Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Pozor na inkoustové tiskárny od Canonu

Tak jsem dneska zanul svoji tiskárnu Canon MP620 a jakmile najížděla najednou vyskočila na displeji chybová hláška B200, které se nejde vůbec zbavit, ať zkoušíte cokoliv. Tiskárnu používám hlavně jako skener a pro občasný barevný tisk. Koukám co na toto google a hle
http://www.zive.cz/Poradna/sc-20/default.aspx?cons ultanswers=1&id_question=457395
doba od uvedení provozu se shoduje (2 roky a několik měsíců) a vždy tisknu pouze na originální náplně a ani netisknu bez toho, aby některá byla prázdná. Takže jak vidno je to banda podvodnická a další tiskárnu od Canonu už nechci ani omylem. Dávám to sem pouze jako varování před (ne)solidností výrobce Canon a jeho inkoustovek. Zlaté staré monochromatické laserovky od HP :-)
Asi nejvýstižnější příspěvek v diskuzi :-D
Tiskárnu vem, zajed ke Canonu a prohod ji sklem se vzkazem B200.

Tak to je naprosto přesné, ale s tím prohozením sklem od CZ zastoupení Canonu by to bylo ještě lepší :-D

Jinak tenhle návod už u řady 6xx nefunguje, už je asi moc profláknutej.
1. Vypoj kabel ze site (elektricky)
2. Zmackni a drz Power tlacitko
3. Zapoj kabel do zasuvky
4. Po spusteni uvolni tlacitko Power
5. pockej nekolik sekund a tlacitkem zapni tiskarnu

Kedze tychto Canoniek som predal mnoho mozem zodpovedne povedat, ze ziadne taketo problemy sa neprejavili na ziadnom kuse.
Na MP870 som prednedavnom dostal po hlaseni poruchy zakaznikom (blikala dioda vseobecna chyba) a naslednom cisteni a vytlaceni jednej korektnej strany A200 chybu, co by mali byt zanesene hlavy a uz sa mi ju nepodarilo rozbehat. MFP malo 5.5 roka a bezalo cely cas bez problemov.
Pouzivane na skole s original naplnami a kazdy den.

Tohle se ale týká specifické "závady" projevující se poměrně krátkou dobu po 2 leté záruce. Těžko se bude někdo obracet na prodejce, když už nemá tiskárnu v záruce, ale na odborný servis a nebo ji prostě hodí do popelnice ;-) A to, že při každém zapnutí Canonce trvalo příšerně dlouho než si svévolně provedla čistění trysek než začala tisknout je věc druhá.

Díky za názor, ale přečti si zkušenosti X uživatelů zde s touto závadou a to pouze z ČR:
http://www.zive.cz/Poradna/sc-20/default.aspx?cons ultanswers=1&id_question=457395
Náhoda? Dle mě ne. Jinak já mám pouze 1ks tiskárny tohoto povedeného výrobce, natož hned 2ks, to bych se bil do hlavy. Máme doma další 2 monochromatické již celkem historické laserovky od HP, které už cosi pamatují. Jejich achylovou patou je sice guma v podavači, ale na ebay jsem si tento náhradní díl koupil v přepočtu za pár korun a po výměně jedou zase jako nové a do toho používám pouze repasované noname tonery a tisknou více než často. Na jedné straně téměř nezničitelné tiskárny a na straně druhé prostě šroty s omezenou životností, viz. odkaz výše.

nemůžeš srovnávat staré HPčka se spotřebákem za 1500Kč. Mně taky doma funguje 20-letý HP LaserJet4 (vyjeto nějakých 700 000 stran) a myslím, že ještě pár let fungovat bude ;-)

Jenže už ani HP nevyrábí tak kvalitní tiskárny. Spočítali si, že vydělají, když ti tiskárnu prodají za 10 let 3x místo 1x za 20 let..

Ja ti len vravim, ze teoria umyslenych kurvitiek je blbost. Suhlasim, ze nove vyrobky zdaleka nedosahuju zivotnost starych, ale to nie preto, zeby sa tam davali kurvitka.
Proste trh to tak zariadil, pokial pred 10 rokmi stalo multifunkcne farebne zariadenie od Canonu 1000 eur, pred 5 rokmi som predaval uz podobne za 500 eur a ked som riaditelke oznamil, ze im odislo a ze budu potrebovat nove skoro ma vybozkaval, ked som jej zahlasil cenu 70 ecok za nove s lepsimi parametrami ako stare.
Je ti snad jasne, ze ked vyrobca stlaci naklady na minimum, respektive sa hovori, ze dokonca predava pod vyrobne naklady, ze asi sa to niekde sakra musi prejavit.
Kurvitka? Nie, naco.
Testovanie materialov? Pravdepodobne ziadne, ide sa po cene.
Testovanie sucasti? Naco, ide sa po cene.
Pouzivanie ekologickeho cinu? Vraj znesie vyrazne menej ako klasicky a sposobuje zavady na elektronike.
atd...
Toto su prave dovody preco sa sucasna elektronika neda porovnavat s tou minulou a preco sa z nej stalo spotrebne zbozie...proste kupis pouzivas, zahodis, kupis novu a stale si ekonomicky v pluse oproti minulosti.

flegu, není tomu tak. Dnes je v nabídce konstrukčních prvků možnost zvolit střední dobu životnosti takových součástek, je to součástí jejich návrhu.

Vliv má samozřejmě i RoHS apod. (v běžných podmínkách je to "pád" z 10+ let na cca 5), ale není to ten zásadní vliv. Netestuje se samozřejmě už strašně dlouho..

pár jsem jsi prodal a je klid. Problémy bývají v případě, kdy uživatelé nechají tiskárnu zaschnout nebo tisknou s neoriginálními inkousty.

Canon je naopak ještě docela OK, takový Epson se po určitém časovém období nebo po vytištění určitého počtu stran odmlčí a vyžaduje servis. V servisu udělají jediné - vyresetují počitadlo. :-/ - samozřejmě za peníze a nemalé.

Spotřebák byly u mě tiskárny Lexmark. Tisk neměli sice zrovna levný a zvlášť kvalitní, dali se ale pořídit nové za pár kč a když se tisklo na refily a nenáročné věci, nešlo si stěžovat. Ta Canonka nebyla zrovna nejlevnější, díky tomu, že podporovala i síťové připojení, konkrétně LAN a ani dnes se taková tiskárna nedá koupit pod 3000kč. S tím Epsonem jste mě lidi taky nepotěšili.
Je mě sice dobře známo, jak rákosníci dbají na kvalitu a není pro ně problém ani 50 a více procentní zmetkovost, ale zase vás tím doslova zasypou za pár kč za kus. Nicméně ve finále, vás těch pár funkčních kusů z toho množství vyjde pěkně draho. Jak to tak čtu, tak se dnes ze šrotovosti i u lepších značek stává jakási norma a všechny to nechává v klidu, není tady lidi něco špatně? Koukám, že s takovou můžeme být ještě rádi, že je v ČR záruční doba 2 roky a ne rok. To bychom tiskárny mohli kupovat taky co rok. No nic tohle mě přesvědčilo, že multifunkční inkoustová tiskárna je dnes naprostá blbost a pořeším to jinak, zainvestuji do zvlášť skeneru a na ojedinělej barevný tisk nějakej inkoust do 1000kč a bude pokoj, protože po 2 letech opravdu nebudu zase investovat další finance do multifunkční tiskárny, kde nepůjde ani skener.

P.S. Problém u inkoustovek nastává, pokud se nečistí trysky, které se rády ucpávají, to je pravda. Canonka to ale dělá automaticky po každém zapnutí, i když to tisk poněkud prodraží, tak tady problém nebude.

je to špatně, ale většina vyznává konzum. Proč myslíš, že si držím 20 let starou tiskárnu? Protože ji není problém opravit a nový neoriginální toner na 6000 stran stojí okolo 600Kč s daní.

Co se čištění týká, to neřeší problém v okamžiku,kdy to zaschne dokonale - tj. ne v trysce, ale už před ní (což je důvod té B200 chyby). Problém Canonu a spol. je ten, že nemá výměnné hlavy jako HP, které je sice dražší, ale v podstatě má "nesmrtelné" tiskárny (což samozřejmě není pravda, ti zase instalují kurvítka na desky s elektronikou a do zdrojů). Nákup sólo skeneru můžu jen doporučit, případně nákup laserové multifunkce (černobílé).

Naprosto souhlas s tím co píšeš. Mám taky doma 1ks HP LJ1020 a 1ks HP LJ1200 a do poroty ještě budu kupovat od kamaráda další plně funkční kus HP LJ1200. Tohle jsou nezmary a tonery stojí okolo 600kč, jak píšeš. Mám dojem, že na HP LJ1020 je to ještě méně a tisk perfektní. Jenomže i ten barevný tisk je sem tam potřeba, hlavně když občas potřebuji kopii nějakého důležitého barevného dokumetu. Barevná laserovka není sice až tak drahá, starší ještě levnější, ale tonery a hlavně zobrazovací válec do nich stojí majlant, takže pro mě nevyužitelné, proto pořídím nějaký inkoustový šrot (spotřebák) do 1000kč. Netuším zda už čipujou i náplně u inkoustovek jako tonery u nových laserovek, ale tohle vyjde asi nejlevněji na občasný barevný tisk i s originální náplní. Což je i další důvod proč už nekupovat ani nové ČB laserovky.

Zdravím,
je to chyba tlačovej hlavy.V minulosti som mal ten istý problém a strávil som veľa času hľadaním na nete.Našiel som vtedy servisný manuál k tlačovej hlave (určený pre servis),a nestačil som sa diviť.Bol tam uvedený počet vytlačených stránok do konca životnosti tlačovej hlavy.Nepamätám si už presne počty výtlačkov,ale v najvyššej kvalite plnofarebne to bolo cca. 200-300 A4,čiernobiela tlač niečo cez 1000 A4.
Naštastie som zakúpil vo výpredaji za dobrú cenu IP3600 (majú tú istú hlavu),a hlavy som vymenil.
Keďže kamarát má ešte jednu IP3600 a hľadá nejakú tlačiareň so skenerom (má plno cartridgov do tejto hlavy),odkúpil by Vašu MP620.
Môj mail: turcanjaro@gmail.com

Mám tiskárnu Canon MG5350. Přesně 32 měsíců. A včera najednou, při tisku, chyba B200. Inkoust v nádržkách v polovině (zhruba), hlava čistá, do posledního okamžiku plně funkční. Inkousty u MP600 a MP610 pouze originál, teď od začátku si plním sám. Inkousty "no name", ale nikdy mi nezaschly, i když jsem netiskl třeba 3 měsíce. Předtím jsem měl MP620, předtím MP610, předtím MP600. Všechny odešly v podstatě stejně. Už nikdy Canon!!!
Ale zprovoznil jsem scanner tak, že jsem odpojil tiskárnu od 230V a USB, zmáčknul zapnutí a držel asi 1 minutu. Pak jsem ji připojil, při zapnutí jsem otevřel víko a scanner najel. Ale musím při každém zapnutí otevřít víko tiskárny a jak se hlava rozjede, zavřít. Pak bez problémů najede a scanner je plně funkční. Jak budu kupovat další, rozhodně ne Canon, zřejmě Epson.

Ano, mám MP980 a zhruba po více jak dvou letech , při tisku , chyba B200.
několik měsíců jsem rozchodil vždy scanner při zapnutí ovládacím kolečkem, musel jsem se
rychle trefit na scanner. pak jsem klidně scanoval, ale nesměl jsem tiskárnu vypnout.
Nyní po několika měsících klidu už nemohu tímto způsobem scanner aktivovat !
Zkouším kde co , zblbnout tiskárnu, ale vždy je rychlejší a naběhne B200 !
Má někdo ještě radu ? na provoz scanneru ? u MP980.

UŽ NIKDY CANON !!!!! Zakoupil jsem EPSON L355 /s nádržemi/ a jsem spokojen.

MP

Co chcete za 60-100e? Do jedneho ste obycajni skrblici, vsetci. Vyrobca ma akoze zit z coho? Ekonomika nebude fungovat, ked kazdy vyrobok vydrzi 10-20 rokov. To by vyrobcovia potrebovali dalsie 3 planety zakaznikov, aby si zachovali prijmy a mali komu predavat pokym ubehne tych 10-20r.

Ano, preto stoja tlaciarne bagatel a clovek to zaplati kupovanim spotrebaku. Keby to bolo ako v 90-tych rokoch, ked stala najlacnejsia atramentka v hrubom prepocte 200eur a laserovka 1000eur, tak aj kvalita tlaciarni by samozrejme bola niekde inde rovnako, ako v tych casoch. Ale to by zase kazdy reval ake je to strasne drahe a co ja viem co.

Ale samozrejme by siel do prdele vyrobca a jeho prijmy, ako som napisal vyssie. Pretoze trh by sa nasytil a dalej bude predavat komu a zit z coho, ked nebude mat prijmy? Lebo jeho tlaciarne vydrzia 10-20r. Nikto normalny to logicky vyrabat takto nebude.

Takze zacnite rozmyslat a ked uz chcete setrit, prestante chlastat v krcmach po veceroch a fajcit. Hned budete mat $$ aj na 4 tlaciarne.

Je fuk ci canon, epson, hp alebo brother, kazdy ma taketo kurvitka a prejavia sa skor ci neskor.

Ahoj všem, i mně se po dvou a půl letech objevila na tiskárně Cannon MG chyba B200. K mé smůle se mi to stalo po zakoupení a výměně všech náplní. Chvilku jsem brouzdal a našel jsem návod jak chybovou hlášku vymazat. A jaké překvapení nastalo, když po vymazání tiskárna fungovala dál jako nová. Vytiskl jsem několik fotografií v plném rozlišení na stránku A4 a zatím pořád šlape bezchybně.
Níže zasílám návod na vymazání chyby B200.
Přeji všem naštvaným uživatelům tiskárny Canon pevné nervy.
Jinak zrcadlovky mají cool :-)

1. vypněte tiskárnu
2. zmačkněte stop a po dvou vteřinách zmáčkněte i tlačítko ON (držte současně cca 2 vteřiny)
3. následně 5x uvolněte a zase stikněte stop. (ON musíte mít stále zmáčknuté)
rozsvěcí se u toho kontrolka oranžového blesku.
4. zapněte tiskárnu, tiskárna nabíhá delší dobu než obvykle
5. chyba by měla být vymazána

:-D
Krásný den

Mě se objevila těsně před tím (měl jsem už náplně vybrané, protože se chystaly dojít, ale nákup jsem neuskutečnil). Žádné pokusy o vynulování (a že jsem zaručených návodů našel spousty) nepomohly. Protože by ale barvy stály víc jak tiskárna, tak je v křemíkovém nebi. Na oplátku všude "doporučuju" tiskárny značky cannon. Tato chyba už je natolik notoricky známá napříč webem, že se divim, že si ještě někdo může takové tiskárny koupit. Nemyslím ty levné za 2000 a méně, tam se dá uvažovat, že se to vezme jako spotřebák na dva roky (však jsem to také tak vzal), ale ty dražší.

Vyřešil jsem problém kurvítka, alespoň u tiskáren MP 550 a podobných s chybou tiskové hlavy.
Řešení stručně: vložení jiné tiskové hlavy a následné vrácení původní. Software kurvítka zaznamená výměnu hlavy a prodlouží funkčnost o další dva roky.
Nevýhoda je jasná, sehnat někoho, kdo vám na chvilku půjčí tiskovou hlavu, kompatibilní s vaší tiskárnou.
Moje tiskárna skončila týden před uplynutím záruky, servis odpověděl: závada se neprojevila, používejte originální náplně. Pro velké zásoby inkoustů jsem si koupil stejnou přes inzerát ještě rok v záruce. Přestala fungovat týden po záruce. První jsem nevyhodil, tak jsem měl najednou dvě nefunkční tiskárny. Napadlo mě zkusit „vadné hlavy“ v druhé tiskárně. Hlavy jsem navzájem prohodil, a obě tiskárny začaly fungovat. Vrátil jsem hlavy zpět, a také fungovaly. Heuréka!
První tiskárnu jsem zničil nedávno (po šesti letech dennodenního používání mou chybou), hlava stále funkční, tak nastoupila druhá tiskárna. Canon bych už neměnil :). Momentálně náplně za 10 Kč, neberte to. Už mám v rezervě třetí ve sklepě – tu samou. Chápu, že výrobci moc vydělat nedám.

Ještě zkušenost s barvou. Tiskárnu používám v kanceláři pro černobílý tisk, po pár měsících jsou barevné inkousty prázdné bez jediného barevného tisku (při zapnutí se trysky čistí vystříknutím barvy). Mám reserter na čipy inkoustů, a v hlavě vloženy prázdné náplně. Jednou za pár měsíců čipy barev vynuluji, a tiskárna je spokojená, že má plné. Hlava je i po létech provozu na prázdno OK, plné barvy vložím jen párkrát za rok, při potřebě tisku fotek (na foto papíru jsou jak z minilabu).