Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Playlist.xls

Poradím mi prosím někdo nějaké elegatní řešení následujícího "problému"? Konkrétně bych potřeboval ze seznamu *.xls kliknutím na název skladby spouštět jednotlivé soubory (*.mp3) uložené na HD (ca. 12 tis. souborů, tři úrovně podadresářů): Slátal jsem takové nějaké makro, že to v podstatě funguje, ale potřeboval bych nějak "zautomatizovat" to dopisování cest souborů k jednotlivým skladbám. Existuje nějaký program, který by prolezl HD, nebo (raději)jen adresář s podadresáři a zapsal všechny cesty všech souborů do nějakého txt? Moc díky za nápady.

Klikol si to spravne (ti nad tebou tiez reagovali najprv na to).
Ako uz bolo pisane mozes si to vylepsit ak tam chces mat len niektore subory, napr. *.mp3 a *.mid tak napises napr.

dir *.mp3;*.mid /s /b >seznam.txt

Tiez je dobre pozriet si start-napoveda a tam si najst napovedu k prikazu dir, alebo si zadat dir /?

Aha, nějak se mi domotalo vlákno. Jinak souhlasím, souhlasím. Teď jsem se na to díval - netušil jsem, že mají XP tak podrobnou nápovědu k údajně vyhynulému DOSu a že to tady ještě někdo ovládá. Koukám na to jako blázen. ::)

To nie je DOS, ale konzola, aj ked prikazy ma podobne a je v tom mozne spustat aj niektore 16bit DOS programy, nie je to DOS. Kazdy slusny OS ma aj konzolu a nejaku sadu prikazov napr. na pracu so suborovym systemom a na kopec inych potrebnych veci.
.. ptz. mnoho veci nie je urobene graficky s GUI, bola by to zbytocna praca pre programatorov OS navyse, a niektore veci si ani dost dobre neviem predstavit ako by boli urobene cez GUI.

No, to mně taky, ale nedaří se.
Lidé dobří, nějaký Excel-Expert? V sloupci B mám názvy skladeb, v sloupci A cestu k souboru. Kliknu do buňky s názvem skladby, pak nu čudl s přiřazeným makrem a ono to spustí Winamp s vybranou skladbou, leč pouze tehdy, nalézá-li se v rootu, jakmile je utopená - je zle, v playlistu to vypisuje blbosti. Neporadí prosím někdo? Jde to vůbec? To makro vypadá takhle (možná je něco blbě?):

ActiveCell.Offset(0, -1).Range("A1").Select
Dim md
md = "C:\Program Files\Winamp\winamp.EXE /play " + ActiveCell
RetVal = Shell((md), 1)
ActiveCell.Offset(0, 1).Range("A1").Select

Moc díky za případnou hilfe.

Ou jes ! Klaním se a děkuju! Je to kvůli mezerám. Problém ale je, že jsou pokaždý někde jinde a i počet se různí (podle názvu souboru), takže to zatím ještě není ono, ale předpokládám, že to také půjde nějak vyřešit, nebo? Moc by mi to pomohlo.

to "dělá" uvozovky :-)

jednoduše řečeno, pokud máš v políčku kompletní cestu a název souboru, tak to uzavře do uvozovek - tím eliminuješ problémy s mezerami.

edit: znak ampersand (&) je znak pro spojování řetězců. Vždy je lépe používat toto, než plus (+), i když to VBA dovoluje. Je to přehlednější a hlavně mám pocit, že existují případy, kdy interpretez "zblbne", pokud použiješ + místo & a vyhodí ti nesmyslný výsledek.

Děkuju za školení, touchwoode ! Teď, když už vím k čemu to je, jsem na to přišel. Ještě tam byli pomlčky, ale teď už to funguje bezvadně. Moc dík ! Tahle poradna je nejrychlejší způsob, jak se dobrat výsledku, bez študování rozsáhlých manuálů. Ideální pro líné uživatele, jako jsem já. :-D Ještě jednou dík - jsem dlužníkem.