Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Radiem řízené hodiny jdou špatně

Mám doma dvoje rádiem řízené hodiny a oboje ukazují špatný čas.

Jedny jsou hodiny, druhý je budík.

Zkoušel jsem vytáhnout baterku a vyměnit za novou.
Hodiny jdou oboje na sekundu přesně, ale hodiny o 2. hodiny pozadu a budík o 3.

Jediným řešením asi bude uvařit vodu na to [http://cdn1.iconfinder.com/data/icons/pidginsmilie s/pig.png], které zamořilo frekvenci, že.

Přečti si pořádně návod. Určitě tam bude uvedeno nejen jak poznáš, že se hodiny zasynchronizovaly (možná budeš překvapen, že jsou), ale také jak nastavit časové pásmo, které máš zcela určitě nastaveno špatně (odpovídá tomu to, že minuty a vteřiny jsou správně, ne však hodiny). Protože se hodiny samovolně synchronizují pouze 1x za 24 hodin (a po vložení baterek), docela možná tam bude i popsáno, jak vyvolat pokus o synchronizaci a jak poznáš, že probíhá dobře (že je dostatečný signál).
Řekl bych, že je to jako vždy, jako vždy: chyba mezi klávesnicí a židlí a subjekt to svádí na všechno okolo, jenom nehledá chybu u sebe (nepřečte návod).

jirka ma pravdu vacsina hodin synchronizuje len 1-3x za den. Typicky ne o polnoci ale okolo 3rano aby to chytilo zmenu letneho casu.

Alebo po kratkom vybrati baterky sa samozrejme pokusa synchronizovat. Takze vybrat baterku na minutu, vlozit, a polozit hodiny na nejake miesto kde je dobry vyhlad na frankfurt.

Co trepes za chujoviny. DCF je vysilane kontinualne kazdu minutu mas kompletny presny cas a datum. Ale hodiny nemaju zapnuty prijmac cely den, ale len raz za den na 5minut (plati pre absolutne drvivu vacsinu komercen predavanych hodin. Samozrejme mozes si zbastlit svoje ktore sa budu synchronizovat kazdu minutu vkuse cely den, a budes v nich menit baterku 3x za rok)

P.S. a nechci ma ucit co to je DCF, kedze som pred ca 15rokmi komplet programoval dekoder DCF pre uC u jedneho projektu.

klid, tohle je mistni "brouk pytlik", nejchytrejsi na svete, s nim se radeji nehadej, nebo zranis jeho ego a to by chudak neustal, podivej se do jinych dotazu i kdyz mu clovek dokzaze jeho dukazy, ze se myli, tak stejne nemas pravdu, napr. veri pohadce, ze baterie made in japan je vyrobena v japonsku

Vsetko co som pisal uplne od vrchu je spravne. Ked mas pocit ze je nieco nespravne tak napis CO a PRECO si myslis ze to je nespravne. Zatial si asi v 5 vlaknach jedine na co si sa zmohol bolo urazanie bez akehokolvek argumentu. Ja take veci cely zivot navrhujem a nejaky dementny vykuk bububu co ani nevie citat mi tu ide vypisovat ze jaky on je chytry lebo si precital 5riadkov na wikipedii z ktorych 4 nepochopil. Fakt bohovske. Vies aj nieco ine okrem spamovania fora svojimi dementnymi vygrcmi? Skoncil si uz aspon zakl.skolu?
Tak si tu vypisujte svoje vygrcy a cudujte sa preco sa vam hodiny nezosynchronizovali, trebars sa cudujte aj do konca zivota, mne je to fuk. Moje hodiny su synchronizovane vzdy a mam ich aspon 3, vsetky DCF77, uz aspon 15rokov. Budete mat skvelu poradnu, zmente si nazov z poradna na cudovna a vsetci sa sem chodte pocudovat napisat si svoje vygrcy k tomu a cudujte sa aj nadalej.

Něco je divného v ovzduší:-? Mám v práci dvoje hodiny řízené DCF, nástěnné a budíka. Oboje už jdou asi dva nebo tři roky bez odchylky. Dneska ty nástěnné začaly ukazovat o dvě hodiny víc. Všimnul jsem si toho teď, ukazují 12:19. Jinak na vteřinu přesně. Signál je dostatečný, budík ukazuje synchro, nástěnné indikaci nemají, A včil mudruj.

Rádiem řízené ručičkové hodiny jsou na hovno. V práci je potřebujeme a tak nám tu visí. Přiblížně po roce se začne zběsile točit minutová ručička a můžeme dělat cokoliv od výměny baterek po šibování hodinami po místnosti, baráku, i okolí...nic nepomůže. Koupíme nové a zhruba po roce se situace opakuje. Takhle už máme na stěně čtvrté rádiem řízené hodiny a troje leží zaprášené na skříni. Pecka

3 hodiny riadene radiom vsetky idu rovnako bez problemov 2 na baterie 1 solarne nastene zacnu meskat len ked uz je slaba bateria metio stanica ide presne aj na slabu bateriu. Mozne je niake rusenie pri sinchronizaci casu hodin cez viac stien domu.Skusal som meteo stanica 1 stena cidlo vonkajsie bez problemov 2 steny pri slabsich bateriach problem nastavenia casu.