Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Playlist.xls

Poradím mi prosím někdo nějaké elegatní řešení následujícího "problému"? Konkrétně bych potřeboval ze seznamu *.xls kliknutím na název skladby spouštět jednotlivé soubory (*.mp3) uložené na HD (ca. 12 tis. souborů, tři úrovně podadresářů): Slátal jsem takové nějaké makro, že to v podstatě funguje, ale potřeboval bych nějak "zautomatizovat" to dopisování cest souborů k jednotlivým skladbám. Existuje nějaký program, který by prolezl HD, nebo (raději)jen adresář s podadresáři a zapsal všechny cesty všech souborů do nějakého txt? Moc díky za nápady.

No, to mně taky, ale nedaří se.
Lidé dobří, nějaký Excel-Expert? V sloupci B mám názvy skladeb, v sloupci A cestu k souboru. Kliknu do buňky s názvem skladby, pak nu čudl s přiřazeným makrem a ono to spustí Winamp s vybranou skladbou, leč pouze tehdy, nalézá-li se v rootu, jakmile je utopená - je zle, v playlistu to vypisuje blbosti. Neporadí prosím někdo? Jde to vůbec? To makro vypadá takhle (možná je něco blbě?):

ActiveCell.Offset(0, -1).Range("A1").Select
Dim md
md = "C:\Program Files\Winamp\winamp.EXE /play " + ActiveCell
RetVal = Shell((md), 1)
ActiveCell.Offset(0, 1).Range("A1").Select

Moc díky za případnou hilfe.

Ou jes ! Klaním se a děkuju! Je to kvůli mezerám. Problém ale je, že jsou pokaždý někde jinde a i počet se různí (podle názvu souboru), takže to zatím ještě není ono, ale předpokládám, že to také půjde nějak vyřešit, nebo? Moc by mi to pomohlo.

to "dělá" uvozovky :-)

jednoduše řečeno, pokud máš v políčku kompletní cestu a název souboru, tak to uzavře do uvozovek - tím eliminuješ problémy s mezerami.

edit: znak ampersand (&) je znak pro spojování řetězců. Vždy je lépe používat toto, než plus (+), i když to VBA dovoluje. Je to přehlednější a hlavně mám pocit, že existují případy, kdy interpretez "zblbne", pokud použiješ + místo & a vyhodí ti nesmyslný výsledek.

Děkuju za školení, touchwoode ! Teď, když už vím k čemu to je, jsem na to přišel. Ještě tam byli pomlčky, ale teď už to funguje bezvadně. Moc dík ! Tahle poradna je nejrychlejší způsob, jak se dobrat výsledku, bez študování rozsáhlých manuálů. Ideální pro líné uživatele, jako jsem já. :-D Ještě jednou dík - jsem dlužníkem.