Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nemůžu se dostat na nově založený gmail - poradíte?

Ave. Byl jsem okolnostmi (neptejte se proč, je to příliš děsivé) donucen k založení účtu na strejdovi. Potřebuju to jako další účet v PopTrayi, ten to ale ignoruje (socket error, host not found). Mám nastaveno pop3.gmail.com, jméno a heslo sedí. Co dělám blbě? Předem děkuji za relevantní odpovědi.

Aha. No možné to je, já to nikdy bez @gmail.com nezkoušel, někde v nějakým návodu jsem právě viděl celou adresu. Zase je fakt, že jsem tam dost tvrdohlavě cpal nick@google.com a divil se, že to nechodí. :-)

To jsem samozřejmě zkoušel, nefungovalo. Ale pánbíček se asi vrátil z fetu: najednou se to chytlo! Nic jsem neměnil, naraz mrcha funguje! Nebudu dred značit "vyřešen" neb nevím ani zbla, proč se to zbrchalo. Jestli mi někdo řekne, že je IT exaktní věda, tak ho nakopnu do prdele, až mi osere botu...

Ten poptray by mel mit plugin i na IMAP, tak si ho v Gmailu zaktivuj a zkus to s nim. (imap.gmail.com nebo imap.googlemail.com, mely by fungovat obe adresy, vyzkousej)