Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Telefon Nokia 500 navigace

Ahoj,prosím o radu s m.telefonem.
Problém je s navigací,fungovala do min týdne dobře,min týd. vyšla nová aktualizace a od té doby se to se...
funguje jenom když je připojená k iternetu,jak přes wifi tak wap,ale když nemám připojení k internetu tak píše že "v tomto miste nelze zahájit navigaci pro motorová vozidla“a je jedno jestli jsem na poli nebo dálnici, ale po připojení naplánuje trasu a je to ok,nevíte kde může být chyba?Zkoušel jsem mapy odinstalovat a nahrát znova. vrátit původní nastavení,tovární nastavení a pořád to nejde offline.Poradí někdo?předem moc dík Tomáš

Poslední aktualizace byla datová, nikoli programová, pokud vím.

Pokud jsem pochopil správně, tak se ti nedá zaměřit GPS (bez asistence připojení k netu). Samozřejmě upozorňuji, že zaměření satelitů GPS bez připojení k internetu může trvat až 30 minut, v horších podmínkách (město, špatné počasí, obecně špatný výhled na oblohu) to nemusí klapnout vůbec.

Dále se ptám: jaké metody zaměření máš nastaveny v nastavení systému? (hl. menu -> nastavení -> nastavení aplikací -> poloha -> Metody určování polohy (je třeba mít zapnuto "integrované GPS"))

Metody určování polohy mám "Asistované gps,Integrované gps,Wifi sit,podle sítě,všechny tyhle jsou zaškrtnuté.
Po zapnutí map doma se poloha zjistí do minuty ale za jízdy to trvalo dlouho,posledně se nepřipojila ani po pěti min.

ano, pokud jsi předtím zaměřil polohu, tak další spuštění by mělo být rychlé. Ale pokud jsi např. týden nenavigoval a pak zkoušíš na jiném místě, než jsi naposled zaměřenou navigaci vypnul, najít "signál", tak to může (ale nemusí) trvat dlouho. GPS družice vysílají v určitých intervalech své pozice - vždy záleží kdy se "trefíš" do intervalu a zda máš nerušený příjem.

ještě se koukni, jak máš nastaveno vypočítávání trasy a zda máš povolené např. zpoplatněné silnice nebo nezpevněné silnice. V některých případech to pak nemusí vypočítat, protože je "omezen" nad možnosti daného algoritmu.

navig pro řidi--čeština
navig pro chod--čeština
domoské umi---nastaveno
automat.přibl.-- zapn
změnit trasu---automat.
upozorn rychl---vypnuto
upoz bezpeč.kontroly --vyp
vylepšení aplik.---zap.
Trasa
zpusb přepr.---autem
výběr trasy--rychl tras.
dálnice--ne
tunel--ano
trajekt--ne
placen.--ne
nezpevně.cest.--ano
vlak traj.--ne
Mapa
max využi.pamě.--70%
použí.pamě.--E:
soustava měr --metric
Synchronizace--ručně

Tak dneska zase nic,půjčil jsem si od kamaráda ten samej telefon a zkontroloval nastavení podle něho a nic,pořád ta samá hláška.Je divný že nezabralo ani to vrácení zpět,a tovární nastavení. :-( gps signál to najde do 2min ,s telefonem můžu jít a na mapě ukazuje šipka kudy jdu ale navigovat prostě ne.napadá někoh něco,nebo ho mám prostě rošlapat a jít koupit novej telefon?

v Nokia Suite. Popřípadě v Mapách: Menu (3 čárky) -> Načítání map -> tam je seznam nahraných map v telefonu (se zelenou fajfkou), zároveň tam můžeš provést stažení offline map nebo jejich aktualizaci.

I tak bych ale doporučil všechny stažené mapy smazat a na PC stáhnout znova.

mapy jsem smazal nainstaloval přes suite,pak jsem je smazal znova a stahl jsem je přes wifi přímo do telefonu a pořád to nejde :-( vzdávám to příští týden kopím nový telefon nokia to rozhodně nebude.Od roku 1996 mám m.telefon tohle byla moje první nokie a zároven poslední,tuhle tu rošlapu nasračku a pošlu ji do sídla nokie s poděkováním. touchwood díky moc za pomoc

Plne súhlasím, rozšlapat.

Nokia je/byla dobrý telefon na voláni, SMS. Jako navigace, video prehrávač, herní konzole, kamera, čtečka elektronických knih, poznámkový blok a nevím co ješte, je to mizernej kráb. Škoda že to nepochopili i v Nokii a furt se montují do segmentu kde to neumí a ničí jméno značky podivnými nepodarky vydávanými za inteligentní telefony/smartfony.

Nokia je telefon a nejlépe udelá, když pouhým telefonem zústane.

no vidíš, já na svou E7 nedám dopustit a jaksi nevidím jejího nástupce, a to napříč výrobci. HW qwerty klávesnice, dokonalá lokalizace, funkční navigace (zdarma), obecná funkčnost.

Navíc to byla zrovna Nokia, kdo smartphony uvedl do běžného života - dodnes vzpomínám na super telefony "communicator" série (jmenovitě N9210 a N9500, moje milé "cihličky"). A v posledku Nokia je jednou z mála evropských společností, to je v dnešní úchylné době, kdy si každý z nás vědomě platí několik čínských kapitalistů, docela důležitá věc.

P.S.: ono je taky otázka, co si pod pojmem "smartphone" představit. Já si pod tím představuji "power" telefon s rozšířenými telefonními a komunikačními funkcemi (a ne, nemyslím tím fakáčbůk). A to splňuje jen Symbian, částečně pak BlackberryOS. Android, iOS, WP jsou "hrací" minipočítače s vedlejší telefonní funkcí. To se dá demonstrovat např. na systémové (ne)podpoře SIP VoIP. Obávám se ale, že "smartphone" je pro většinu populace termín označující mobilní herní konzoli.

edit: smartphony používám už 10 let, nemám problémy s androidími, WP, iOS telefony, ale nejsou to pro mě produktivní platformy, spíše platformy určené pro zábavu.

jak jsi dělal obnovu firmware? Přes Nokia Suite? Protože vše ostatní neřeší případnou chybu v SW, ale jen maže uživatelská data.

Před rozšlapáním bych doporučil:

1. udělat zálohu v Nokia Suite (dále NS)
2. po záloze provést přepálení firmware pomocí NS
3. nahrát mapu ČR
4. ze zálohy obnovit pouze kontakty (pokud bude bod 3. úspěšný, což by měl, protože pak už zbývá jen HW závada)

Nokia Suite je bohužel také software fungujíci mírne náhodne, dokáže nečekane zatuhnout pri stahováni zpráv z mobilu, nahrávat firmware tímto molochem by jsem se neodvážil. Existují daleko lepší nástroje. Hledej na českých forach o Nokii: "Phoenix".

Je však pravdou, ne každý má chuť laborovat s nečím, co fungovat má, tak jak to koupi, bez hraní si, s relatívne nebezpečnými hračkami pro telefon, v rukách neinformovaného usera.

Nokia to dodrbala jak to jen šlo, jak sem videl logo OviStore poprvé, bylo mi na blití ... a je dodnes. Dodrbali to a už zrejme nikdo, nikdy, to nenapraví ...

nikdy jsem s tím problém neměl, firmware aktualizuju zákazníkům celkem často, vždy to bylo bez potíží. S Phoenixem se dá samozřejmě "kouzlit", ale proč to dělat složitě, když to jde jednoduše? :-)

Jinak souhlasím, že Nokia si problémy udělala z velké části sama, např. mě naštvali tím, že pro E90 neuvedli bezplatné Mapy, podpora starších modelů byla skoro nulová a hlavně bylo nepochopitelné brutální a zmatené uvádění nových modelů. Ovi byla už jen taková labutí píseň. Nicméně jak má podpora fungovat pochopili, S^3 a jeho následovníci Anna a Belle byly skvělou ukázkou podpory. Bohužel už pro zaříznutou platformu (další nesmysl, Symbian tu mohl vegetovat ještě roky, ten systém na to při jeho rozumné údržbě má).

K Nokii a zvlášť k Ovi Services, bych rád upozornil na príspevek :Blog-u

malá citace :

Nokia Corporation (též Nokia Czech Republic, s.r.o., souhrnně Nokia) nabízí na svých telefonech různorodou směsici online služeb nazvanou Ovi Services. ...

Jednou ze služeb nabízených Nokií ..na telefonech s operačním systémem Symbian je emailový klient. Od emailové aplikace v telefonu pravděpodobně očekáváte známé funkce z emailových klientů na počítači: čtení, psaní, odesílání a příjem emailů. ... nedozvíte se /ale/ skutečnost, že nepoužíváte klasický email, ale službu Ovi ....

/z toho vyplýva /

... že Nokia bez řádného rozlišení služeb, směřuje emailovou komunikaci z Vaší schránky, přes své servery a to tak, že vystupuje přímo jako přihlášená strana, jinak řečeno Nokia server umístěný v USA zná vaše jméno a heslo k emailu a sám vstupuje do Vaší emailové schránky a má tak přístup ke všem Vašim emailům.

Ja mám ten istý problém s navigáciuo ako mal "TomášRR".Do dnešnej doby sa mi to nepodarilo vyriešiť.Všetko čo tu bolo spomínané som skúšal ešte predtým ako som čítal tu,no žiadna sláva.Presne ako Tomášovi,červená šípka ukazuje kadiaľ idem no aknáhle zadám nejaký cieľ tak mi napíše "Navigácia pre autá nemôže začať v tejto lokalite",samozrejme nastavenie offline.online neriešim,lebo predtým som mal Nokiu C5-00 a tam to behalo bez problémov,no podotýkam že aj tam od poslednej aktualizácie som to už nerozchodil,všetky úkony robené cez nokia suite 3.6.36.
Na stránke Nokia som sa dočítal že je nový FW pre 500 no nokia suite mi hlási že nieje dostupná aktualizácia.Ja mám belle 111.020.0059 a je nová 111.021.0028.Skúšal som aj *#7370#,no nič nepomohlo.Mapy som zmazal komplet adresár cities ani tak nepomohlo,alebo adobral cez nokia suite a znova natiahol no nič nepomáha.Verzia Ovi mapy mám 3,06(688)11wk23b05,(predtým tam bolo 3,06 11wk27b01)mapy verzia 0.2.47.103
Chcel by som odinštalovať Ovi mapy no neviem ako a neviem či by to pomohlo.

Ahoj. Mám úplně stejný problém jako Ty a TomášRR se stejným mobilem po poslední aktualizaci map z konce prosince tohoto roku. V aktualizaci FW mobilu asi chyba nebude, protože mám aktuální verzi 111.021.0028 a nefunguje to ani tak. Mám v mobilu stáhnuté z NokiaSuite 3.asi ty nejaktuálnější ovimapy ve verzi 3.06 11wk27 b01 (verze map 0.2.47.103), ale navigace nejede. Budu se asi muset obrátit na servis (mobil mám naštěstí ještě v záruce). Problém bude asi se softwarem aplikace OviMapy anebo (a myslím si, že zakopaný pes bude asi tady) - se samotnými mapami konkrétní verze 0.2.47.103. Po tý nejnovější aktualizaci to, jak tak koukám, asi nejede nikomu. Jak je vidět, nejsem sám, komu navigace nefunguje a má úplně stejný problém se stejnými příznaky. Asi s tím tím takto na dálku nic neuděláme, budeme se muset obrátit na servisní středisko. Jiří, Břeclav. Nebo už máte někdo řešení? Možná budeme muset počkat na novou aktualizaci map anebo si stáhnou mapy ve starší verzi (ale nevím kde) - možná by to pomohlo...:-)

Aktuální verze Map je 3.09 12wk09 b05 Tak to "vidí" alespoň moje E7 s Belle verze 111.030.0609 (a to vím, že pro nebrandované Nokie E7 existuje ještě verze 11.040.xxxx)

Takže bych doporučil aktualizovat.. ;-)

edit: pokud vím, aktuální verzi Map stáhneš na Nokia store.

Nainštaloval som do PC Nokia Software Updater v.3.0.655-Momentálne nie sú dostupné žiadne aktualizácie aplikácií pre vaše zariadenie Nokia 500,toto skonštatoval soft.
Mám nainštalovanú v PC Nokia Suite v.3.6.36-vaše zariadenie je v aktuálnom stave,je v ňom nainštalovaný softvér v.111.020.0059,neponúka žiadnu novú verziu,aj ke´d ako tu písal pán z Bŕeclavi tak má novšiu verziu 111.021.0028,ktorá je aj na stránke Nokia,no mne sa nedá aktualizovať.
Cez Nokia Suite sa dá urobiť reinstal,vraj ak nie ste spokojný tak môžete reinstalovať,ale po ňom mám stále v.111.020.0059,teda žiaden update na vyžšiu.
"touchwood"-mapy 3.09 asi nepodporuje Nokia 500 a ani ich neviem stiahnuť ako inštalačku keď to nejde cez nokia suite.
No ja si tiež myslím že chyba asi bude asi v samotných mapách,lebo po novej aktualizácii mi prestala fungovať navigácia aj na C5-00,ktorá dovtedy bežala offline bez problémov a veľmi presne.

to je divné, protože E7 je starší model jak N500, takže by aktualizace měly být minimálně stejné, nebo dokonce u N500 vyšší).

Jinak já jsem včera s aktuálními mapami navigoval a naprosto bez problémů. V mapách to určitě není.

Je to tak ako som písal a keď dám navigovať (offline,iba integrované a poskytované sieťou)tak napíše "Navigácia pre autá nemôže začať v tejto lokalite",no šípka ukazuje kadiaľ sa pohybujem teda moju polohu,som z toho jelen.
Bol som aj v Telekome,reku skúsim reklamáciu a skoro som padol na riť.vraj oni s tým nič nemajú,to sa treba obrátiť na Nokiu bla bla bla.Predávajúci personál 0 bodov,sú sviatky a nechcel som tam robiť halo ale po new roku im tam podkúrim,nech si oni reklamujú u nokie akú vydáva aktualizáciu a nie ja,ja som kúpil telefón,v ktorom by malo všetko fungovať a aj navigácia či už HW alebo SW.Kup si práčku a nebude ti žmýkať lebo tam je iný SW,blbosť.
Najradšej by som dal celý mobil komplet sformátovať a nainštalovať všetko nanovo od piky jak PC.

Toto bolo na superforum,takže to je problém viacerých užívateľov.

Mám Přesně ten samý problém 5230 FW 51.6.002 s Ovi Mapy 3.06 map. version 0.2.47.103 a používám ho bez simky pouze na navi, ale ta přestala offline fungovat. stále to háže hlášku "v tomto místě nelze zahájit navigaci pro motoristy" Před aktualizací map vše v pohodě šlapalo offline... teď bohužel

je to tak, operátoři jsou pouze "přeprodejci" a servis si řeší sama Nokia (takto to ale dělají úplně všichni výrobci). V ČR bohužel pomocí servisních organizací, které umí tak maximálně flashnout firmware.

Nicméně: N500 má ve vlastnostech navigaci, tedy je to SOUČÁST výrobku (i když je to SW) a dodavatel (v tomto případě tvůj operátor, kde jsi telefon koupil) má POVINNOST takovou reklamaci řešit (jen prostě odešle telefon na své náklady do aut. servisu).

A nakonec bych možná doporučil kontaktovat samotnou Nokiu přes zákaznickou podporu, třeba o té "chybě" v Mapách už vědí.. (je ale divné, že se to vyskytuje jen některým uživatelům)

Aj na superforum.cz sa to rieši a aj na oficiálnej nokiáckej stránke,no kedy bude oprava bug-u to je iba vo hviezdach.Skúsil som cez *#7370# dať staršiu C5-00 do továrneho nastavenia a zostala mi tam iba mapa SVK,to mi fungovalo,no ako som cez Nokia suite pridal mapy CZ,HU,HR,A tak mi to začalo znovu blbnúť,zasa *#7370# a skúsil som v PC odinštalovať Nokia Suite 3.6.36.0,vyčistil som systém aspoň čiastočne CCleaner čistič,registre.Nainštaloval som staršiu verziu Nokia Suite 3.0....... a skúsil pridať mapy CZ,HU,HR,A a odvčera mi to funguje.Fon používam bez sim karty iba ako GPS,offline,spojenie do 3 minút.Zatiaľ som to skúšal iba v meste a okolitých dedinách,neviem ako to bude v zahraničí,ale skúsil som zadať trasu do crikvenice kde sme boli na dovolenke a trasu vypočítalo a začalo navigovať,no to bohužiaľ až v lete.
Nemôže byť aj nejaká chyba v Nokia Suite,ale asi to budú tie mapy s tým bugom,dúfam že náprava bude čoskoro,asi zamestnali nejakého nešikovného programátora.

Problém jsem vyřešil přeinstalací mapových podkladů. Datové soubory na paměťové kartě v podadresáři cities\diskcache je potřeba přepsat soubory ze starší verze 00.02.46.103. Ta je ke stažení zde (Česká republika):
http://static.maploader.maps.svc.ovi.com/map5/mapl oaderzip-00.02.46.103/103225.zip
Další země:
http://discussions.nokia.com/discussions/attachmen ts/discussions/navigation/40455/1/catalog-00.02.46 .103.pdf
Testováno na Nokia 5230.

Ahoj. Ano, starší mapové podklady fungují pro navigaci na N500 naprosto bezchybně. Stáhnul jsem si je od kamaráda starší verzi map (stejnou, jako uvádíš ty), a navi šlape úplně v pohodě a bez problémů. Tak snad to Nokia v příští aktualizaci mapových podkladů opraví. Pěkný večer všem... Jiří, Břeclav

takže zistil som prečo mi hľadá dlho polohu než sa fixne a vypadáva signál.Ruší mi to rádio (Škoda Symphony CD originál) a to konkrétne stanica Viva.Ostatné stanice nerušia a preto mi nešla navi ani na C5-00.Skúšal som na C5-ke graf intenzity signálu GPS a akonáhle som prepol na Vivu tak do 30s bol signál fuč,keď som prepol na inú stanicu tak signál hneď naskočil.
Teraz všetko funguje OK.

Vyšla nová aktualizácia máp ,mám Nokia 500 a to verzia 00.02.49.104,ponúklo mi to ako cez Wifi tak i cez Nokia suite.Zatiaľ som to po skúsenosti s poslednou predvianočnou nefunkčnou aktualizáciou nesťahoval.Verzia aplikácie mapy 3.06.Ak to niekto stiahol,funguje to ok?