESCO  GROUP  s.r.o.,  IČ:  248
29 099  a  zda  Vám  jsou  zasílána  obchodní  sdělení  i  po  případném  odmítnutí  zasílání
obchodních  sdělení  (tuto  skutečnost  doložte  např.  emailovou  komunikací  s výše  uvedeným
subjektem).
Své  vyjádření  prosím  adresujete  ve  lhůtě  10  dnů  na  adresu  elektronické  pošty
posta@uoou.cz k uvedené spisové značce.
Mgr. Alexandra Bradnová
ředitelka inspektorátu IV.

Spaměři se nám, jak se zdá poučili a začínají pro spamování ve velkém používat zahraniční patvarové email adresy. Jejich aktivita navíc silně teď během prázdnin narůstá. Za cca. 1 měsíc jsem musel vytvořit skoro 40 nových pravidel pro filtrování pošty a to je co říct, ale důležité je, že je od nich pokoj do doby, než přijdou s další inovativní email adresou. Během pár sekund, co zabere vytvoření nového pravidla jsou už opět automaticky mazáni. Divím se, že je to stále baví :-D

Tohle je má sbírka domén, kterými SPAMuje (393 kusů ročně) Koudelková alias Cresco. Když úřady nekonají, zákony nefungují, tak si to pěkně rozšiřte po webech a využijte ke své obraně. Domény stále registrují nové a nové.

@yivo.cz,poskytnuto.cz,@mimoradnapujcka.cz,@web.to movapujcka.cz,@tomovapujcka.cz@tyxeros.cz,@sjednej si.cz,@web.facepujcka.cz,@web.korektnipujcka.cz,@k orektnipujcka.cz@web.deshara.cz,@fastpujcka.cz,@bo otmax.cz,@cgenergie.cz,@nantica.cz,@cginternet.cz, @pujcka500.cz,@cartigan.cz,@rb-pujcka.cz,@kbpujcka .cz,@kladnapujcka.cz,@cgdata.cz,@hotpujcka.cz,@cgh ypoteka.cz,@wikki.cz,@ibankomat.cz,@cgfinance.cz,@ cgpujcka.cz,@euronda.cz,@yes-pujcka.cz,@mmpujcka.c z,@deshara.cz,@poskytnuto.cz,@vynikajicipujcka.cz, @mailgate.cz,@croom.cz,@tyxeros.cz,@killy.cz,@sork an.cz,@mimoradnapujcka.cz,@dryad.cz,@noktar.cz,@cg mail2.cz,@schvalenapujcka.cz,@freepujcka.cz,@vanql ish.cz,@schvalime.cz,@poskytnutapujcka.cz,@kilgore .cz,@onepujcka.cz,@pujcka24hodin.cz,@cghypoteky.cz ,@cestnapujcka.cz,@schvalimepujcku.cz,@sjednano.cz ,@rozhodnuto.cz,@freepujcka.cz,@nejlevnejsiucet.cz ,@vyridte.cz,@xcgbo.cz,@proom.cz,@cgonline.cz,@gar antovano.cz,@ansan.cz,@usetri.si,@aethyx.cz,@vyriz enapujcka.cz,@kheb.cz,@hnpenize.cz,@mailcrs.cz,@cg pujcky.cz,@uzasnapujcka.cz,@petrovapujcka.cz,@sms- pujcka.tv,@schvalimeonline.cz,@modra-pujcka.cz,@he ino.cz,@cgtarify.cz,@vysokapujcka.cz,@me-pujcky.cz ,@leevi.cz,@pozadejte.si,@pujcka600.cz,@itutovka.c z,@cgmail1.cz,@droom.cz,@rhom.cz,@petrovakreditka. cz,@pujcime-ihned.cz,@okamzitahotovost.cz,@chcikre ditnikartu.cz,@sms-loans.eu,@p-e.cz,@hc-pujcky.cz, @imesec.cz,@foreground.cz,@pujcimeradi.cz,@facepuj cka.cz

stilago.cz, přišel mi spam o tom, že jsem se na jejich webu zaregistroval (poslali jméno a heslo). Vzápětí další spam o uvítacím dárku a pak 2x newsleter. Zkusil jsem se s uvedenými údaji přihlásit, šlo to, samozřejmě nic dalšího v profilu nebylo vyplněno, takže bouda z jejich strany. Napsal jsem přes kontaktní formulář, že jsem se u nich nikdy neregistroval a pokud bych o jejich produkty měl někdy zájem, tak teď už ho nikdy mít nebudu. A požádal o odregistraci a vymazání z databáze. Čekám na odpověď.

Gratulujeme, Vaší reakcí jste potvrdil, že je Váš e-mail stále živý a používaný. Těší nás Váš zájem o naše mailingy a budeme pokračovat v jejich zasílání buď my, případně jiné dceřinné společnosti kam Váš kontaktní e-mail vzápětí nasdílíme.
S pozdravem sralago.cz

PS: Na UOOU mrd*me protože nikdy nic nevyřešili a pokud ano, pokuty jsou natolik banální, že nemá smysl se jimi téměř ani zabývat.

ne, já jen napsal jak to nejen podle mě je. Třeba já se spamem nemám vůbec problém, od té doby co nepoužívám české poskytovatele webmailů mám klid. Vše padá do spam schránky, kterou jednou za čas promažu abych si užil hlášky že nemám žádný spam a tradá, dál neřešim. Podle mě je to neřešitelný problém.

EDIT: a vubec, nebuď nerudnej, vždyť to byla jen legrace.

Já na ně chodím jejich otravováním. Najdu si všechny možné kontakty, od ředeitele po uklízečku, Facebook, Twiter, etc., všem napíši, případmně i jejich ovbchodním partnerům, nebo jak mají na webech dole,mateřskou firmu, tak rovněž všem...
Pohrávám si s myšlenkou dávat do kopie i veřejná média. :-)

Me onehdy prisel spam z mcdonaldu, nabidka nejakych jejich blafu, tak jsem jim vyjimecne napsal, ze mi nemaji co spamovat schranku, ze je to trestny, ja to poslal spis ze srandy, protoze jsem mel zrovna cas.
Odpovedeli za par hodin - slusne me poslali do hajzlu, s tim ze je to jejich standardni reklamni kampan, z toho je videt, ze krome dobre vytvoreneho spam filtru nema cokoli jineho vyznam.

Na určitého spamera-českého,který nemění adresu a nepíše to robot,mám jednoduchou fintu-do filtrů jsem nastavil něco jako 1/když odesílatel je xxxx,tak odešli odpověď:"Adresát vaši zprávu odmítl přijmout a proto nebyla doručena." 2/smaž-ale to až za pár dní,aby bylo vidět jestli otravuje dál nebo toho nechal.Když to takhle někomu párkrát přijde jakoby zpět,většinou toho nechá sám.
Na toho McDonalda bych zkusil jiný trik-po každé nabídce jim poslat odkaz na konkurenční podnik s poznámkou Tady se najíte mnohem líp než vašich blafů.Když tam přiložíš i původní zprávu a nějakou fotku konkurence,tak si to asi zapamatují a přestanou.

Na profi e-mail (tedy ne gmail, který používám na registrace a blobosti) mi začal celkem pravidelně chodit spam od:

Miroslav Kadlec, miroslav@devtastic.net

Používám na poštu Outlook 2007, tak to rovnou padá do spamu

Text (linky, asi "letadlo" s podporou onoho pána, jsem vyhvězdičkoval):

Minulý týden se mi povedl obchod mého života.
Díky tomu si tak teď mohu užívat chvilek volna na Novém Zélandu <lnk?*************> .

Nedávno jsem totiž našel stránky, na kterých se dá s i jen základními znalostmi poměrně dobře vydělat.

Ostatně, sám jsem příkladem.
Zprvu jsem nevěřil, o takových věcech už jsem slyšel spousty… Ale tohle VÁŽNĚ FUNGUJE! <lnk?**************>

A proč to vlastně píšu? No, je super se o svoji radost podělit.
Ostatně, poznat to můžeš ty sám :)

A abych nezapomněl na to nejdůležitější! Tady jen ten

>> Odkaz << <lnk?************>

Zdraví,
Miroslav

Snad si roboti jeho e-mailu všimnou.

www.dobretipy.eu
Nikde se na ně nedá zjistit kontakt, ani komu ta doména patří. Možná to někdo budete umět.
Nejvíc mě točí text

Vaše emailová adresa byla zařazena do naší databáze s vaším výslovným souhlasem, který jste poskytl/a při vyplnění formuláře o naše služby na některém z našich webů. Email je odesílán jako obchodní sdělení v souladu se zákonem č. 480/2004 Sb. V případě, že se domníváte, že vám toto sdělení bylo zasláno omylem, proveďte jeho odhlášení zde.
Na tento email neodpovídejte!

Chtěl jsem odpovědět na všechny kontakty, co najdu, ale jsou v utajení...

Hele, konají

ÚŘAD PRO OCHRANU OSOBNÍCH ÚDAJŮ
Pplk. Sochora 27, 170 00 Praha 7
tel.: 234 665 555, fax: 234 665 444
email: posta@uoou.cz, www.uoou.cz
Čj. INSP4-3430/12-325 Vážený/á pan/í
Praha 19. prosince 2014
Stížnost/podnět na nevyžádané obchodní sdělení – vyrozumění
Sdělujeme Vám, že jsme na základě Vaší a dalších stížností na šíření nevyžádaných
obchodních sdělení provedli u společnosti TG Media s.r.o., IČO: 248 26 103 kontrolu.
Předmětem kontroly bylo dodržování povinností, vyplývajících ze zákona
č. 480/2004 Sb., o některých službách informační společnosti a o změně některých zákonů.
Kontrolovaný se dopustil porušení zákona č. 480/2004 Sb., tím, že prostřednictvím
sítě elektronických komunikací odeslal zprávy elektronické pošty s obchodním sdělením na
adresy subjektů, kteří nedali předchozí souhlas k využití podrobností elektronického kontaktu
za účelem šíření obchodních sdělení elektronickými prostředky.
Tyto zprávy lze označit za nevyžádaná obchodní sdělení ve smyslu ustanovení § 7
odst. 2 zákona č. 480/2004 Sb., o některých službách informační společnosti, ve znění
pozdějších předpisů. Konkrétně ve Vašem případě bylo obchodní sdělení navíc zasláno
i poté, co adresát jejich příjem již dříve odmítl.
Josef Polák
ředitel Inspektorátu IV

Fokus Agency. 16. 1. 2018 jsem jim odpověděl na newsletter
Dobrý den.
nejsem si vědom, že bych si u vás objednával nějaký newsletter. Nejsem žádný váš poskok, abych se kdesi odhlašoval. To udělejte vy, když jste mě uměli přihlásit.
Je to podobné, jako kdybych měl u dveří bytu hromadu hnoje a na ní cedulku, že pokud nechci mít další hromadu hnoje přede dveřmi, mám si to odhlásit v technických službách.
Už aby byla v platnosti směrnice GDPR Evropské unie a mohl jsem "být zapomenut". Ještě však 128 dnů.
S pozdravem a přáním hezkého dne Ladislav Kratochvíl
obratem mi odepsali
Dobrý den pane Kratochvíle,
Omlouváme se za zaslaný newsletter.
Žádné jiné Vám zasílat nebudeme.
S přáním příjemného dne
Věra Landsfeldová
Asistentka
---------------------------
A dnes po třech dnech mi poslali další newsletter