Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Zrychlení načítání dat z MYSQL (PHP)

Dobrý den chtěl jsem se zeptat mám v SQL (pro databázi MYSQL) dotaz uvedený níže, nicméně při dotazování do DB , trvá strašně dlouho než vyběhne výsledek, konkrétně stránka se načítá 1.05-1.09 s (jen soubor index.php).Což se mi zdá strašně moc, je zde nějaká možnost jak zvýšit rychlost načítání stránky ? Dá se tento kód nějak optimalizovat ? Indexy používám.

Děkuji za odpovědi.

"SELECT `is_users`.ID,Nickname,Email,Birthday,Joined,Donate,Last_online,Ranks,From_date,To_date,Reason,Miss_time,cw_description,cw_map,cw_datetime,Rights
FROM `is_users`
JOIN `is_rights`
JOIN `is_ranks`
JOIN `is_miss`
JOIN `is_cw`
ON (is_users.ID_rights = is_rights.ID AND
is_users.ID_ranks = is_ranks.ID AND
is_users.ID_miss = is_miss.ID AND
is_users.ID_CW = is_cw.ID)
WHERE `is_users`.Nickname = '$uzivatel_jmeno'";

Tak problém je při volání této funkce, to trvá tak dlouho těch 1.04 sec:

Nevíte co s tím ?

function ziskat_udaje_clen_vse($uzivatel_jmeno)
{
   include ('connect.php'); // Zahrň soubor pro připojení k databázi

   $table = "is_users"; // Zvolení tabulky

   $query = "SELECT `is_users`.ID,Nickname,Email,Birthday,Joined,Donate,Last_online,Ranks,From_date,To_date,Reason,Miss_time,cw_description,cw_map,cw_datetime,Rights
             FROM `is_users`
             JOIN `is_rights`
             JOIN `is_ranks`
             JOIN `is_miss`
             JOIN `is_cw`
             ON (is_users.ID_rights = is_rights.ID AND
             is_users.ID_ranks = is_ranks.ID AND
             is_users.ID_miss = is_miss.ID AND
             is_users.ID_CW = is_cw.ID)
             WHERE `is_users`.Nickname = '$uzivatel_jmeno'"; // Query pro všechny informace o daném členu (zatím pomocí ID)

   $vysledek = mysql_query($query,$connect) or die (mysql_error($connect)); // Query příkaz výsledek ulož do proměnné výsledek

   include ('disconnect.php'); // Zahrň soubor pro odpojení z databáze

   return (mysql_fetch_assoc($vysledek)); // Asociativní Pole výsledků
}

//Potom ji zavolam
$index_uzivatel = ziskat_udaje_clen_vse("Vasekdvor");

// a vypisuju takto
echo $index_uzivatel['Nickname'];

u connect to vypsalo taky 1, u disconnect 0, takže problém je prý u connect.
Ale connect používám furt ten samej, už jak dlouho a žádný problém jsem s ním neměl.

/* Definování proměnných pro připojení k databázi */
    define ("HOST","localhost");
    define ("USERNAME","root");
    define ("PASSWORD","");
    define ("DB","is_clan");
    /* $Host = "localhost";
    $Username = "root";
    $Password = "";
    $db = "is_clan"; */

    $connect = mysql_connect(HOST,USERNAME,PASSWORD);
    mysql_select_db(DB,$connect) or die (mysql_error(DB));
    mysql_query("SET NAMES 'utf8'");

(Mysql_query("SET NAMES 'utf8'"); -> tím to není zkoušel jsem ho zakomentovat je to furt stejné.

1,04 sec načítání.

OMG no já se snad pos*** , taková prkotina. Windows 7 má problém se zjišťováním "localhost" pro IPv6 nebo IPv4 , proto se má už ve Vistách a ve Win7 používat raději 127.0.0.1.

Tím byl problém vyřešen. Při použití "localhost" se to načítalo 1,04s a při použití "127.0.0.1" už jen 50ms.

Díky vám všem za pomoc, tímto tento topic uzavírám.