Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kde sehnat co nejlevněji použitý/bazarový/bezprizorní CRT monitor?

Je tomu přibližně hodina, co mě zachvátila panika. Můj oblíbený monitor Eizo F77, který statečně slouží asi šestým rokem se začal odebírat do křemíkového nebe. Tmavne, obraz se zvětšuje a já se děsím co budu dělat. Proto celkem urgentně potřebuju sehnat nějaký jetý monitor, podmínkou je co nejlevněji (momentálně se do velkých investic pouštět nemůžu :-/) a minimálně 17". Proto se ptám tady, jestli třeba náhodou u někoho ve firmě se zrovna nezbavují odepsaných monitorů, nebo se někomu doma nepovaluje už několik let starý monitor (překáží už jsi ho chtěl vyhodit, ale zatím pořád leží doma a ne u popelnic ;-)) a podobné případy...

Díky za každou odpověď a budu doufat, že si ji ještě budu moci přečíst.

//edit: když to tak po sobě čtu, tak pro znalé musím důrazně prohlásit - "Nejsem Mirek!" :))

Žádný monitor navíc bohužel nemám, ale jestli to Tvoje Eizo doteď jelo v pořádku a má dobrý obraz, tak by si možná zasloužilo opravu. Akorát mám obavy, aby to podle příznaků nebyla závada na VN trafu. Každopádně na Balabence je servisní středisko, tam by Ti na základě diagnostiky řekli, jestli má smysl jej opravovat.

Díky za tip, zatím jelo zcela bez problémů, teda až do dneška. Nevím jak bych to přesně popsal, ale monitor občas "pulzně blikne" až mám pocit že na mě obrazovka vyskočí. Hned se zase vrátí zpět, ovšem ne vždy úplně. Korekci rozšíření obrazovky už mám staženou na minimum a stejně už se mi na monitor celá pracovní plocha nevejde a je poměrně tmavý. Jsem zvědavý co příjde dál :-? Uvidím co mi na Balabence řeknou.

edit:// předpokládám, že jsi myslel tenhle servis:
MIROSLAV ŠVEC - EIZO NANAO SERVIS
Na rozcestí 1434/6
190 00 Praha 9 (Balabenka)

Mám jednu 17" celkem zánovní, ale musel bych pro ní příští týden dojet na Jižní Město - válí se (ten monitor!) u jedné zákaznice a ještě jsem neměl čas ho přivést :-|.
Já vozím monitory na opravu do ITRAy www.itra.cz , mají dobré ceny a opravují rychle a kvalitně - dokonce mi opravili vadný zdroj ve videu AIWA. Prodávají i ojeté monitory. Podívej se na jejich stránky.

Eizo teď udělal v značení modelů trochu segedín.

Pro orientaci v novém označení lze použít konfigurátor EIZO z něhož vyplývá:
S1901-TN panel bez overdrive
S1911-TN panel s overdrive
S1921-VA panel bez overdrive
S1931-VA panel s overdrive (tedy tento recenzovaný)

Následovat může (a nemusí) písmeno S, pokud chcete (nechcete) volitelné reprodiktory.

Další v pořadí je pak vždy označení podstavce:
H - Základní (tento recenzovaný)
A - ArcSwing
E - EzUp

Šedá barva rámečku mi vyhovuje víc, nejen esteticky, ale i prakticky. A např. černý rámeček je důvodem, proč někeré modely mají jen TCO´99 a ten stejný se světlým rámečkem TCO´03.

...."pulzně blikne"....to znamena, ze mmonitor odchadza? lebo ja som si myslel, ze sa to stava pri kolisani elektriky. zhodou okolnosti sa mi to asi predvcerom stalo(dovtedy sa mi to stalo asi len 2x-vynimocne). moj monitor(deawoo) ma cca 5 rokov.

záleží na tom jak blikne . Jestli se obraz rozšíří jedná se o zvýšené napětí vinou buď zdroje nebo rozkladových obvodů případně jako u tazatele probité vinutí ve VNtrafu nebo případně vn násobiče (je zalitý v trafu). Obraz se vždy rozšiřuje (a tmavne) když je "měkké" VN. Jestli se obraz stahuje ,tak buď snížené napětí sítě nebo také vada zdroje. U levných crt je to běžné, že při zvýšeném jasu (rychlá změna z tmava) obraz "pumpuje" ale neznamená to vadu nýbrž vlastnost za levný peníz.

Je to Cubase SX3 a v ni otevreny ruzny virtualni nastroje... Jo, doba pokrocila - dneska uz je vlastne kazdej syntak, kterej kdy za neco stal, prevedenej do virtualni podoby. A nejenom syntaky, ale taky zesilovace, kytarovy komba a samozrejme kytarovy a jiny krabicky. Vetsinou se pouzivaji jako tzv. VST-pluginy prave do Cubase, ale VST prostredi dnes poskytuje spousta hudebnich softwaru. Nebo existuje i free vst-host. Pak staci pripojit midi klavesy nebo kytaru a nerozeznas to od hardwarovyho syntaku nebo kytarovyho aparatu.
Ted si na tom jen obcas pro zabavu mastim nejakej ten elektro-terror-trash; pred patnacti lety jsem na cubase (jeste na Atari ST) delal treba watch :))

Tak se mi právě (před hodinou) stalo to samý :.(

Po osmi letech věrné služby se se mnou zhruba půlminutovým problikáváním rozloučil monitor Eizo F56. Naprosto stejné příznaky. :.(:.(:.(

Takže teď sedím před malou 15", značka KFC (netušil jsem, že Colonel z Kentucky dělá i monitory :-p )...

Jako bývalý majitel F56 vím, o čem mluvíš... Taky mi u něj chcíplo VN trafo, předcházelo tomu problikávání obrazovky, její smršťování a náhodná demagnetizace... Pořizovací cena monitoru byla 30 tisíc, oprava by vyšla cca na 4-5 tisíc. Tak jsem nakonec sehnal dva bazarové kousky - jeden s prasklými plasty a jeden se škráblou obrazovkou. A z těch tří monitorů (1 můj + dva bazarové) jsem poskládal dohromady 2 funkční. To své Eizo jsem pak prodal, současnému majiteli bohužel taky před nějakou dobou monitor umřel, nejspíš zase VN Trafo. Tak se sám sebe ptám, kde udělali soudruzi z Japonska chybu...

no kde udělali chybu. Mohla být vadná série VNtraf jsou strašně háklivá na izolaci při výrobě (porušení technologického postupu) nebo prostě je to blbě navrhnuté vůči zátěži (tomu moc nevěřím). Jak se píše výše sehnat z bazaru nebo šrot kde bude dobré trafo. LCD s takovými parametry obrazu je móc drahé.