Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem 3 otázky ohledně nahrávání z televize samsung

Dobrý den,koupili jsme si televizi samsung UE40ES5500 potřebovala bych poradit.

1) Jaký pevný disk nebo flashku,aby jsme mohli nahrávat. Teď jsme zkusili co máme flashku pretec 16GB, vše funguje,ale je to malá kapacita. Tak jsme mysleli nějakou flashku s velkou kapacitou nebo nějaký pevný disk...mysleli jsme, že max. 500GB.
2) Zde přikládám fotku, jestli mi poradíte.http://www.imghosting.cz/view-7420130512_144844.jp g Nahoře je USB( HDD 1A) a dole je USB (0.5A) To znamená,že tan pevný disk píchneme nahoru,a když si budeme chtít občas napíchnout flashku např. podívat se na něco z flashky, tak ji dáme dolů?
3) Abychom mohli koukat na nějaký program a jiný nahrávat,jaký máme koupit set-top-box? Někdo tvrdí,že musí být dvoutunerový,někdo říká,že jeden tuner už v téhle televizi je a že stačí jednotunerový. Poradíte mi prosím jak to tedy je? Jaký teda máme koupit? Samozřejmně pokud by šel nějaký levný,takto nahrávat se bude cca 1x do měsíce :-)
Moc děkuji,spoléhám se na vás, že mi vše polopaticky vysvětlíte a konkrétně poradíte určité výrobky, protože tomu vůbec nerozumíme, a každém obchodě nám ti jakoby prodavači nabídli a doporučili úplně rozdílné věci :-) A každý to říká úplně jinak :-) Moc děkuji Ronana

1) V manuálu býva uvedeno, jaké souborové systémy TV podporuje. U moderních TV nebývá problém jak s FAT32, tak NTFS, tedy lze použít jakýkoliv pevný disk nebo flashku s těmito nejběžnějšími souborovými systémy.

3) Jeden tuner = jeden naladěný program. Na sledování jednoho a nahrávání druhého programu jsou potřeba tunery dva. Asi bych dokoupil STB, který by sloužil pro nahrávání a TV používal jen ke sledování. STB s TV lze propojit např. HDMI kabelem, nebo klasickým scart.

Pozn. Ano, jeden tuner už v TV je, druhý bude případně v STB.

Osobně používám na TV maličkou 32GB flash. Stačí na několik hodin záznamu
TV používá vlastní formát (platí i pro disk). SOubory jsou při nahrávání zakódované, takže je přehraješ pouze v dané TV.
Nelze použít FLASH disk současně pro TV a počítač, TV si disk musí před nahráváním naformátovat. Pak jej nepřečteš v počítači.

Koukat se a nahrávat můžeš i teď, ale jsi omezený na 1 multiplex. Pokud potřebuješ nahrávat v rámci více multiplexů,. potřebuješ jakýkoliv (i ten nejlevnější) SetTopBox, který umí nahrávat.

Disk mozes v PC rozdelit na 2 oddiely, jeden oddiel mozes pouzivat v TV formate a druhy v PC formate. Samsung to zvlada. FLash sa tiez da rozdelit na oddiely ale ne vo Windows ptz Windows je dementny. Windows potom vie pouzivat len ten prvy oddiel ten naformatujes napr na FAT32 a druhy oddiel naformatujes v TV. Mam to tak so samsungom.

Kto presne (jaka firma) vam ten signal poskytuje do toho panelaku? Ma to vliv na to aby si vedel(a) jaky settopbox kupit. Na DVB-T je uplne iny settopbox jak na DVB-C a uplne iny je na analog (resp. na to neni ziaden :)

Ak mate len antenu zvedenu zo strechy do vsetkych bytov a neni medzi tym ziadna firma (t.j. ziadna kablovka :) tak potom ano chytas DVB-T to je normalne vysielanie sirene dnes vzduchom. Ked mas signal od kablovky tak by to bolo DVB-C alebo analog (niektore kablovky stale poskytuju aj analog)

Ten USB disk si mozes v PC v sprave diskov (pravy klik na tentopocitac - spravovat) rozdelit na 2 oddiely (stavajuci oddiel zrusis a vytvoris 2 mensie) jeden si naformatujes trebars na FAT32 to budes mat na ulozenie .avi filmov z PC tie si budes moct prehravat v TV, a druhy oddiel naformatujes v TV na nahravanie v TV.