

BOOTMGR is missing – Windows 7
Dobrý den, dnes ráno jsem s úsměvem vstal, zapnul pc a úsměv se pomalu vytratil. Vyskočila na mne stará dobrá hláška „BOOTMGR is missing“. Již několikrát jsem se s tím trápil a reinstaloval kvůli tomu Windows.
Windows šel korektně spustit až na klasickou uživatelskou plochu pouze tak, že jsem dal instalační DVD do mechaniky a nespouštěl opravu ani nemačkal jakoukoliv klávesu při bootování = Windows 7 sám nastartoval bez jakéhokoliv vměšování. Jamile jsem ale DVD vyndal, tak při bootování se zobrazila opět „BOOTMGR is missing“
Zkoušel jsem to klasicky opravit přes vložené instalační DVD = Možnosti obnovení systému/oprava spouštění systému. Nakonec jsem si myslel, že jsem to opravil přes nastavení Hard Disk Boot Prioroty v Biosu a HDD s Windows 7 jsem posunul na 1. místo. Dnes jsem znova zapnul pc a znovu ta hláška. Podíval jsem se do Biosu do sekce Hard Disk Boot Priority a HDD tam ani nebyl! Tak jsem znovu restartoval pc a nechal DVD v mechanice a tentokrát tam HDD byl. Tak nevím, zda je HDD špatný nebo zda se mi něco hádá.
Lze to nějak zjistit?
* Jinak jsem to sepsal zde: http://mrpierc.jecool.net/blog/bootmgr-is-missing- windows-7-reseni (není myšleno jak reklama na blog, ale pro souvislost)
moc dlouhé.
partition manager ti ukazuje jaký aktivní oddíl - ten 100mb bootovací?
aktuální počet disků v pc?
- počet fyzických disků 2
- "Disk 1" je rozdělen na 3 části = na systém, na osobní data a pak 100 Mb nepřiřazených
- "Disk 0" je pouze na osobní data
Přikládám v příloze screen ze správy disků ...
když nejspíš nepoužíváš 100mb zavaděč, má být "active" tvůj "1tb_systém" alias "spouštěcí oddíl".
kdežto ty máš aktivní nesmyslný disk 0.
Aha! A lze to nějak opravit/nastavit, aby byl systémový HDD opět aktivní?
Omlouvám se, neroztáhl jsem celé okno. On i ten "1tb_systém" je aktivní. Přikládám screenshot. Takže se tam nyní hádají dva HDD o to, který je aktivní/hlavní?
nabootuj z nějakého ultimátního cd s nějakým partition managerem, a označ ten správný.
jestli nemáš, odpoj disk0, připoj místo něho disk se systémem, v biosu zkontroluj že má nejnižší číslo portu.
po restartu připoj datový disk a nech to normálně naběhnout.
OK, zkusím. Podám zítra zprávu
Takže jsem odpojil datový HDD a pouze systémový nechal zapojený = systém naběhl běz bootmgr hlášky.
Systémový HDD jsem dal na nulový SATA port a poté připojil datový HDD. Zatím vše šlape.
Uvidíme, jak to bude dál. Velice děkuji za radu od "lední brtník"
*Přikládám screeny.
Tak přesně po týdnu dnes ráno opět BOOTMGR hláška. V Biosu nebyl vidět HDD se systémem. Jakmile jsem ale vložil DVD Win7 a restartoval, tak se v Biosu ihned objevil. Posunul jsem ho v Disk Boot Priority na 1. místo a systém šel spustit. Nelze této hlášce ale nějak zamezit. Takto nechci každý den spouštět PC
Budu rád za jakoukoliv radu.
tady je problém. vyměň kabely, doraz konektory - prostě se postarej ať je disk vidět.
Vyměnil jsem SATA kabely na přenos dat za zcela nové. Přehodil jsem také napájecí kabely. Opět budu testovat, snad to pomůže. Děkuji ti Brtníku za rychlou reakci.
Dobrý den, opět se po čase hlásím. Přesně dnes jsem zapnul PC a zase se objevila hláška BOOTMGR. Opět jsem se podíval do Biosu a zjistil že systémový HDD tam není. Vložil jsem tedy instalační DVD s win7 a tentokrát jsem zkusil opravit. Napsalo to, že to nelze opravit. Vypnul jsem PC a znovu zapnul. Windows 7 bez problému najelo. A tak mě napadá, není náhodou HDD vadný a tím se projevuje jeho náladovost?
Jedná se o: HDD Seagate Barracuda 7200.14, 3,5" SATA III, 64MB - 1TB
Jednou za čas v PC ten HDD jakoby jemně cvakne (takové lup). Ale není to nijak znát na chodu PC, nic se nezpomalí, nic se nezasekne.
Ale třeba právě ten HDD může být vadný. Mám ho nějak otestovat?
kabely jsi vyměnil, přesto je disk náhodně viditelný - taky myslím že je vadný.
Dobrá, zkusím reklamovat, díky za reakci. Dám pak vědět, jak to šlape s novým.
Ten 1TB HDD pošlu zítra na reklamaci. Zatím jsem koupil další HDD na data (stejně jsem už neměl místo) a nainstaloval jsem na nový Win7. Měl jsem připojený i "Disk 0" (osobní data) a po čisté instalaci se opět objevilo BOOTMGR. Odebral jsem "Disk0" a instaloval znovu Win7, poté jsem připojil "Disk 0" a již bez BOOTMGR. A to mi asi napovídá, že tu dělá problém ten "Disk 0", protože je ve správě disků "aktivní" aniž by na něm byl systém. Takže mám nový HDD aktivní a "Disk0" také aktivní. V tom se to hádá.
Jak mám tedy HDD "Disk0" změnit jen na primární oddíl a aby byl NEaktivní? Tím bych mohl vyřešit problém...
A ještě se zeptám, zda po nastavení neaktivního disku neztratím data?
úplně špatně. při instalaci nového systému tam nesměl být starý disk s hotovým zavaděčem w7 - buď s nižším číslem sata portu, nebo biosem přednastavený jako bootovací.
v normálním partition manageru bys viděl co ti tam vzniklo.
- odpoj disk co budeš reklamovat,
- připoj nový do nejnižšího čísla sata portu: podle popisu na desce nebo v manuálu.
- v biosu zkontroluj že disk vidíš: že na prvním místě z disků není usb čtečka, ani třetí hdd
- oprav zavaděč z dvd:
předpokládám že po správné instalaci bootloadreru to na něj opraví značení aktivního oddílu.
edit:
oprava jde normálním = bootovacím partition managerem. ten ovšem nedoinstaluje na nový disk chybějící bootloader.
ke ztrátě dat z disku nedojde. ale kdybych měl přísahat že ti věřím, že při tak jednoduché operaci nic nezformátuješ a nepřepíšeš, tak ti vůbec nevěřím.
naštěstí píšu že máš ten disk odpojit, a už nikdy ten vadný disk nepřipojovat v pořadí jako první.
ty ho tam připojíš stejně.
Zdravím, ja mám troška jiný problém, mám naformátovaný HDD, vložil jsem ho zpět do PC a napsalo mi to Bootmgr chybí !
Jako mám dale postupovat v takovém případě ?
Zkoušel jsem dat mechaniku na 1. místo ale nefunguje to
ať tam nastavím cd nebo Hdd už jsem zkusil dokonce na druhém pc nainstalovat Win7 a už nainstalovaný připojit do zmiňovaného PC ale nefunguje to ani tak stále to piše BootMGR chybí. Už nevím co stím poradíte mi někdo dík
urob si vlastnú otázku tu ti veľa ľudí neodpovie :)
dík už jsem tady dlouho nebyl omlouvám se