Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Bootování z instalačního CD Win XP PRO - problém

Po delší době jsem se konečně dokopal k tomu, že bych měl přeinstalovat systém. Protože se mi někam zatoulalo cd s image disku, rozhodl jsem se pro normální instalaci. Problém je, že když se snažím nabootovat z jakéhokoliv CD s instalačkama XP, tak se dostanu maximálně po nápis (bílým písmem na černé obrazovce), že se detekujue hardware ihned po stistisknutí jakékoliv klávesy pro spuštění bootování z CD. Potom už se objeví jenom černá obrazovka a nic. Zkoušel jsem několik instalačních CD XP PRO, XP tiny beast edition všechny se stejným výsledkem. Přitom bootování z instalačního CD W2K, nebo linuxové distra proběhnou naprosto v pohodě. Netuší někdo čím to může být? Díky...

Paměti už jsem postupně vyndával, vyndával jsem i jednotlivé komponenty, abych eliminoval možnost chyby hardware...

Konfigurace:
Asus A7V600
Athlon XP 2800
768MB RAM (3*256)
2xIDE, 1xSATA
400W nový zdroj
6600GT
SB live
Leadtek winfast prof.

Jsou v podstatě 4 možnosti, proč selhává instalace.
1. Nějaký HW problém,
2. nějaký SW problém,
3. vadné instalační CD,
4. zásadní chyby na instalovaném HD a pak může pomoci fdisk a formátování.
Předpokládám, že mám nastaveno bootování z CD a vím, kam chci instalovat a necpu to jinam.

To je v pohodě, možná tě odradila ta věta, že v té fázi by to dělat neměla. Ale zkusit se má všechno, co se naťukne, ať už si člověk myslí o té možnosti cokoliv. :beer:
Ten dodatek tam je čerstvej (proto ten údaj o čase), rozvítilo se mi až před chvílí na základě aktuální debaty. Člověku projde pod rukama tolik počítačů, že si na každou blbost hned nevzpomene. Ale nápady se vracej, to je důležitý. :)

P.S. Sorry za tu josephinu... :beer:

Když vypnu v BIOSu Onboard SATA boot ROM, dostanu se normálně v instalaci dále. Což mě poněkud překvapuje, protože momentálně mám systém nainstalovaný na SATA disku instalovaný zcela bez problému ze stejných médií, které mi teď projít nechtějí ::). Inu, budu špekulovat dále...

Díky za hostovu radu, z boot disket pro WXP instalace normálně projde, čímž je prmiární problém vyřešen, nicméně bych chtěl přijít na to proč z CD ne.

Tak to je divné.Ale zrovna dneska mě A7V600-F co mám ve služebním pc pěkně vytočila. Zkoušel jsem jeden raid řadič a windows jsem nespatřil ani když jsem vypl ten sata onboard a šiboval s pci sloty kde jsem řadič dával. Nemáš třeba audio nebo jinou kartu ve slotu který je sdílený s raid řadičem ? Používám nejradši sloty 2 a 3 dolů od agp většinou nemají nic sdíleného.